FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Dorost zatím v lize balancuje na hraně sestupu

  Osm zápasů mají zatím odehrána dorostenecká družstva v České lize, kterou loni   vybojovala prvním místem v divizi. Mladšímu dorostu se vůbec nedaří, starší   statečně bojuje poblíž sestupové hranice.

Bylo jasné už v létě, že pozice Blšan v České lize nebude snadná. Náš tým je nováčkem, loni skončil pouť dorostem úspěšný a silný ročník hráčů 1988, letos se měl kádr výrazně doplnit, ale to se kvůli celkové situaci v klubu tak úplně nezdařilo. Navíc dorostenci museli v létě výrazně doplňovat rozpadlý kádr mužů a hráli i některé zápasy mužů, což bylo fyzicky velmi náročné. Na druhou stranu, získali zkušenosti.

Starší dorost zatím 6 zápasů prohrál a 2 vyhrál. Obě výhry byly hodně upracované, ta první doma nad Kolínem trochu povinná a přitom dosažená s velkým štěstím (4:3). O poznání cennější je druhé vítazství, které přišlo v zatím posledním zápase v Pardubicích. V perníkovém měste se nevyhrává lehce, tamní dorosty jsou dlouhodobě velice kvalitní. Vítězství 1:0 je tak velkým úspěchem.

Starší dorost je se 6 body na 14 .místě, pod sebou má Kolín a příbramské Béčko (se kterým ale výrazně prohrál), před sebou o dva body Béčko Budějovic a hlavní tým Kladna. Za současné situace by to bohužel znamenalo sestup zpět do divize. Ale průběžná tabulka je vyrovnaná. „Dvě výhry a jsme zase někde jinde“ ví ofenzivní hráč Zdeněk Poborský. Jak řekl, nálada v týmu je po výhře na východě Čech dobrá, tak snad také vydrží.

O uplynulém víkendu měl tým v Blšanech hostit Plzeň „B“. Zápas byl ovšem na poslední chvíli rozhodčím zrušen z důvodů nezpůsobilého terénu po velkých deštích. I když se tým Blšan nachází na vítězné vlně, rozhodně ho to rozhodnutí nenaštvalo. „Hrát jsme nechtěli, protože jsme byli oslabení a dost kluků bylo nastydlých, zbytečně by pak byly virózy“ vysvětlil Poborský, že mužstvu odložení vlastně přišlo docela vhod.

Teď zato čeká dorostence náročný program. O víkendu jedou do Prahy na Motorlet, který je druhý. „S bodem bysme tam byli spokojení“ přiznává Poborský, ale upozorňuje, že i v Pardubicích byly Blšany outsiderem a překvapily. Důležité bude poté 10.října domácí utkání s Plzní „B“, tedy to odložené. Tam bude Chmel chtít vyhrát a tím se vymanit ze sestupových příček. Lehké to jistě nebude.

Boj o záchranu bude těžký, ale Chmel určitě má na to, aby se o ní s dalšími slabšími účastníky České ligy popral. Jaké jsou šance na udržení ligy v procentech? „Zachráníme se“ odbývá otázku odhodlaně Zdeněk Poborský. Jeho optimismus je jistě dán i dobrou náladou po vítězném zápase. Hlavními soupeři budou tradičně nevypočitatelné rezervy prvoligových dorostů a také Kolín, loni rovněž účastník divize jako Blšany. Sestupovat se bude podle toho, jaký bude vývoj v první lize (české – moravské celky).

I když Blšany chtějí zachránit Českou ligu, je otázkou, kdo v ní bude za naše barvy případně hrát za rok, dva nebo tři. Vždyť mladší dorost je poslední a po osmi zápasech stále bez bodu! Mají tedy současní starší dorostenci své následovníky v mladších ročnících" „Jsou tam a je jich dost“ uklidňuje Poborský, ale nedokáže říci, proč je tedy mladší dorost stále úplně poslední. Pak se přece jen k vyjádření odhodlá:„Potřebovali by se chytit, dát první gól a zápas udržet. Zatím v žádném zápase nebyli o hodně horší než soupeř.“ upozoňuje.

Blšany pořebují do svých řad další mladé fotbalisty. Produkovat je má fotbalová akademie, která funguje ve spolupráci s podbořanskou střední školou. Talentové zkoušky pro příjem nových fotbalistů se budou konat už brzy, o jejich přesném termínu vás budeme co nejrychleji informovat. Zatím není stanoven.

FK Chmel Blšany | 3.10.2007 0:16 | 837x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 3:27:11