FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jedno utkání celou sezonu nedělá...

  Emoce z první zápasu nové sezony už opadají, a tak je možné se podívat, co   reálně znamená porážka 0:4 od nováčka z Jakubčovic. Fanoušci často podléhají   aktuálním pocitům, a tak mluví o dalším sestupu či v lepším případě bojích   o záchranu. Mají pravdu?

Na tiskové konferenci po utkání s Jakubčovicemi nezaznělo nic překvapujího. Trenér Bičovský viděl rozhodují okamžiky ve zranění Poláčka a neproměněné penaltě. Góly padly po chybách v obraně pramenících z nezkušenosti hráčů, kteří dosud většinou hráli jen v nižších soutěžích. Trenér s tím samozřejmě těžko může něco dělat- zkušenosti lze nasbírat pouze v samotných zápasech. Je třeba zmínit, že většina hráčů je věkově stále na růstové části výkonostní křivky. S každým soutěžním zápasem by se měl tým zlepšovat. Na jaké výsledky to bude stačit, je však otevřenou otázkou.

Naše mužstvo je ve druhé lize nejmladší a je známou pravdou, že mladá mužstva podávají nevyrovnané výkony. Ostatně připomeňme závěr přípravy- výhra nad prvoligisty posílenou Boleslaví „B“, poté porážka s divizním Chomutovem. Následně fantastický gólový ohňotroj proti Berounu… a výrazná porážka od Jakubčovic. Naše výkony jsou jako na houpačce; z tohoto pohledu se tedy mají Vítkovice na co těšit. V neděli zřejmě i optimisté pochopili, že toto mužstvo nemá naději na okamžitý návrat do první ligy. To ani není cílem klubu. Tím je nehrát o záchranu, tedy kolem středu tabulky. K tomu stačí vyhrávat občas, nikoliv stále.

Nedělní utkání také potvrdilo názor blšanského ředitele Kováře, že tým je ještě třeba posílit- především v záloze a částečně v útoku. Obranu je pro změnu potřeba vyléčit- Zachariáš i Poláček jsou důležitými, leč nyní zraněnými stavebními kameny. Přijít by měli o něco starší hráči- vždyť u nás jednoznačně nejstarší Jamrich by v jiném klubu (třeba v Jakubčovicích) patřil ve 27 letech mezi střední generaci.

Fanoušci si budou muset zvyknout, že v sezoně se budou střídat výborné výkony s propadáky. Ostatně to bylo vidět už v první zápase- po poločase hrálo mužstvo výborně, ale neproměněná penalta ho srazila do kolen. Každý moment v zápase může být rozhodující a projeví se to jistě už v nejbližším utkání ve Vítkovicích. Vyvozovat závěru z jediného soutěžního zápasu je opravdu předčasné. Že výbuch přišel hned na úvod je sice škoda, ale aspoň to máme za sebou.

Trenér Bičovský zatím našemu webu nesdělil, zda hodlá z utkání s Jakubčovicemi vyvodit změny v sestavě. Je však zřejmé, že šanci by mohl dostat gólman Blaha z Olomouce, neboť brankář Rada mužstvo naposledy příliš nepodržel. Pro obsazení obrany bude důležitý zdravotní stav Jana Poláčka. Bez něj by mohl dostat šanci například Jakub Susser, což by ovšem znamenalo další omlazení už tak nezkušeného týmu. Rozhodnutí samozřejmě bude na trenérovi.

Fanoušky lze jen poprosit o trpělivost, protože tým se stále sehrává. Kvalita rozhodně v kádru je a výsledky přijdou- porážka 0:4 na úvod nevypovídá o všem. Soudy o sestupu do ČFL nejsou namístě a kdo sledoval mužstvo v přípravných zápasech, ten to musí uznat. Už proto, že Jakubčovice byly nesmírně silným protivníkem. Jejich částečně prvoligová sestava určitě bude vyhrávat i jinde, než v Blšanech…

FK Chmel Blšany | 8.8.2006 22:37 | 537x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 6:47:33