FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Do druhé ligy vstoupíme vesnickým derby

  Už je to tady, začíná další sezona- 2006/2007! Po osmi letech se v Blšanech znovu   bude hrát druhá liga a prvním naším soupeřem se v neděli od 10:30 stanou   Jakubčovice. Půjde o první vzájemné měření sil v historii.

Bude se tak hrát vpravdě vesnické derby! Blšany mají oficálně 939 obyvatel, Jakubčovice nad Odrou 698. Z toho vyplývá, že po mnoha letech se Chmel utká v mistrovském zápase se soupeřem z ještě menší vesnice, než je on sám. Přesto zůstavají Blšany nejmenším sídlem, kam se dá zajít na druhou ligu, neboť Jakubčovice nebudou hrát domácí zápasy ve své vesnici, ale v nedalekém Fulneku. Jakubčovice jsou nováčkem druhé ligy, ale rozhodně také silným mužstvem. V létě posílily i o prvoligové hráče a chtějí patřit do horní poloviny tabulky. Aktuálními ambicemi i ekonomickým zázemím náš klub jistě převyšují.

Blšany do úvodního kola druhé ligy vstoupí s mužstvem, které vykrystalizovalo během letní přípravy, tento zápas bude první ostrý test. V sestavě bude chybět obránce Milan Zachariáš, který má natržený sval. Zbytek týmu by již měl mít trenér Bičovský pro zápas k dispozici. O stavu kádru v Jakubčovicích nemáme konkrétní zprávy, protože klubový web zdaleka nedosahuje takové úrovně, jako tento blšanský a jedinou relevantní zprávou je ta, že mužstvo chystá do Blšan autobus pro fanoušky. Není však jasné, zda bude dostatek zájemců…

<%Anketa7%>

Bitva 1.kola druhé ligy se bude hrát v Blšanech už tuto neděli 6.srpna od 10:30, přijďte Chmelaře podpořit v boji se silným nováčkem! Předpověď počasí na nedělní dopoledne: oblačno až zataženo, přeháňky, 18 stupňů.

Představujeme našeho soupeře: JAKUBČOVICE FOTBAL A.S.

Do podvědomí fotbalové veřejnosti se Jakubčovice teprve zapisují. Ještě před pěti lety nevýznamný vesnický klub je na silném vzestupu a letos to dotáhl až do druhé ligy, kde v první kole narazí na Chmel Blšany.

Fotbal v Jakubčovicích byl založen v roce 1952, tedy o něco později než v Blšanech a jakoby se zpožděním probíhá i jeho vývoj. Dlouhou dobu, až do konce devadesátých let 20.století, se zde hrál fotbal na nejnižší úrovni. V sezoně 1998/1999 hrály Blšany svou první sezonu v první Gambrinus lize, kde skončily na šestém místě. V tomtéž ročníku Jakubčovice kopaly nejnižší možnou III.třídu a místní amatérští čutálisté v ní nijak nezářili. Kdo by tehdy čekal, že se mohou Blšany s Jakubčovicemi někdy střetnout ve stejné soutěži? Teď se to stane ve druhé lize…

Růst Jakubčovic je mimořádně rychlý. Započal v létě 1999, kdy do klubu vstoupil podnikatel a majitel místního kamenolomu Josef Hájek. Začal do místního fotbalu pumpovat peníze tempem daleko vyšším, než to kdysi dělal v Blšanech pan Chvalovský. Jakubčovice od té doby postupují každým rokem o jednu soutěž výše. Dokázali to už posedmé za sebou ! Z III. třídy postupně přes II. třídu, 1.B třídu, I.A třídu, krajský přebor, divizi E a MSFL až do druhé ligy.

foto: Jakubčovice fotbal a.s.
Rypadlo a fotbal? Zdánlivě nesmyslné spojení v Jakubčovicích platí. Tento stroj je majetkem společnosti Jakubčovice fotbal a.s.; která provozuje i fotbalový oddíl. Přepravu kamení a fotbal totiž v Jakubčovicích zastřešuje jedna firma patřící podnikateli Josefu Hájkovi…

Současný stav fotbalu v Jakubčovicích naznačuje, že ve druhé lize by měla postupová spanilá jízda skončit. Klub už nemůže hrát doma, ale své zápasy musí hrát v nedalekém městečku Fulnek. Mecenáš Jakubčovice Josef Hájek hovoří o tom, že druhá liga je maximum, kam chtěl dojít. Jakubčovice by mohly získat přezdívku český bílý balet. Kvalitou sice ještě na Real Madrid nedosahují, ale jejich dresy jsou právě tak bílé. Bílá je zároveň jedinou klubovou barvou.

Obec Jakubčovice nad Odrou leží v Moravskoslezkém kraji v oblasti bývalého okresu Nový Jičín. O bohatství fotbalového klubu svědčí i to, že si může dovolit nasadit velmi nízké ceny vstupenek- jen 25Kč na zápas! Snaží se tak nalákat na stadionek fanoušky, kterých klub zatím mnoho nemá. Pokud bude růst klubu pokračovat, jistě brzo přibudou.

Oficiální stránky klubu: www.jakubcovicefotbal.cz

FK Chmel Blšany | 4.8.2006 9:54 | 975x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:49:41