FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Dorost hledá posily pro příští sezonu

  I když o víkendu starší dorost nečekaně zaváhal, o jeho postupu do České ligy už   delší dobu nikdo nepochybuje, stále má náskok 11 bodů. Nyní je kromě zvládnutí   závěru sezony důležité zajistit, aby byl v příštím sezoně připraven kvalitní kádr   dorostenců.

Tahounem letošních dobrých výkonů staršího dorostu je ročník hráčů 1988, který ale po této sezoně přechází mezi dospělé. V ročníku 1989 přece jen tolik kvalitních mladíků nemáme, přitom příští sezona v lize bude mnohem náročnější. Vedení blšanské mládeže se proto snaží kádr před novým ročníkem posílit, což ale není nic snadného.

Jednou z cest, jak sehnat nové fotbalisty, je sledování hráčů soupeře při vzájemných zápasech v divizi a jejich následné oslovování s nabídkou přestupu do Blšan. „Po každém zápase provádíme většinou na prvním tréninku v týdnu zhodnocení a při tom probíráme a hodnotíme možné typy hráčů soupeřů na další posílení našich kádrů. Problém je trochu v tom, že kvalitních hráčů není v divizi moc a většinou se v jejich regionech najdou týmy buď extraligové, nebo z České ligy a ty se snaží talenty sbírat. Dalším problémem může být škola, protože ne každý hráč chce na učiliště nebo na ty typy středních škol, které jsou v Žatci,“ vysvětlil nám proces hledání nových hráčů do Blšan trenér mladšího dorostu Pavel Koutenský.

Právě stávající mladší dorost by měl být základním zdrojem hráčů pro budoucí starší dorost. Někteří fotbalisté z ročníku 1990 už dostávají šanci ve starším dorostu aspoň na závěry zápasů, Michal Lesniak se dokonce v kádru staršího dorostu už usídlil natrvalo a nastupuje pravidelně. Kromě toho by se příští rok měli ve starším „A“ dorostu objevit i nejlepší současní hráči přeborového „B“ dorostu. „Základ pro starší A by se měl najít, horší to bude s tím, kdo bude hrát v B-dorostu“ osvětlil situaci v blšanské mládeži Koutenský.

Zároveň je otázkou, zda bude v Blšanech v roli šétrenéra blšanské mládeže i nadále působit zkušený Oleg Kolman, který letos odvedl a odvádí ve starším dorostu vynikající práci a směřuje tým k postupu zpátky do České ligy. Blšanský fotbal pochopitelně o jeho služby stojí a věříme, že trenér bude chtít v započaté práci pokračovat i ve vyšší soutěži. V té už trénoval minulý rok ve Spartě Praha, kde vedl mladší „B“ dorost.

Příští ročník bude pro dorostence velmi náročný, protože s pravděpodobností hraničící s jistotou se zde po roční přestávce bude opět hrát Česká liga a byla by velká škoda vybojovanou soutěž neudržet a hned zase sestoupit!

FK Chmel Blšany | 17.5.2007 0:11 | 676x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:25:50