FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Derby se hrát nebude, Chmelaři k zápasu nenastoupí

Žatec – Fotbaloví fandové pozor! Nedělní divizní derby nebude.

Na domácím hřišti měl Slavoj přivítat hráče Chmelu Blšany. Chmelaři, kteří prožívají nejhorší sezonu v pátek večer ale oznámili, že k utkání nenastoupí. Není to poprvé. Do prvního jarního kola vůbec nenastoupili, protože neměli dostatek hráčů. Minulý týden doma s Vilémovem prohráli 0:2, když horko těžko poskládali jedenáct hráčů.

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0120324.html

Fotbal v Blšanech – prospívá komů ??? 

Fotbalový fanoušek lounského okresu opět přišel o možnost fotbalového derby, tentokráte v podobě divizního mezi naším týmem a FK Chmel Blšany. Je to další určitá skvrna na fotbalovém učinkování tohoto klubu, který v minulosti přinášel fotbalovou radost v podobě účasti v 1. lize a nezapomenutelnou atmosférou  a přehlídkou fotbalových osobností, které jsme měli určitě možnost v Blšanech vídávat.
Určitá proměna blšanského fotbalu přišla po odchodu p. F. Chvalovského, Kováře a dalších, kteří fotbal v Blšanech řídili.
Nepřísluší nějaké bližší vnitřní hodnocení či posuzování chodu tzv.trosek klubu. Vzhledem k tomu, že náš klub úzce spolupracoval s mládežnickou akadémií, kdy docházelo k přechodům mládeže do Blšan, zpět z Blšan / důvodem bylo hlavně zajištění dotací zhora pro chod mládeže / vyvstal velký problém po změnách se domoci alespoň některých tzv. odchovanců. Sice byl smlouva mezi kluby, ale docházelo k divokým přechodům, až přechodů hráčů bez vědomí FK Slavoj. Teď už není o něčem blíže o mládeži hovořit, protože žádná už v Blšanech není. Uplynulé dva roky jsem v pozici sekretáře absoloval několik jednání až přímo na ČMFS / dokonce u p.Obsta – úplně ale zbytečně, bez větší snahy vyřešit navrácení a přeregistrování mládeže oboustranně zpět /. Úplnou raritou bylo jednání jakéhosi p. Janouška, který se na jedné straně vydával a vydává jako šef blšanského fotbalu, který při jednáních neustále tvrdil že to musí rozhodnout ti nahoře a podobně. Mimo jiné jeho počínání stálo náš klub celkem 27.000.- Kč na úplném ukončení matriky, nemluvě o množství času stráveného k jednání, až bylo nutné použít né zrovna férových postupů. Vrcholem byl úprk samotného p. Janouška přímo z kanceláře svazové matriky, že on nemůže rozhodnout, čímž opět prodloužil a zkomplikoval další postup.
Teď ještě něco k současnému fotbalu v Blšanech. Hraje zde pouze tzv. Siegl – Němec partička, která čítá sotva kádr, aby byl schopný nastoupit k utkání. K prvnímu utkání jarní části se tým nedostavil vůbec, proti Vilémovu pouze 11. hráčů, na lavičce p. Janoušek. Stadion bez časomíry, občerstvení, domácí půl hodiny před utkání jeli 8. km na vzdálenou jesenickou benzínovou pumpu foukat míče, utkání sotva úrovně okresní soutěže. K dalšímu utkání v pátek ve večerních hodinách zašlou na řídící článek že z organizačních důvodů opět nenastoupí.
Poslední vizitka p. Janouška a p. Pospíšila, kteří řídí klub: Ano postup do divize z krajského přeboru z třetího místo. Ale !!! neúčast na losování, neúčast na všech aktivech divize, pozdě zaplacena častka startovného, finanční dluhy na KFS v Ústí, finanční dluhy na matrice při vystavování RP, klub je úplně bez mládeže, narychlo podepsaná nějaká dohoda s klubem Junior Žatec / jinak mládež která se osamostnila po odchodu z Blšan, bez hráčů kteří přešli do našeho klubu / Klub obdržel finanční dotaci v loňském roce na mládež a do dnešního dne neobdrželi členové, kteří přešli do Žatce ani korunu !!! ač jim podíl přísluší.
Výše uvedené věci jsou lehce doložitelné a pravdivě uváděné. A teď jen poznámka na závěr. U všech těchto transakcí jsou hlavními dvě fotbalová jména Horst Siegl a Josef Němec, kteří pravidelně v televizních utkáních školí celý národ z rozborů a podobně a samotní jsou jedni z hlavních nositelů současného pohrobků fotbalových Blšan. Pánové Janoušek, Pospíšil, Siegl, Němec, styďte se a všichni další, kteří doposud kryjí a asi chtěně podporují tento stav.

