FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Do Blšan míří vedoucí tým ligy

Liberec V neděli odpoledne se na našem hřišti představí Slovan Liberec, nejlepší tým letošního ročníku Gambrinus ligy. Podaří se ho Chmelu zastavit v jeho suverénní cestě za ligovým titulem ?

I když hosté vedou ligu o pohodlných 9 bodů, není důvod vzdávat boj o body předem. Náš tým si jasně uvědomuje své postavení v tabulce, kde se nacházíme na poslední pozici. Body už potřebujeme nutně, není čas ohlížet se na kvalitu soupeře. I proto klubový sekretář Lubomír Trnka bojovně hlásí: „Odhodlání je v mužstvu cítit na každém kroku a tak doufám, že získáme tři body“ Právě obrovská motivace je naší největší výhodou před nedělním zápasem. Liberec je zdánlivě v klidu a ztrátu nějakého bodíku si dovolit může. Je tak nad slunce jasné, kdo potřebuje body víc.

Trenér Bílek se bude muset vyrovnat s absencemi v sestavě. Kvůli kartám opět nebude moci hrát Radek Šourek a trest si pro nedělní utkání bude odpykávat i Pavel Devátý. Otazník visel nad Polodnou, kterého v týdnu trápila viróza, ale už trénuje a v neděli by měl nastoupit. Pro tento zápas však bude nejdůležitější bojovnost a vůle po vítězství a v tom se mladí náhradníci těmto zkušeným hráčům minimálně vyrovnají. Po pátečním volnu čeká hráče v sobotu odpoledne trénink a následně předzápasové soustředění v Blšanech. Našim hráčům byl odložen minulý zápas v Brně a tak jsou na utkání velice natěšení. Ostatně soupeř jakým je Liberec je motivací sám o sobě.

Slovan nemá jediného vykartovaného hráče, ale kvůli chřipce patrně nenastoupí útočník Hodúr. V minulém utkání po vypjatém závěru porazil Baník Ostrava a prodloužil sérii bez porážky na 12 zápasů. Na jaře má nicméně Liberec značné problémy s dosažením vítězství, často rozhoduje až v samém závěru soubojů. Zatím při severočeších stálo i hodně štěstí. Výkon hostů v Blšanech ohrožuje mnoho faktorů- od podcenění Blšan coby posledního týmu přes uspokojení z velkého náskoku na čele ligy až po těžký terén, který se v neděli v Blšanech čeká a který nebude vyhovovat techničtějšímu týmu Liberce zvyklému na kvalitní trávníky. Na jiném než vyhřívaném ještě letos nehrál. To vše by mohlo mít svůj vliv.

Mezi kluby z Liberce a Blšan probíhala v nedávné době velká směna hráčů. Za současný Liberec tak hraje doslova exchmelařská záloha- Bílek a Dort přišli do Liberce teď v zimě, Pudil již před rokem a půl. Všem třem se nyní daří a jsou v základní sestavě. Naopak z Liberce hraje v současném mužstvu Chmelu záložník Broschinský, ale ten spíše střídá a navíc z Liberce pouze hostuje. Pokud jde o vzájemné zápasy Blšan a Liberce, jasně lépe je na tom soupeř. Ten ale před rokem hrál v Blšanech jen 1:1, loni na podzim v Liberci skončilo utkání 2:0 pro severočechy.

Nědělní zápas Blšany – Liberec začíná v 15:00 a řídit ho bude rozhodčí Matějek. Do Blšan se chystá údajně až několik autobusů fanoušků Slovanu. Na čas zápasu se předpovídá pěkné slunečné počasí a teploty +5 stupňů. Naši hráči si pokusí vzpomenout na dva roky starou událost, kdy do Blšan přijel ve stejné pozici lídra tabulky Baník Ostrava a Chmel tehdy zvítězil 2:1. Chcete-li být očitými svědky dalšího, doufejme, překvapivého zápasu, neváhejte s návštěvou blšaského stadionu!!! V opačném případě vás rádi uvítáme u našeho online přenosu v neděli odpoledne.

Z diskuse na www.fcslovanliberec.cz :
Hurá do Blšan!!! A nějaký prskavky sebou :-)
Prosil bych v Blšanech Radzinevičiuse. Aspoň na chvíli. Na chviličku. Aby něco ukázal.
Blšky potřebují ty body asi víc a oni vždycky jarní boj o záchranu vyhráli. Pozor na ně!
A rada na Blšany? Čech – Matula, Košťál, Zápo, Janů – Papoušek, Abrahám, Hodůr, Dort – Radzi, Holenda

Kursy u sázkových kanceláří:

Tipsport: 4.00 – 1.80 – 3.30 – 1.17 – 1.80 (výhra domácích ? neprohra domácích ? remíza ? neprohra hostů ? výhra hostů)

Maxi-Tip: 4.20 – 1.85 – 3.30 – 1.15 – 1.75

Sportingbet: 4.00 – 3.20 – 1.833 (bez neproher)

Chance: 4.00 – 1.76 – 3.15 – 1.16 – 1.85

Viktoria-Tip: 4.01 – 1.84 – 3.40 – 1.16 – 1.76

Odkazy: www.fcslovanliberec.cz Oficiální stránky Slovanu Liberec
http://www.fcslovanliberec.cz/…/a/hraci.php Kompletní statistiky hráčů soupeře http://blsany.webpark.cz/7.kolo.htm Podzimní zápas Chmelu s Libercem (blsany.webpark.cz)… http://www.fcslovanliberec.cz/…/galerie.php?… … a fotografie z tohoto zápasu

FK Chmel Blšany | 17.3.2006 13:52 | 664x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 8:50:27