FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jak si vedou naše bývalé hvězdy?

  Uprostřed jara si vyjděme na procházku po klubech, kde působí hráči, kteří toho   dost dokázali v dresu Blšan. Nejednoho fanouška jistě zajímá, co dělají nyní hráči,   kteří podstatnou část své kariéry spojili s FK Chmel.

Začnemě tím pro nás asi nejdůležitějším fotbalistou. Máme na mysli Jana Vorla, dlouholetého obránce Blšan, který zde strávil celou dobu, po kterou Blšany hrály první ligu. Přišel jako žák v roce 1992 a odešel až vloni v létě po sestupu do druhé ligy. Po dlouhých 14 letech v klubu, přerušených jen jedním rokem hostování v Neratovicích. Dostal nabídku od elitní Slavie Praha a to se neodmítá. Z Blšanech však neodešel úplně. Stále zůstává kmenovým hráčem FK Chmel a v Praze je pouze na hostování. Slavia má na něj opci a pokud jí uplatní, změní se hostování na přestup.

Zatím to nevypadá, že by Slavia měla důvod po skončení sezony opci uplatnit. Vorel byl ve Slavii po většinu podzimu zraněný. Teď na jaře už mu zdraví zase slouží, ale postupně vypadl ze základní sestavy a poslední zápasy vysedává jen na lavičce. V jeho 28 letech zřejmě není pro Slavii ani dost perspektivní. Pokud se něco nezmění a trenér Jarolím ho nezačne znovu nasazovat, je možné, že Slavia opci na přestup nevyužije a Vorel se od léta začne připravovat zase v Blšanech. Zda přestoupí jinam, to se bude řešit teprve po sezoně.

V nejvyšší české soutěži nyní působí více dlouholetých hráčů Blšan. Třeba Tomáš Pešír. V Mostě dlouho patřil do základu, ale v poslední době i on má problémy dostat se do sestavy trenéra Sčasného. Je totiž útočníkem, ale nedává góly. Že by potenciální posila Blšan pro příští sezonu? To asi nehrozí v případě Radka Šelichy, který má stejný problém jako Pešír. Na podzim hrál na Kladně v základu, ale na jaře jen střídá, nebo nehraje vůbec. Totéž lze říci i o Michalu Polodnovi, toho času působícího v Příbrami. Na jaře se s ním nepočítá. Jeho spoluhráč Lukáš Pleško na podzim vůbec v první lize nenastoupil, ale teď v dubnu zase začal dostávat za Příbram šance. Jenže v situaci, kdy se jeho klub potácí k sestupu.

To jsme tedy byli u těch neúspěšných. Ale jsou i tací, kteří prožívají dobrou dobu. David Střihavka válí v Ostravě, vypracoval se mezi nejlepší střelce ligy. Jiří Bílek hraje v Liberci v základu už druhým rokem a bojuje s ním o titul. O něco kratší dobu než výše uvedení působil v Blšanech Luděk Zelenka, ale na tohoto útočníka lze jen těžko zapomenout. Jeho góly nám na jaře 2004 zajistily záchranu a stal se oblíbencem fanoušků. Nyní kope v Brně a stále dává góly, i když často jen střídá. Už jich má na kontě 90. Bohužel pro něj s ním Brno ještě neprodloužilo smlouvu na další sezonu.

Ti všichni uvedení mají společné to, že strávilli většinou několik let v Blšanech, ale nikdo z nich není odchovancem našeho klubu, všichni do Blšan odněkud přišli. Náš nejlepší ryzí odchovanec je nyní asi Petr Trapp. Vloni odešel s trenérem Bílkem do Plzně a daří se mu tam, během jara se dostal do základní sestavy týmu, kterému se letos liga hodně vyvedla. Vzhledem k jeho věku nemusí být pro Trappa Plzeň konečnou stanicí.

Nakonec se ještě podívejme do zahraničí. I tam působí hráči v minulosti hodně spjatí s Blšany. Aleš Chvalovský stále chytá za Apollon Limassol na Kypru, je s ním na 6.místě v lize. Ovšem Chvalovský se tam podle našich informací v poslední době stal dvojkou a už pravidelně nenastupuje. Jinak je na tom Patrik Gedeon hrající v polské Wisle Plock. Hraje stále stabilně v základu, ale jeho klubu se vůbec nedaří a v tabulce je střídavě předposlendí či poslední. Gedeon, který má v Polsku smlouvu i na příští sezonu, tak hraje o záchranu. Někdy se říká, že až Patrik v Plocku skončí, vrátí se na závěr kariéry do Blšan. Vždyť pochází z nedalekého Chomutova navíc mu za Blšany kope v žácích jeho syn, také Patrik. Motivace tu tedy je značná.

Prošli jsme si jen některé bývalé hráče Blšan a přitom stále ještě aktivní fotbalisty. Možná by si zasloužili jmenovat i další, ale to bychom z toho měli opravdu dlouhý článek. Vše ukazuje na to, že stopa Blšan v českém fotbale je stále velmi výrazná a klub se ze scény nevytrácí. I dnes hrají v Blšanec hráči, kteří si jistě za pár let někde zahrají první ligu. Snad máme takové i mezi současnou mládeží.

FK Chmel Blšany | 2.5.2007 23:26 | 576x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 17:04:56