FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Dvakrát ve vedení, ale přesto prohra. (Aktualizováno) Pohled Jardy Tošnera

Dnes mužstvo Fk Chmel Blšany nastoupilo k prvnímu utkání v Krajském přeboru na hřišti Horního Jiřetína, který do přeboru postoupil z 1. A třídy.V Jiřetíně byla pouť a tak byl fotbal vrcholnou pouťovou atrakcí. Tajenka pod heslem Blšany byla odtajněna v sobotním horkém pozdním odpoledni na hřišti v Horním Jiřetíně

Z jarní sestavy byli na hřišti jen Siegl, Houštecký, Kučera a z mladíků Baloun s Tománkem. Pro domácí to byl velký svátek. Kromě poutě, to bylo jejich vůbec první utkání v této soutěži a tak slavnostní výkop provedl starosta města Glavica.

První střelu na bránu poslal z uctivé vzdálenosti Blšanský Červenka, ale mířil vedle. V utkání s Horním Jiřetínem, kterému se mezi místními říká ?Most C ? byl Chmel jasným favoritem.

V 15. akci začal Mráz, ale domácí zadáci jeho snahu zastavili. Míč se dostal ke Kučerovi, který se nerozpakoval a střelou z 20 m trefil tyč. U odraženého míče byl jako první Siegl a pohotovou střelou dal na 1:0. Domácí odpověděli téměř vzápětí. Běžela 20. minuta. Březinův roh brankař Busta podběhl a zcela osamocený Vrána měl snadný úkol, který splnil ? 1:1. Hra se vyrovnala Blšany hrozily hlavně z rychlých protiútoků vedených Mrázem, který měl 4 pěkné akce, ale buď mířil mimo, nebo ho vychytal výborný Šuber. Na druhé straně měli hosté namále při rohu ve 26. kdy se opakovala situace stejně, jako při vyrovnávací brance, tentokrát však se šťastným koncem. Štěstí přálo při Bustovi, když Svoboda poslal hlavičkou míč jen do břevna.

Než se diváci stačili rozkoukat, už to bylo 1:2, když Šuber vyrazil Mrázovu střelu jen k Červenkovi a ten z dobrých 20 m rozvlnil síť. Za pouhé tři minuty bylo srovnáno, když nejistého Bustu překonal hlavou Ševčík. Domácí získávali převahu a měli i více šancí. Střídající Jankovič se v 57. probil přes 3 hráče Blšan, našel volného Ševčíka, ale ten mířil jen do Bustovy náruče. Ševčík byl také u další velké šance v 62., kdy šel sám na brankaře. Busta včas vyběhl a Ševčík ve snaze dát kličku před vápnem upadl a zůstal ležet. Do ležícího hráče pak zcela zbytečně udeřil kapitán Houštecký, což viděl pomezní a po strkanici u čáry poslal Houšteckého rozhodčí Prágl nekompromisně zchladit si hlavu pod sprchu. Domácí vsadili vše na útok. Jankovič mířil těsně mimo, stejně jako na opačné straně Červenka. Další šance přišla v 86, ale brankař Šuber byl u míče dřív než Mráz. Šel sám skoro až k půlící čáře a odcentroval na hranici vápna, kde byl osamocený Svoboda. Toho však Busta zastavil za cenu faulu a tak se kopala penalta. Tu s jistotou proměnil Krim a senzace byla na světě. Domácí zodpovědně bránili. Hlavní sudí nastavil 5 minut a ve třetí minutě nastavení padla ještě čtvrtá branka do sítě Blšan, jejímž autorem byl Svoboda. Tu rozhodčí pro postavení mimo hru neuznal

Druhá půle byla v režii domácích, které utkání dovedli do vítězného konce brankou s penalty v 81. minutě. Mezi nejlepší Blšanské hráče patřil bezesporu Lukáš Kučera. Na hrotu byl také hodně vidět Mráz.

Článek byl napsán za pomoci Jardy Tošnera z Lounského zpravodaje a bude doplněn i o fotografie z utkání.

Fotografie z Utkání od Jardy Tošnera : http://picasaweb.google.cz/…kChmelBlsany

TJ SOKOL HORNÍ JIŘETÍN – FK Chmel Blšany 3:2 (1:1)

Branky: 18, 82 (p) Vrana, 50. Sevčík-11.Siegl, 47. Mráz Rozhodčí Prágl, Mydlář, Chytil, ČK: Houštecký

Sestava Blšan: Busta-Baloun,Červenka,Tománek,Slavík-Machač,Lancz,Mráz,Kučera-Siegl, Houštecký

Diváku: 500

FK Chmel Blšany | 8.8.2009 21:56 | 659x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:33:38