FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jaro začíná!

   Jaromír Hykl se vrací k sobotnímu přípravnému zápasu s Brozany. Uvnitř naleznete i několik fotografií ze zápasu.   

Uplynuly téměř čtyři dlouhé měsíce a na trávník našeho hlavního stadionu opět vyběhlo jedenáct borců ve žlutomodrém. Naposledy jsme je tu měli možnost vidět 18.listopadu loňského roku, kdy Chmelaři podlehli Sezimovu Ústí 0:3. Co se od té doby událo v klubu jistě většina z vás pečlivě sledovala a nevím, jestli se mám k tomuto ?mezičasu? ve svém příspěvku vracet. Tak jen několik postřehů. Pochopitelně zimní ?příprava? nesplnila naše očekávání a proběhla zhruba se stejným scénářem jako příprava před podzimní částí ligy, která skončila tak, jak skončila. Poslední místo a nelichotivá ztráta na nesestupovou příčku. Přesto vidím současný stav trochu optimističtěji než před začátkem soutěže. Nemohu jinak a musím dnes ze svého místa vyslovit uznání těm několika funkcionářům, kteří ještě pro klub pracují i za téměř ilegálních podmínek. To co se jim podařilo – v tomto pro Blšany velice složitém období – dostat na hřiště, je heroický výkon. Nikdo z nás neví a neumí si představit, co všechno je nutné udělat proto, aby klub zůstal ve hře a aby firma FK Chmel nadále fungovala. Podařilo se a navzdory všem protivenstvím a animozitám vůči fotbalu v Blšanech nastoupí ?áčko? i do jarní části ČFL a pokusí se o nemožné. Soutěž zachránit. Podle mne bylo nutné maximálně využít všechny ještě fungující kontakty s funkcionáři klubů, které jsou ještě ochotni Blšanům nezištně pomoci. Díky zejména Mostu a Teplicím můžeme v našem mužstvu přivítat hráče jako jsou Tesařík, Suchý, Jendruščák, Zacharda, Ivanka, Rosendo, Veverka a Pavel Veleba z Kladna. Co jsme mohli očekávat více? Trochu mne straší úzký kádr mužstva. Se zvýšením kvality kádru už ale asi nelze příliš počítat. Začínáme boje s mužstvem, které má fotbalově na dobré výsledky, má schopného trenéra a snad bude mít i chuť poprat se i v této soutěži o dobré jméno svoje i Chmelu Blšany. Ve srovnání se složením mužstva, které hrálo na podzim a které nastupovalo v podstatě v dorostenecké divizní sestavě, je startovací pozice o poznání lepší. Trochu mne napadá podobenství s jarní částí druholigového ročníku, kdy přišli Svoboda, Novotný a Pilař a dokázali mužstvo strhnout k nečekaným výsledkům a záchraně soutěže. Pochopitelně to nelze až tak srovnávat, celé mužstvo bylo trochu někde jinde, ale? Jak se toto aktivum promění ve výsledky na hřišti to teprve uvidíme a jak už je skoro mým heslem ? věřme v lepší zítřky.

Několik skalních diváků vidělo v sobotu před polednem vcelku dramatický a pohledný zápas. Bohužel bez toho nejvzácnějšího koření, kterým jsou nepochybně branky. Blíže ke vstřelení gólu byli překvapivě hosté hned v prvních minutách zápasu, kdy obrana Blšan nechala trestuhodně útočníka Brozan úplně samotného před prázdnou brankou. Naštěstí byl černý útočník hostů tak překvapen nabízenou šancí skórovat, že ani netrefil branku. V prvním poločase byla hra více vyrovnanější než ve druhém. V první půlce se ještě trochu hrálo na obě branky. Oba útoky však byly bezzubé a k ohrožení obou brankářů docházelo jen zřídka. Očividně více ze hry měli blšanští, kterým patřil střed hřiště zejména zásluhou Škultétyho a Veverky. Do šancí se však útočníci nedostávali. Veleba se nedokázal prosadit a hodně kazil a Mašek byl často bezradný a nepřesný. V záloze bojoval tradičně Vojta Trup a od Jendruščáka jsem čekal, že bude více výrazný. Obrana pracovala celkem spolehlivě až na počáteční kiks, ale je pravda, že ji Brozany příliš neprověřili. Suchý bude pravděpodobně ?velícím důstojníkem? v obraně a vcelku pohodově mu sekunduje Japan. Sikmund napravo se zdá být spolehlivým bekem a Řehák jako jeden ze tří hráčů, s kterými jsme nastupovali na podzim, roste výkonem společně s kvalitou spoluhráčů. A byl to vlastně on, kdo měl největší šanci zápasu, kdy asi deset minut před koncem mířila jeho krásná dělovka z hranice ?šestnáctky? do břevna soupeřovo branky. Celkově na mne udělalo mužstvo dobrý dojem. Mnohem lepší než ?podzimní? sestava. Především větší fotbalovostí a zkušeností hráčů. Druhý poločas byl zcela v režii našeho mužstva a Brozany se dostávaly za půlku pouze sporadicky náhodnými odkopy. Bohužel sehranost našich hráčů je prachbídná a je velká škoda, že soutěž nezačne ještě tak za měsíc a nebude víc času na sehrání a nacvičení standardních situací. V sobotu se zejména v této herní činnosti projevovalo to, že hráči spolu hrají teprve třetí zápas. A to ten první s Chomutovem za v podstatě neregulérních povětrnostních podmínek nelze brát příliš vážně. V zápase s divizním soupeřem z Brozan mne osobně nejvíce zaujal Škultéty v záloze a Sikmund a Suchý v obraně. Více jsem čekal od Veleby a Jindruščáka a snad jejich výkon poroste v přímé úměrnosti s odehranými zápasy. Alarmující je pohled na střídačku, kde seděl tentokrát pouze Tesařík, který by stejně nenastoupil. Rosendo je v léčení a to je všechno? Snad se podaří ještě nějaké hráče zajistit. Škoda, že někteří hráči, kteří v Blšanech zažili ty lepší časy, opouštějí potápějící se loď. Od Honzy Klasny bych to nejméně očekával a věřil jsem i pokračování kariery v Blšanech u Čonky. Zákulisní rošády jsou však někdy složité a u Blšan obzvláště.

Čeká nás složitý začátek soutěže. V sobotu jedeme do Plzně, která je v ?našem? konci tabulky a bylo by hezké tam nějaký bod urvat. Druhý zápas máme doma juniorku Sparty a pak jedeme na další složitou partii do Chebu. Teprve po odehrání těchto zápasů budeme asi chytřejší a bude možno dělat nějaké soudy. Ono těch soudů už bylo letos skoro až moc. Takže úplně na závěr přeji trenérovi Zákostelskému hodně štěstí a trpělivosti a všechny hráče ve žlutém prosím, aby nechali na hřišti duši i srdce a splnili všechna tajná přání nás věrných fanoušků.

Nástup před zápasem Jendruščák Závar břed brankou Brozan Jendruščák Veliká šance Chmelu Mašek Pavel Veleba, napravo Veverka Řehák, Trup, Škultéty, v pozadí Jendruščák Škultéty v akci Nová posila – Japan Zleva: Tesařík, trenér Zákostelský, gólman Ivanka

FK Chmel Blšany | 10.3.2008 19:13 | 969x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:56:29