Derby rezervy s Domoušicemi přineslo 6 branek

Pan Jaroslav Tošner navštívil víkendový zápas B-týmu Blšan s Domoušicemi, který   skončil remízou 3:3. Jeho reportáž pro lounský týdeník Svobodný hlas nabízíme   i zde na našem webu.

V krajském přeboru a derby – to nezažil okres Louny již hodně dlouho. Před šesti roky, ještě když hrály v KP mužstva Loun a Žatce. Fotbalová bitva v Domoušicích byla bohatá na branky a byla dramatická až do posledních minut. Domácí překvapivě v závěru prohrávali, ale bod zachránili proměněnou penaltou. Sokolu se hra nedařila, ale bod nakonec vybojovali. V samotném závěru utkání musel ještě rozhodčí Klupák vyloučit Paula za vrážení do soupeře.

Domácí přivítali poslední celek tabulky sebevědomě. Zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Tlak na branku Chmelařů byl obrovský a domácí si dokázali vypracovat řadu vyložených příležitostí. 5 minut před koncem první půlhodiny se hosté dostali do ojedinělého protiútoku. Z nastřelené ruky byla nařízena penalta a hosté šli do vedení. Téměř z protiútoku vyrovnali domácí na 1:1. Za dalších pět minut se hosté opět dostali do vedení díky kanonýrovi Baierlovi. Domácí nechtěli odejít v prvním poločase s porážkou a tak minutu před koncem zavelel kapitán Hodas a vyrovnal na 2:2.

Ve druhém poločase se domácí vrhli do útoku a chtěli potvrdit roli favorita. Hosté však hráli dobře v defenzívě a úlohu jim hodně ztěžovali. Po odehraných hosté potřetí do vedení, když branku z brejku vstřelil opět Baierl. Dvacet minut před koncem opět Baierl šel sám na branku a byl blízko hattricku a hlavně tří bodů pro své mužstvo. Ale tentokrát brankář domácích útočníka vychytal. Ještě čtyři minuty před koncem to vypadalo na pohromu pro domácí, když po nádherné střele Baierla se míč biliárově odrazil do obou tyčí a skončil u brankáře Patrovského. Z protiútoku přišel faul ve vápně Blšan a penalta. Hodas prokázal pevné nervy a zajistil Sokolům bod, který již byl téměř v nedohlednu. Po vstřelené brance viděl Paul červenou za vrážení do soupeře.