FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jde se na fotbal! Blšany startují venku, Louny začínají doma

Louny, Blšany – Fanoušci fotbalu v regionu se dočkali. Startuje krajský přebor, v němž budou účinkovat Louny a Blšany.

Po červnovém sestupu Blšan zpět do krajského přeboru má okres Louny nyní jen jediného zástupce v divizi. Fotbalisté Žatce skončili v minulé nováčkovské sezoně na šestém místě, a to kvůli zaváhání až v posledním kole. V právě začínající sezoně chtějí na minulé úspěchy nejméně navázat.

Louny začínají v neděli doma proti Bezděkovu

O víkendu startuje kromě divize také krajský přebor. Do bojů zasáhnou dva týmy z okresu Louny – FK Louny i FK Chmel Blšany.
Domácím fanouškům se tradičně v neděli ukáží lounští fotbalisté. Přivítají doma Bezděkov, začátek je v 17 hodin.
Louny v přípravě porazily Zličín 3:1, pak Bohemians Praha B 3:2. Proti Vranému se lounským fotbalistům příliš nedařilo a prohráli 0:3, podlehli také v generálce diviznímu Chrástu 1:2, rozhodující branku dostali ale v poslední minutě. A rozhodně nebyly Louny horším týmem.
Přes letní přestávku „udělali" lounští funkcionáři zajímavou posilu. Louny posílí zkušený ligový hráč Radek Divecký, jenž hrával hlavně za Teplice, v poslední době pak v divizních Brozanech. Je ale otázkou, zda se objeví hned na startu soutěže, trápí ho totiž svalové zranění. Louny ohlašují, že chtějí hrát ve špičce tabulky.

Blšany teprve staví kádr, ale chtějí zpět do divize
Vysoké cíle ohlásili také funkcionáři Blšan. Ti říkají, že se chtějí vrátit do divize. Kádr ale skládají až na poslední chvíli.
Blšany hrají už dnes, od 17 hodin se představí v Bílině. Chmelaři sehráli dvě přípravná utkání, nejprve vyhráli nad Velkou Černocí, která postoupila do I.B třídy 10:2, pak opět zvítězili s Havranem Kryry 6:4. K oběma utkáním ale nastoupily Blšany ve „slepované" sestavě.
Blšany nastoupí s Josefem Němcem, vrací se mladý Siegl, do branky bude připraven určitě Krabec, pracuje se na příchodu Klímy.
Ze známých tváří bude připraven Lanc, Tomáš Poláček se zkušenostmi z Mladé Boleslavi a Mostu. Připraven má být také Zdeněk Zahálka a Martin Mašl, z Chomutova mají dorazit Michal Klimeš a Petr Nový. Na příchodu dalších hráčů do kádru se v Blšanech pracuje.

Autor: Hynek Dlouhý

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…12_0811.html 

 

Začíná krajský přebor, pojďte na fotbal!

Teplice – Dnes se rozběhne Krajský přebor Ústeckého kraje, soutěž, která bude pro teplické fanoušky tuze atraktivní. Najdou v ní hned čtyři mužstva z okresu FK Bílina, TJ Krupka, Baník Modlany a po roce se mezi krajskou smetánku vrací i Proboštov.

FK Bílina – FK Chmel Blšany (sobota, 17)

V Bílině našli na jaře střelce. Ščuka svými góly výrazně pomohl k záchraně a i na podzim by měl být jedním z tahounů. „V létě se nám z Jiřetína vrátil Milo. Právě on by měl být se Ščukou v útočné dvojici. Věříme, že to bude úderné duo," říká prezident FK Bílina Petr Procházka. Kromě Mila u řeky Bílinky neprobíhala žádná velká „škatulata". „Odešel Egrt do Litvínova, Karel hostuje v juniorce FK Teplice. Z Ledvic jsme místo něho přivedli Martina Choutku," vyjmenovává Procházka změny, které se přes letní pauzu v kádru udály. „Co se ambicí týče, chtěli bychom být v klidném středu tabulky. Na postup nepomýšlíme." V Bílině zvelebují už tak pěkný areál. Od minulé sezony jsou na hlavní tribuně nové sedačky, přes léto řeku překlenula lávka, která fotbalistům zkrátí cestu na umělou trávu. V zimě celý areál pokryje zámková dlažba. Prvním soupeřem budou Bílině Blšany. „Nikdo neví, s čím přijedou. Určitě už tam nebude Horst Siegl, který bude dělat v Emirátech asistenta Chovancovi. Myslím, že za Blšany budou hrát především pražští hráči. Sám klub hlásí, že chce zpět do divize. Uvidíme, co nás čeká," vyhlíží utkání Procházka.

