FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jarní čekání na gól

Slovan Liberec v Blšanech nevyhrál... Komentátor blšanských zápasů, pan Jaromír Hykl, opět pro náš web okomentoval včerejší utkání Gambrinus ligy proti Liberci, které skončilo nerozhodně. Jeho poznatky Vám tímto nabízíme.

Tak jsme si zase nezakřičeli ?Góóóĺ?! Druhý jarní zápas doma a zase bez radosti nad vstřelenou brankou do sítě soupeře. Tohle fotbalové koření je pro blšanské diváky zatím jen tím pověstným šafránem. Přesto si myslím, že jsme si společně s více než dvěma tisíci diváků užili celkem zajímavý zápas. Pro mne samotného s několika poznatky.

Tak předně : Liberec je rozhodně jiný mančaft než byl minule Most. Určitě fotbalovější, kompaktnější a především důraznější. Myslím, že i fyzicky mnohem lépe připravenější. Hlavně úvodních 15 ? 20 minut mi trochu trnulo. Napadali naše hráče už na naší polovině, nutili je k chybám v rozehrávce, vytvářeli si šance. Z jedné z nich padl dokonce i gól po hrubce Slavíka. Bohudík odmávaný ofsajd! Slavík vůbec v počátku nepůsobil moc jistě. Naštěstí si slabé chvilky vybral hned v úvodu a pak už předvedl solidní výkon a míč za sebe nepustil! Tenhle úvodní nápor se v průběhu prvního poločasu rozmělnil a Liberec se očividně přizpůsobil hře Blšan.

Ani ve druhém poločase už nepředvedli hru podobné té z úvodu zápasu. Z toho si beru další poznatek, trochu smutnější. Co říci o úrovni nejvyšší ligy v zemi, která trvale ?obydluje? nejvyšší příčky žebříčku FIFA, když nezasvěcený divák by těžko hádal, které mužstvo hraje o titul a vede ligu o devět bodů, a které mužstvo již několik sezón strádá finančně a tedy i bodově na konci tabulky.Trochu smutná úvaha, že? Ale zase zpět k tomu příjemnějšímu poznání. Chmelaři jsou v současné době schopni uhrát s kterýmkoliv mužstvem naší ligy solidní výsledek. Fotbalové nedostatky dohánějí snahou o co nejlepší výkon, bojují, rvou se o výsledek. Tyhle vlastnosti mi trochu u podzimní sestavy scházely. Klobouk dolů před trenérem Bílkem, nezávidím mu jeho práci. Vlastně hraje ligu s úplně novým mužstvem. Dvanáct hráčů kádru s ligou začíná letos. Ostatní mají odehráno hodně málo. Jasně že nepočítám již zkušenější Müllera, Vorla, Devátého, ale co když dojde ke zranění, vykartování apod.?

Co říci k dalšímu průběhu zápasu? Jenom bych opakoval to, co si určitě dneska přečteme v komentářích v tisku a co jsme již trochu včera viděli v televizi. Vyrovnaná partie se zamřenými šancemi na obou stranách. Klidně jsme mohli vyhrát, ale zrovna tak klidně jsme mohli zase tři body doma ztratit a to už by bylo asi hodně smutno v chalupě!

Od počátku zápasu bylo zřejmé, že Michal Bílek vsadil na defenzivu a opatrnost. Hrálo se pouze na jednoho útočníka a Michal Polodna nemohl sám stačit na urostlé stopery Liberce. Zejména Košťál byl nad jeho síly. Pešír i Zeher hráli oba stažení a do útoku chodili z druhé linie. Hlavně v první půlce. V průběhu druhého poločasu už se naši tlačili více do útoku a tomu odpovídal i větší počet šancí. Trochu zklamání mám v sobě z výkonů Zehera. Připadá mi, že oproti ostatním klukům postrádá více zaujetí, zápalu a snahy. Jako by se mu v Blšanech moc hrát nechtělo a cítil v sobě křivdu, že musel z Ostravy za Daňka a Střihavku. Ani Šindelářovi se včera tak nedařilo jako proti Mostu, ale dře, maká, chce hrát a to se mi líbí. Volek, který nastoupil ještě v první půli za Zehera bude ještě asi potřebovat čas, aby se sehrál s mužstvem. Někdy mi připadal, že neví co a kam hrát. Fotbalista je ale určitě dobrý.

Těším se na příchod Radka Šourka, myslím že ho trenéři postaví k Müllerovi do středu obrany a Vorel bude k dispozici jako krajní obránce a může hrát i zálohu, to bude určitě posílení mužstva. Vorel odvádí dobrou práci a jeho výkon hodně vzrostl s příchodem Müllera.

Ještě nevím co si myslet. Ztratily jsme dva body, nebo jeden získali ? Tomáš Pešír tvrdil po zápase reportérům, že je zklamaný z remízy, protože Blšany měly na vítězství. To se mi líbí! Liberecký Zápotočný zase mluvil o tom, že jsou rádi za bod, protože ostatní mužstva budou mít v Blšanech problémy se získáváním bodů. Taky sympatické, ne? A určitě pravdivé.

Závěrem, co říci k atmosféře? Konečně pohodové jarní počasí. Příjemné sluníčko, slušná návštěva. Fanoušci z Liberce bez větších problémů. Ligová pohoda ? Pane Bože ať nám ještě dlouho a dlouho vydrží!!! Těším se, že už ve středu konečně vyskočíme ze sedaček a zakřičíme si na oslavu prvního jarního gólu. Posvítíme si na Boleslav a trochu té ligové štice zastříhneme ploutve. Tři body do tabulky budou dobré a pak další tři z Jihlavy a jsme za vodou!

P.S. – Informace pro potencionální návštěvníky zápasů FK Chmel : Steak 40,–Kč, klobása 30,– Kč, pivo (pochopitelně Gambrinus) 19,–Kč, svařák 20,–Kč, kávička, grog ?Příjemná obsluha .To není vůbec špatné !

Jaromír Hykl, fanoušekz Vroutku

FK Chmel Blšany | 20.3.2006 12:40 | 562x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 5:26:46