FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Do Blšan přijede slavná Viktoria Žižkov

Fanoušci Blšan mohou v neděli dopoledne shlédnout utkání s asi neslavnějším   českým klubem hrajícím v současnosti druhou ligu. Viktoria Žižkov prožila období   slávy i úpadku a nyní se snaží o postupný návrat na výsluní. Ztíží jí tuto cestu   Chmel Blšany?

Viktorka Žižkov je klub s více než stoletou tradicí, dokonce někdejší mistr Československa. Pravdou je, že tento titul už je z fotbalového hlediska dávnou historií- z roku 1928. Právě prvorepublikové období je v dějinách klubu dosud nejslavnější, ostatně to dokládá i dílo Muži v ofsajdu, jež spisovatel Karel Poláček zasadil právě do prostředí klubu z pražského Žižkova. Úpadek přišel v době komunismu, kdy hrál klub jen nízké soutěže. Návrat Viktorky se konal v devadesátých letech, kdy po postupu do 1.ligy v roce 1993 postupně reprezetovala český fotbal v evropských pohárech a v roce 2002 útočila na i titul mistra ligy, ve hře o něj byla do posledního kola…

Už tehdy ale bylo veřejným tajemstvím, že na Žižkově se lehce nevyhrává a to nejen díky kvalitě místního kádru. Pověstné výhry 1:0 gólem ze sporné penalty patřily k pražského klubu právě tak, jako boos v černých brýlích Ivan Horník, jehož další osud je fotbalové veřejnosti dobře známý. Ani jeho osoba však tehdy neuchránila Žižkov před sestupem do druhé ligy na jaře 2004. V té sezoně se na úkor Viktorky zachránil právě náš klub, Chmel Blšany. Žižkov, samozřejmě už bez korupční kauzou očerněného Horníka, tak už třetím rokem hraje jen druhou fotbalovou ligu. Pro letošní rok má Viktorka naplánován postup zpět do první ligy.

Nadcházející souboj v Blšanech bude střetnutím tabulkově druhého nejlepšího s druhým nejhorším týmem. Žižkovu se totiž zatím daří naplňovat postupový cíl a je druhý v tabulce za HFK Olomouc. Naopak Chmel po dvou porážkách klesl na předposlendí místo v tabulce a bojuje o záchranu. Naše mužstvo už nutně potřebuje získat body a nemůže se moc ohlížet na soupeře, ač ten bude právě tak těžký, jako byla doma před dvěma týdny Jihlava. V minulém kole porazil Žižkov doma Vítkovice 1:0, ovšem byl jasně lepší a mohl vyhrát i větším rozdílem. Blšany podlehly rovněž 0:1, pro změnu v Sokolově.

Na soupisce Viktorie Žižkov v současnosti nejsou žádná velká jména, ale celý kádr je kvalitně postaven. Kostra byla vybudována v létě 2005 a po loňské sehrávací sezoně už dobře šlape. Součástí týmu je nám známý Jakub Hottek, jenž působil v Blšanech na podzim 2005 jako hráč na hostování. Na druhé straně u nás v Blšanech žádný bývalý Vikrotián nepůsobí. Vzájemné souboje hovoří mírně pro našeho soupeře, který vyhrál i poslední měření sil- v rámci poháru ČMFS jsme se se Žižkovem před rokem střetli v osmifinále, utkání skončilo po normální hrací době 2:2, dramatický penaltový rozstřel pak vyhrál domácí Žižkov, který náš klub tímto vyřadil.

K nadcházejícímu nedělnímu zápasu by měl trenér hostů Vladimír Skalba přivést kompletní tým, naopak Blšanům bude chybět vykartovaný Ondřej Šiml a zřejmě stále ještě nebude připraven kapitán Jan Poláček. Zápas se hraje v tradičním blšanském čase – v neděli 22.10. od 10:30 na stadionu v Blšanech. Zveme všechny fanoušky na domácí utkání s tímto atraktivním soupeřem! Pojďte tým povzbudit, právě teď to hodně potřebuje…

Navštivte také: www.fkvz.cz

FK Chmel Blšany | 20.10.2006 2:03 | 786x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.12.2023 13:26:18