FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Fotbalové jaro odstartujeme na půdě Jakubčovic

  Po čtyřech měsících jsou tu zase mistrovské zápasy! Začíná jarní část sezony.   Chmel, který má před sebou boj o záchranu ve druhé lize, do něj vstoupí v sobotu   zápasem v dalekých Jakubčovicích. Hned v prvním utkání máme co napravovat.   AKTUALIZOVÁNO – informace o zraněných

Po podzimu není naše pozice nejrůžovější. S 13 body je Chmel poslední, ale ztrácí jen 1 bod na předposlední Bystrc a Olomouc „B“, což je vzhledem k množství zápasů, které je před námi, naprosto marginální ztráta. Vše je tak zcela otevřené. Sestupem jsou při pohledu na tabulku stále ještě reálně ohroženy všechny týmy od 4.místa níže, tedy všichni kromě HFK Olomouc, Jihlavy a Žižkova. Klidně by do pásma sestupu mohly spadnout i páté Jakubčovice, s nimiž hrajeme v sobotu první jarní zápas.

Jakubčovice vede bývalý Chmelař

Jakubčovice v zimě nezaujaly ani tak svými výkony, nebo uskutečněnými přestupy, ale především dohodou s pražskou Duklou Praha o převodu druholigové licence. Od tohoto léta 2007 tak bude hrát místo Jakubčovic druhou ligu Dukla Praha. Ta už také vyměnila jakubčovického trenéra, úspěšného Aloise Grussmanna vystřídal v zimě bývalý hráč a trenér Blšan, Günter Bittengel. Ten působil v Blšanech už na začátku prvoligové éry jako hráč, poté se stal trenérem a z klubu odešel až v říjnu 2003, kdy byl odvolán z pozice hlavního trenéra.

Jakubčovice v zimě posílil ze známějších hráčů především obránce Krajčovič z Olomouce, jinak se kádr změnil jen mírně. V zimní přípravě se severomoravanům moc nedařilo – porážky mírně převládaly. I když je jasné, že Jakubčovice hrají ve druhé lize svou nejen první, ale také poslední sezonu, zřejmě jaro nevypustí. Stěhování klubu do Prahy je příležitostí pro mnoho hráčů, protože velká část týmu budoucí Dukly by měla být právě ze současných Jakubčovic.

Máme jim co vracet

Na podzim Blšany s Jakubčovicemi zahajovaly druholigovou sezonu. Bohužel neúspěšně, srpnové vesnické derby v Blšanech skončilo jasnou výhrou hostů 4:0. Naši hráči tak soupeři rozhodně mají co oplácet. I když tentokrát bychom brali určitě i remízu. Zvlášť vzhledem k tomu, že v našem týmu se těsně před startem ligy rozmohla marodka a nové posily ještě nejsou se zbytkem týmu zcela sehrané.

Čtyři hráči na sever Moravy do Fulneku, kde Jakubčovice hrají svá domácí utkání, vůbec nepojedou. Ladislav Jamrich a Antonín Rosa jsou v karetním trestu, a tak nastoupí za B-tým v Litoměřicích. Doma zůstane i Jan Klasna, který je zraněný a teprve příští týden začne s tréninkem. Pro zdravotní problémy nejede do Jakubčovice ani Brazilec Andrei, naopak ostatní se stihli ze svých bolístek vyléčit a na zápas tak odjíždí 16 hráčů, které bude mít trenér Bičovský k dispozici. Pro přehlednost uvádíme jejich seznam:

NOMINACE NA JAKUBČOVICE: Svoboda, Rada, Novotný, Zachariáš, Benko, Süsser, Loos, Krejčík, Poláček, Jedinák, Šiml, Pilař, Esequiel, Kožíšek, Bogdanov, Smejkal

Nechme se překvapit, kdo z nich bude hrát, kdo střídat a kdo celý zápas prosedí na lavičce.

Zápas se hraje v sobotu 10.března od 14:30 na stadionu ve Fulneku.

FK Chmel Blšany | 9.3.2007 11:16 | 534x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:34:56