FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Hráli ligu, teď se nesejdou na zápas

Divizní Blšany s internacionály Sieglem a Němcem v týmu: Josef Němec Blšany trénuje, ale na jaře už dvakrát neměl hráčů ani tolik, aby z nich poskládal jedenáctku. Třiadvacetinásobný reprezentant Horst Siegl se k Blšanům pořád hlásí a jediný jarní zápas odehrál navzdory zranění.

Nehráli už podruhé

Blšany – Před šesti lety hrály Blšany první fotbalovou ligu. Nyní divizní klub, který se snaží pozvednout mimo jiné exligové hvězdy Horst Siegl (43) a Josef Němec (39), v divizi B už dvakrát nesehnal dost hráčů, aby aspoň nastoupil k zápasu!

Blšany jsou v divizi B beznadějně poslední, po 17 kolech mají tři body za tři remízy. Větší problém ale je, že na jaře nenastoupily už ke dvěma zápasům ze tří, což je na této úrovni velká ostuda. „Pokud k tomu dojde potřetí, bude to konec. Následovalo by vyloučení ze soutěže“, dobře ví Josef Němec – trenér týmu, který jediný jarní zápas svých svěřenců strávil na hřišti. „Bylo nás málo, musel jsem jít na plac. Stejně jako Horst Siegl, ten to v obraně odskákal skoro na jedné noze.“ V sobotu mají Blšany hrát v Českém Dubu. „Pořád věřím, že to vyjde a nastoupíme. I když, stručně řečeno, jsme na suchu. Je to, ale poslední šance a bylo by hezké zachránit to, co z kdysi prvoligového klubu ještě zbylo,“ říká Němec.

Zcela bez peněz

Hráči by se měli sejít na trénicích zítra a v pátek, ale kolik jich bude, nikdo neví. Nedostávají proplacené totiž ani cesťáky. Klub nemá peníze na nic. Na to doplatila i mládežnická akeademie, v níž vyrostl mimo jiné brankář Petr Čech.

Členem fotbalové asociace je občanské sdružení, jehož předsedou je Radek Pospíšil. „Spousta lidí, kteří nám dřív pomáhali, dala od klubu ruce pryč. Naším majetkem je stadion, ale jinak se o areál včetně hotelu a tréninkových hřišť stará správce konkurzní podstaty. Ata nejistota, co bude, odrazuje sponzory,“ míní Pospíšil. „Pokusíme se ještě povstat z popela,“ tvrdí.

Čára za Chvalovským

A co bývalý předseda fotbalového svazu František Chvalovský, který v Blšanech chytal a dělal funkcionáře? Pospíšil říká: „Za tím už je hodně tlustá čára. Nemysím, že by byl prostor pro to, aby Blšnům teď nějak pomohl.“

Ondřej Michálek

Zdroj: Blesk, 27. března 2012

FK Chmel Blšany | 6.4.2012 14:28 | 1040x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:42:59