FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Jak se prohralo v Bilině

Na krajské poměry výborný fotbal se hrál v sobotu na Kyselce. V 20. kole přivítala domácí Bílina, která bojuje o záchranu soutěže, těžkého soupeře ? FK Chmel Blšany. Mužstvo trenéra Josefa Tichého překvapivě zvítězilo 2:1, když o svém triumfu rozhodl dvěma góly útočník Roland Gutsch.

Bílina i Blšany mají v kádru řadu zkušených hráčů. O tom, že se hrál fotbal, svědčí minimum faulů a na druhou stranu mnoho pěkných akcí, často v podání domácích. Těm chyběli v minulém zápase vyloučení Hasal a Mergl. Zastoupili je Stiller a překvapivě Žemba. Ale obrana šlapala spolehlivě, stejně jako záloha, kde zahrál výborný zápas Moravec a do šancí se dostával Augusta. Dobře zahráli všichni čtyři útočníci, kteří se na hřišti objevili.

Na konci poločasu přišla sprcha

S úvodním hvizdem rozhodčího začalo hustě pršet, ale fotbalu to nevadilo. Hned ve 2. minutě zneškodnil Pohl střelu Siegla mladšího a vzápětí pronikal Moravec, který nechal naopak vyniknout blšanského brankaře. Ohromnou šanci měli domácí v 10. minutě. Milo naservíroval míč do pokutového území Gutschovi, ale ten nikým neatakován nastřelil brankaře a odražený míč poslal vedle. Po čtvrt hodině hry přesně přihrál Sigl starší, Galbavého střela však mířila těsně nad břevno. To již byla nad Kyselkou modrá obloha a domácí si drželi mírnou převahu. Po rohu Moravce hlavičkoval Augusta a byl z toho další roh. V 28. minutě po nepovedeném ofsajd-systému hostů přehodil obloučkem Gutsch Věnečka a Bílina vedla ? 1:0. To vlilo snaživým domácím do žil novou krev. Moravec přesně přihrál Augustovi a brankař vyrážel na roh, stejně tak jako po střele Mila. Ke konci poločasu předvedl své fotbalové zkušenosti Siegl starší, po jeho střetu s Filem se kopala penalta. Čížek se trefil přesně ? 1:1. To byla po dobrém poločase pro domácí doslova sprcha.

Tři body zajistil Gutsch

V šatně se však rychle oklepali. Milo uvolnil Augustu, ale Věneček byl rychlejší. Po přihrávce Stillera střílel opět Augusta a blšanský brankař střelu chytil. Potom zahrozili také hosté, leč neúspěšně. Udeřilo v 63. minutě. Rychlou akci rozehrál Milo, našel Gutsche, který už nezaváhal ? 2:1. V 76. minutě unikal Mika, kopal se roh a Hoškova hlavička jen lehce minula levou tyč blšanské branky. Hosté prostřídali, Siegl starší opět vypálil, ale Pohl byl na místě. V 83. minutě se výborně mezi dvěma hráči u postranní čáry uvolnil Mika, nahrál Moravcovi, který byl před velkým čtvercem faulován, když unikal. Po Přibylově trestném kopu následoval další roh. Závěr patřil Bílině. Nejdříve po faulu na Miku poslal Spáčil trestný kop vedle růžku blšanské branky a střela po pěkné akci Mika ? Spáčil – Augusta skončila těsně vedle. Domácím to už ale nevadilo, Blšany i taky nakonec porazili 2:1.

Trenér pochvalou nešetřil

?Dnes rozhodlo srdce hráčů, super výkon. Dozadu minimum chyb proti jiným zápasům, útok udržel balón. Brzy jsme se chytli a hráli myslím výborně. Blšany a Roudnice jsou fotbalová mužstva, samí fotbalisti, žádní nakopávači. Ve druhé půlce se drželo, co jsme si v kabině řekli. Na tom musíme stavět, když budeme takto hrát, tak si myslím, že záchrana je reálná,? pochválil mužstvo kapitán Klaus Pohl. Také trenér Josef Tichý byl spokojen. ?Myslím, že na takové zápasy se lidé chodí dívat. Jak bojovností, tak místy i taktické a technické vyspělosti jsme Blšany chvilkami přehrávali. Hráli jsme proti těžkému soupeři, který má svoje kvality. Místy nás přišpendlili k šestnáctce. Ale kluci to oddřeli a hráli velice slušný zápas. Když budou makat, tak nemůžeme spadnout. Ti kluci na to mají, aby hráli tuto soutěž pro Bílinu i sami pro sebe. Ale musí dřít. A to štěstí, které jsme v minulých zápasech neměli, tak jsme ho dnes měli a myslím, že to byl krásný zápas jak pro diváky, tak pro mě osobně,? uvedl jindy na pochvalu skoupý Tichý. Bílina zůstává na posledním místě. Důležitý bude odložený zápas, který sehraje ve středu v Proboštově. A potřebuje bodovat. V neděli hraje v Modré, kde může jen překvapit.

SK SIAD Bílina – FK Chmel Blšany 2:1 (1:1). Branky: 28. a 63. Gutsch ? 43. Čížek (p.). ŽK: 1 ? 3. Diváci: 230. Rohy: 6 ? 2

Autor:Oldřich Bubeníček

FK Chmel Blšany | 11.4.2010 18:17 | 912x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 5:17:22