FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Dorostenci do České ligy vstoupili porážkami

  Na půdě Jablonce se blšanským dorostencům nezadařilo. Starší dorost prohrál   3:5, mladší 0:3. Mnohem důležitější zápas ale čeká Blšany o víkendu, kdy hostí Kolín,   který je rovněž v České lize nováčkem. AKTUALIZOVÁNO

Smutná prohra staršího „A“ dorostu

První mistrovské utkání staršího A dorostu, který hrál na horké půdě Jablonce, prohrál 5:3, i když první poločas skončil 1:2.

Blšanský dorost jel do Jablonce s tím, že chce překvapit a přivést aspoň jeden bod. Od první minuty bylo jasně vidět kdo je favoritem zápasu. Jablonec měl už v prvních deseti minutách na kopačkách několik vyložených gólových situacích, ale nedokázali proměnit ani jednu z nich. Poté měli domácí míč stále na kopačkách a Blšany se dostávaly pod tlak. Bylo jasné, že Blšany musí hrát ze zajištěné obrany a hrát na brejky. Po velkých šancích domácích, které neproměnili, měli ze střední vzdálenosti hosté standardní situaci, ke které se postavil Tománek a vyslal tvrdou střelu, která ještě tečovala domácího hráče a Blšany se radovali z vedení 0:1. Hra se odehrávala především na polovině hostů, kteří vzdorovali dobře technicky vybavenému Jablonci jen díky své bojovnosti a tím, že si každý hráč plnil své dané úlohy. Přesto se po pravé straně uvolnil domácí hráč, který šel po lajně a centroval stříleným centrem za obranu kde naběhl jeho spoluhráč a z jedničky tak srovnal stav na 1:1. Hosté se nevzdali a nadále se snažili bojovat, ale kombinací se nemohli dostat za obranu domácích. Tak to Blšany zkusily vzduchem, kdy letěl dlouhý balon na Rámeše, ten sklepnul hlavou balon na Maška a ten pohotovou střelou za vápnem vsítil gól na 1:2.

Druhá půle se odehrával v poměrně stejným rytmu jako první. Domácí měli nadále tlak, který se stupňoval, ale nedařilo se jim dostat balon za Brejchovo záda. Hosté nadále škodili jen z brejků, které jim vycházeli a po dlouhém balonu za obranu kam naběhnul Poborský a hodil si balon kolem golmana, tak vstřelil branku na 1:3. Zápas byl velmi fyzicky náročný a díky úzkému kádru a marodce v týmu, měly Blšany na střídání 3 hráče plus golmana a to 3 hráči byli půjčení z mladšího A dorostu, proto trenér nemohl poslat na plac nové čerstvé hráče, kteří by to zvedli. Domácí střídali a poslali na plac dva čerstvé hráče. Podařilo se jim snížit stav po kombinaci ve středu, kde se pak dostali do vápna a střelou do pravého horního rohu vsítili gól a psal se stav 2:3.

Za dvě minuty se psal stav 3:3. V 77. minutě se nechal vyloučit blšanský Mašek, který dostal první žlutou kartu za zakopnutí balonu a druhou za nesportovní chování (za řeči na rozhodčího). Následovala červená karta a tak oslabil tým, který ho proklínal. Zrovna když došly síly a tým se snažil přivést alespoň bod. Po vyloučení už to mělo jednoznačný vývoj. Hosté nestíhali a Jablonec se dostával kombinací do vápna a další dva góly padly skoro do prázdné brány a psal se konečný stav 5:3.

Blšany ze sebe vydaly opravdu vše a moly být na sebe hrdí. Ze zápasu odcházely se vztyčenou hlavou. Další zápas budou hrát Blšany doma s Kolínem v sobotu 18.8. od 10:15.

Karel BREJCHA , brankář st. „A“ dorostu

FK Chmel Blšany | 16.8.2007 10:26 | 765x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:10:07