Napsal uživatel Pavel Maňák   

Zdroj: http://www.slavojzatec.cz/…prospiva-kom-

 

Derby se nehrálo, Blšany do Žatce nepřijely

Žatec – Fotbalové divizní derby se v neděli v Žatci nehrálo. Blšany totiž po dvou jarních odehraných kolech kvůli problémům se sestavou v pátek oznámily, že k zápasu nenastoupí.

Utkání Blšan (v bílém) proti Vilémovu

Blšany tak na jaře zatím nenastoupily ani k jednomu zápasu na hřišti soupeře –  stejně tak jako včera do Žatce nepřijely ani v prvním kole do Litole. Odehrály jen zápas minulý týden doma s Vilémovem, který prohrály 0:2. Nad dalším osudem bývalého prvoligového klubu tak visí otazník. Přinášíme komentář Pavla Maňáka, sekretáře Slavoje Žatec: "Fotbalový fanoušek lounského okresu opět přišel o možnost fotbalového derby, tentokráte v podobě divizního mezi naším týmem a FK Chmel Blšany. Je to další určitá skvrna na fotbalovém učinkování tohoto klubu, který v minulosti přinášel fotbalovou radost v podobě účasti v 1. lize a nezapomenutelnou atmosférou  a přehlídkou fotbalových osobností, které jsme měli určitě možnost v Blšanech vídávat. Určitá proměna blšanského fotbalu přišla po odchodu pánů Chvalovského, Kováře a dalších, kteří fotbal v Blšanech řídili. Míče se nafukovaly na benzínce pár minut před zápasem. Nepřísluší nějaké bližší vnitřní hodnocení či posuzování chodu tzv. trosek klubu. Vzhledem k tomu, že náš klub úzce spolupracoval s mládežnickou akademií, kdy docházelo k přechodům mládeže do Blšan nebo zpět z Blšan (důvodem bylo hlavně zajištění dotací pro chod mládeže), vyvstal velký problém po změnách se domoci alespoň některých tzv. odchovanců. Sice byla smlouva mezi kluby, ale docházelo k divokým přechodům i přechodům hráčů bez vědomí FK Slavoj. Teď už není nutné o mládeži hovořit, protože žádná už v Blšanech stejně není. Uplynulé dva roky jsem v pozici sekretáře absolvoval několik jednání na vedení ČMFS, abychom vyřešili navrácení a přeregistrování mládeže zpět – úplně ale zbytečně. Stálo nás to dost času a nemálo peněz. Teď ještě něco k současnému fotbalu v Blšanech. Hraje zde pouze tzv. Siegl – Němec partička, která čítá sotva kádr, aby byl schopný nastoupit k utkání. K prvnímu utkání jarní části se tým nedostavil vůbec, proti Vilémovu doma nastoupili Chmelaři pouze s 11 hráči. Stadion v Blšanech bez časomíry, občerstvení, domácí půl hodiny před utkání jeli osm kilometrů na vzdálenou jesenickou benzínovou pumpu foukat míče, utkání sotva úrovně okresní soutěže… Blšany loni postoupily do divize z krajského přeboru z třetího místa. Ale… Neúčast na losování, neúčast na všech aktivech divize, pozdě zaplacena částka startovného, finanční dluhy na Krajském fotbalovém svazu v Ústí nad Labem, finanční dluhy na matrice při vystavování registračních průkazů v Karlových Varech, klub je úplně bez mládeže, narychlo podepsaná nějaká dohoda s klubem Junior Žatec (jinak mládež, která se osamostatnila po odchodu z Blšan, bez hráčů, kteří přešli do našeho klubu). Klub obdržel finanční dotaci v loňském roce na mládež a do dnešního dne neobdrželi členové, kteří přešli do Žatce ani korunu, ač jim podíl přísluší.

Autor: Redakce

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0120326.html 

 

 

FK Chmel Blšany | 25.3.2012 15:27 | 1352x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:42:08