Tip Teplického deníku:Bílina zvítězí 2:0.

 Baník Modlany -  Horní Jiřetín (sobota, 17)

Modlany se coby nováček zachraňovali v minulém ročníku krajského přeboru až v posledním kole. Ve své druhé sezoně by se podobným starostem chtějí vyhnout. Přes léto ale nikterak neposílily, kádr zůstal de facto stejný. „Doplnili jsme mužstvo hráči z úspěšného dorostu, který vyhrál I. A třídu. Z Ledvic se vrátil Moučka. Jinak ale nikdo nový nepřišel," hlásí hrající trenér Baníku Tomáš Heřman. Počítat už nemůže s exligistou Miroslavem Janotou. „Rozčiloval ho přístup mladých. Bude hrát už jen pro radost za béčko. Věřím ale, že když budeme potřebovat, tak pomůže." Bude kádr stačit na nejvyšší krajskou soutěž? „Věřím, že v ní budeme hrát slušnou roli. Loni jsme měli místy velké potíže, hlavně vinou zranění. Hodně jsme také pykali za červené karty. Přes léto se nám zranění vyhýbala, snad tomu tak bude i během sezonu," modlí se Heřman. Baník si přeje do nové sezony vykročit úspěšně. Proti Hornímu Jiřetínu to ale nebude mít lehké. „On je to takový nevyzpytatelný soupeře. Nikdy nevíme, co od něj čekat. Nehraje se nám s ním ale dobře, je hodně bojovný. Víme, že se do Jiřetína vrátil kanonýr Režný. Na něj si musíme dát pozor," upozorňuje Tomáš Heřman.

Tip Teplického Deníku: V Modlanech se zrodí remíza 1:1.

TJ Proboštov – TJ Krupka (sobota, 17)

Největší pozornost poutá derby, v němž staronováček z Proboštova hostí Krupku. Proboštov vyhrál B skupinu I. A třídy o několik Titaniců a Auror dohromady. Náskok téměř 30 bodů byl nevídaný, stejně tak jako počet nastřílených gólů (116). „Chceme hrát pohledný a útočný fotbal, kterým budeme bavit diváky. Umístění v horní polovině tabulky by mělo být dosažitelné," tvrdí předseda klubu Vít Zajíček. Proboštov disponuje stabilizovaným kádrem a podle mnohých bude černým koněm soutěže. Jediné, co Proboštovské dlouhodobě trápí, je neproměňování velkého množství šancí. „V každém zápase si jich vytvoříme celou řadu. Za stavu čtyři, nebo pět nula se nám to v I. A třídě v zpravidla nevymstilo, ale v krajském přeboru na to můžeme doplatit," upozorňuje trenér Přemysl Bičovský. Střeleckou hvězdou Proboštova je Zbyněk Záveský, v týmu zůstává i pro nadcházející sezonu, stejně tak jako další opory. V Proboštově během podzimu plánují zastřešit tribunku naproti kabinám, kterou už na jaře osadili sedačkami z teplické sportovní haly. Hotové zemětřesení postihlo v létě Krupku. Novými trenéry se stali Mgr. Pavel Caitaml a Václav Kysman. Pod Komáří Vížku přišli z ústeckého dorostu, z něhož si přivedli i několik hráčů. (Zvonek, Růžička, Al-Eraidi, Bičák), další své svěřence znají ze společných předchozích působišť. Pryč už jsou Votava, Klier, Lébr a Sigmund, který odešel do Německa. Z Neštěmic přichází na hostování Fousek, z Tisé Babača a z Teplic mladičký gólman Prokeš. V přípravě dostali Krupští 12 gólů od juniorky FK Teplice, dvakrát remizovali a jednou vyhráli.

Tip Teplického deníku: Proboštov pozná výhody stabilizovaného kádru a nováčkovského nadšení. Vyhraje 3:1

Autor: František Bílek

Zdroj: http://teplicky.denik.cz/…0120811.html 

 

FK Chmel Blšany | 11.8.2012 12:55 | 1130x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 7:22:39