FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Dorost začal trénovat na náročnou Českou ligu

  V loňské sezoně si starší dorostenci prvním místem v divizi vybojovali postup do   České ligy, na kterou se proto tento týden začali připravovat. U týmu zůstává jako   hlavní trenér Oleg Kolman, který se tentokrát pokusí družstvo v lize udržet.

Tento týden se do tréninku zapojilo pět nových hráčů, kteří jsou ale zatím teprve testováni a o jejich případném setrvání v Blšanech se teprve rozhodne. Základ týmu tvoří ročník 1989 z loňského staršího dorostu doplněný o nejlepší jedince z loňského mladšího dorostu a staršího B-dorostu, kteří ale už ve starším dorostu dostávali šanci na jaře. Z loni postupujících dorostenců odešel pouze jeden hráč, Martin Vlk, který zamířil na přípravu do Mostu.

Tým se pochopitelně musí z velké části přebudovávat. Na trénincích se proto kromě fyzické zátěže také hodně hraje. V sobotu čeká dorostence první přípravný zápas, seznam přáteláků, které před sezonou tým prověří, je na konci článku. Cíle ještě stanoveny nebyly, ale je zřejmé, že tím hlavním bude záchrana České ligy, kam se Blšany vracejí po roční pauze. Trenér Kolman připustil, že se tým bude delší dobu a tedy zřejmě na začátku ligy sehrávat. Navíc podoba kádru ještě pravděpodobně neni konečná.

V letní přípravě čeká dorostence několik těžkých zápasů, většinou s dorosty prvoligových klubů. Do mistrovských zápasů by tak tým měl být připraven na vyšší kvalitu fotbalu. Zda se s ní mužstvo dokáže vyrovnat, začne být zřejmé po 11.srpnu. Právě v tento den totiž těžkým zápasem v Jablonci zahájí svou ligovou sezonu.

Zatímco u staršího dorostu zůstává trenér Kolman, mladší dorost nově povede pan Lesniak, otec současného hráče staršího dorostu. Těžká sezona ale bude čekat hlavně starší žáky, ti se musí pokusit vyhrát krajský přebor a postoupit tak zpátky do žákovské divize.

Letní příprava staršího „A“ dorostu:

21.7: Blšany – SK Kladno, 10:00
25.7: Blšany : Jablonec, 16:00
28.7: Blšany : Teplice, 10:00
1.8.: AC Sparta Praha – Blšany, 16:00, Strahov
4.8.: Prazdroj Plzen – Blšany, 11:30, Žihle
8.8.: Blšany – Rakovník, 16:00

FK Chmel Blšany | 19.7.2007 23:40 | 751x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:45:49