FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Do Brna jedeme nejméně pro bod

1.FC Brno V něděli od 17:00 sehrají Blšany další důležitou záchranářskou bitvu, tentokrát v Brně. Pokud zápas na poslední chvíli nezruší počasí, pokusí se Chmel napravit porážku v domácím utkání od Mostu. Je třeba bodovat!

Ani tentokrát není zcela jasné, zda se tento zápas 20.kola Gambrinus ligy vůbec bude hrát, i když v tuto chvíli se předpokládá, že ano. V Brně v minulých dnech intenzivně sněžilo, pořadatelé však za pomoci fréz sníh průběžně odklízeli, nicméně na hřišti je stále tenká vrstva ledu. Dnes, tj. v pátek, měli v Brně pěkné jarní počasí, ale o víkendu se má prudce ochladit a opět přitom něco nasněží. Brňané však ujišťují, že hřiště pro zápas připraví v regulérním stavu. Rozhodnutí padne nejpozději v sobotu ve 12:00, tj. těsně před odjezdem našich hráčů do Brna.

Nedělní duel pro nás bude dalším nesmírně důležitým- Brno je jedním z hlavních konkurentů Blšan v boji o záchranu. V tabulce je soupeř předposlední před námi s náskokem dvou bodů. Pokud by náš tým znovu prohrál, situace už by byla dost kritická. Nechtěli bychom jet do Brna na turistický zájezd, my chceme minimálně bod pravil pro náš web odhodlaně klubový sekretář Lubomír Trnka. A pro napravení porážky s Mostem to chce body všechny tři. Tým proto tento týden trénoval na vyhřívaných trávnících na pražském Strahově, aby se mohl připravovat v lepších podmínkách než na rozbahněných trávnících v Blšanech. Do Brna odjíždí Chmelaři už v sobotu ve 14:30 a po příjezdu se ubytují v místním hotelu Myslivna.

Brno v dosavadních jarních zápasech dvakrát remizovalo, na Strahově s Jihlavou a doma se Spartou. Minulý týden měli jihomoravané sehrát utkání v Ostravě, ale to bylo na poslední chvíli odloženo, neboť se hřiště změnilo v bahniště. Brňané tak jeli na sever Moravy zbytečně, ale tato událost by na výkon Brna v nedělním utkání s námi neměla mít žádný vliv. K ligovému zápasu nastoupí po 15 dnech. V sestavě Brna bude chybět jen útočník Pavel Mezlík kvůli žlutým kartám. Naopak představí se Luděk Zelenka, na něhož mají Blšany velké vzpomínky z doby, kdy u Chmelu působil. Nicméně Zelenkovi už je nyní 32 let a v Brně patrně svou kariéru dohrává. .[#odstavec-3]

Ani náš tým nebude kompletní. Vynucenou změnou proti utkání s Mostě bude náhrada distancovaného Pavla Devátého, místo něhož pojede na zápas obránce Karel Krejčík. Devátý jako důležitý hráč naší zálohy bude určitě chybět dost. Navíc znovu nebude moci hrát ani zkušený obránce Šourek odpykávající si též disciplinární trest. Jinak jsou všichni hráči zdravotně v pořádku a v něděli bude moci trenér Bílek vybírat podle své chuti. Doufejme, že fotbalisté naváží na bojovný výkon z posledního zápasu proti Mostu a že je nezlomila nešťastná porážka.

Na podzim se v Blšanech hrálo s Brnem nerozhodně 2:2. Z dlouhodobého hlediska je naše bilance mírně pasivní- tři výhry, pět remíz a sedm porážek. Snad se nebude opakovat vývoj zápasu Brno – Blšany z 21.11.1999. Tehdy domácí vyhráli 3:0. Přinejmenší jedna věc se ale nebude opakovat určitě. Tehdy zápas vidělo 6700 diváků. Tentokrát se očekává zhruba třetinový počet lidí… Pro zajímavost, téhož roku 1999 v březnu příhlíželo zápasu domácích s Blšany z dnešního pohledu neuvěřitelných 16700 diváků přímo na stadionu!

O vývoji nedělního utkání vás budeme na těchto stránkách informovat prostřednictvím ONLINE přenosu.

Pravděpodobná sestava Blšan: Slavík – Brunclík, Vorel, Muller, Krejčí – Šindelář, Volek, Zeher, Trapp – Polodna, Pešír
Očekávaná střídání během zápasu: Michal, Broschinský

Kursy u sázkových kanceláří:

Tipsport: 1.65 – 1.13 – 3.50 – 2.00 – 4.50 (výhra domácích ? neprohra domácích ? remíza ? neprohra hostů ? výhra hostů)

Maxi-Tip: 1.65 – 1.11 – 3.40 – 1.98 – 4.74

Sportingbet: 1.63 – 3.40 – 5.00 (bez neproher)

Chance: 1.66 – 1.11 – 3.40 – 1.93 – 4.50

Viktoria-Tip: 1.65 – 1.13 – 3.50 – 1.98 – 4.55

Odkazy:

www.1fcbrno.czOficiální stránky klubu

http://blsany.webpark.cz/6.kolo.htmPodzimní zápas s Brnem na bývalých stránkách

FK Chmel Blšany | 10.3.2006 17:23 | 719x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 6:25:52