FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Derby viděla na hřišti u Ohře tisícovka spokojených diváků (Převzato z Lounského Zpravodaje)

První velké okresní derby se hrálo v rámci Krajského přeboru v sobotním pozdním odpoledni na hřišti u Ohře. Los 3. kola svedl na trávník domácí Slavoj Žatec a Chmel Blšany. Na souboj těchto týmů se přišla podívat tisícovka diváků a ti, kteří byli příznivci Slavoje, odcházeli určitě velmi spokojeni.

Domácí trenér Brynda postrádal kromě ještě loni Blšanských Svobody s Horňákem (plnili si své povinnosti u B týmu Sparty) také Macháčka, který se zranil v minulém zápase v Jiřetíně. Naproti tomu mohl hrající trenér Josef Němec počítat se špílmachrem Čížkem, který v minulém zápasu s Modrou odstoupil pro zranění po čtvrthodině hry. Na nezvyklém místě, ve středu obrany nastoupil opět Siegl a na tomto postu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Od úvodního hvizdu bylo vidět, že žatečtí fotbalisté hrají tak trochu s respektem před zvučnými jmény v bílých dresech. Přesto se snažili dobývat pokutové území Chmelařů a ohrozit jejich branku. Jako první měl šanci kapitán Slavoje Baierl v 19. minutě, když pálil nad a vzápětí na druhé straně vytěsnil Zaťko Čížkův pokus na roh. Ve 26. si Klíma v brance Blšan neodpustil zbytečnou kličku na Heince. Míč se dostal k Baierlovi, ten vrátil k volnému Heincovi a pro něho zbyl jednoduchý úkol, poslat míč do sítě ? 1:0. Hned z protiútoku mohl vyrovnat Galbavý, ale jeho střelu pozorný Zaťko vytěsnil na tyč a roh.. Žatečtí se opět tlačili před Klímu, ale ani Baierl, ani Béreš netrefili branku. Ve 37. předvedly Blšany pohlednou akci po ose Čížek-Mráz-Galbavý. Střelu posledně jmenovaného však Zaťko kryl. Hosté vlétli do druhého poločasu jako vichr a Mráz po samostatné akci našel před bránou volného Galbavého. Ten z bezprostřední blízkosti překonal Zaťka a srovnal stav. Pak zatroubil do útoku Baierl. V 55. jeho pokus vyrazil Klíma na roh. O dvě minuty později vrátil vedení domácím Bednář, když na jeho polostřelu nestačil Weniger a Klíma jen sledoval, jak míč končí v jeho síti. Nejrušnější byla poslední dvacetiminutovka. Hned po příchodu na hřiště v 68. se dostal do šance Jarolím, ale Klíma byl na místě. V 71. vyslal Heinc do akce Baierla, který zvýšil na 3:1. Pak přišel na hřiště trenér hostí Němec a oživil hru Blšan. Žatečtí mladíci ale měli mnohem více sil a svou převahu dokázali zužitkovat. Hosté vrhli ještě více sil do útoku a hodně vidět byl i Horst Siegl. Do otevřené obrany se vydal v 80. z poloviny hřiště Bednář, obešel čtyři Blšanské a dal na konečných 4:1. Hosté ale ještě nesložili zbraně. V 84. pálil Čížek z 10m vedle a střely Červenky a Čížka šly nad bránu. Poslední tutovku spálil Jarolím, když minutu před závěrečným hvizdem poslal míč ze tří metrů do břevna. V příštím kole hraje Chmel v sobotu doma s Bílinou a Žatec jede v neděli na hřiště zatím neporažené Modré.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

Fotografie z utkání : http://picasaweb.google.cz/…hmelBlsany41

Slavoj Žatec – FK Chmel Blšany 4:1 (1:0)

Branky: 26. Heinc, 70. Baierl, 57. a 80. Bednář ? 47. Galbavý. Sestava Blšan: Klíma, Kučera, Veniger, Siegl, Slavík, Gruber, Ložek (71. Němec), Čížek, Červenka , Galbavý, Mráz.

Žatec: Zaťko, Vávra, Zlatohlávek, Jindra, Dykas, Bednář (87. Podroužek),. Paul, Heinc, Béreš (46. Majoros), Wiesinger (67. Jarolím), Baierl.

ŽK Dykas

Diváků 1000

Rozhodčí P. Černý ? F. Černý, Růžička.

FK Chmel Blšany | 3.9.2009 14:51 | 776x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 18:25:33