FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Je tu Vyšehrad, Gedeon stále není připraven

  Kdy, když ne teď? Je nejvyšší čas začít bodovat, pokud nechceme, aby jaro už   bylo jen čekáním na potvrzení sestupu do divize! Odnese to v neděli Vyšehrad,   který přijede do Blšan na další mistrovský zápas ČFL?

Pohled na tabulku je pro náš tým tristní. Mezi čtvrtým a sednáctým týmem tabulky je rozdíl pouhé dva body! Zkrátka 14 celk§ z celkových 18 má mezi 11 a 13 body. Na 18.místě se nacházející Blšany mají na kontě pouhé 2 body, takže propast mezi námi a předposledním je 9 bodů, což je po čtvrtině soutěže dost alarmující. Ani tři výhry za sebou nás neposunou ze sestupové příčky. Je to zkrátka velice nepříjemná situace.

Náš nejbližší soupeř, pražský Slavoj Vyšehrad, má coby nováček ČFL a loňský vítěz divize na kontě 13 bodů a je sedmý. Bát bychom se ho teoreticky nemuseli, vždyť v zatím jediném vzájemném zápase na Vyšehradě jsme vyhráli 2:1. Šlo o utkání loni v prosinci v rámci zimního turnaje Dragoun Cup. Jenže tehdy mělo mužstvo Blšan trochu jinou sílu, tehdejší zápas si pamatují ze současného týmu akorát Krejčík, Bednář a Čonka.

Nyní jsou favority hosté, obzláště po posledních výsledcích Blšan, v nichž jsme obdrželi debakly 1:10 a 0:4. Ovšem to bylo venku, nyní se bude hrát v Blšanech a zde jsme v posledních dvou zápasech hráli 0:0, tedy neprohráli ani nedostali gól. Další remíza by sice mohla být úspěchem, ale při stávajícím postavení v tabulce nic v podstatě neřeší. Je třeba začít vyhrávat.

Během tohoto týdne se konečně trochu vyprázdnila marodka. Čonka i Břečka začali trénovat naplno, lehce se zatím do přípravy zapojil Podroužek. Bohužel náš klíčový hráč, Patrik Gedeon, je stále zraněný a netrénuje. I tak by mohlo být v neděli mužstvo o něco silněšjí, než před týdnem na severu Čech v zápase s Jabloncem „B“.

I kdyby Blšany v neděly opět selhaly, trenér Štefko se o své místo na lavičce obávat nemusí. „O změnách v realizačním týmu se neuvažuje, protože to není otázka vedení, ale současných možností a kvalit kádru mužstva.“ dal najevo sekretář Lubomír Trnka, že problém se nehledá u trenéra.

V neděli 30.9. tak přijede Slavoj Vyšehrad, který začátkem září oslavil 100 let své existence, do Blšan s jasným cílem vyhrát. Překazí mu to naše mužstvo? Každý se může přijít podívat na stadion Blšan, utkání začíná od 10:30.

FK Chmel Blšany | 27.9.2007 15:20 | 690x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:22:14