FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Další velká posila? Do Blšan chce Tomáš Pilař

  Zdá se, že rok 2007 začíná být pro náš klub velmi šťastným. Po Jiřím Novotném   a Martinu Svobodovi, kteří už podepsali smlouvu na jarní část sezony, se totiž   možná schyluje k další velké posile z Mostu, tentokrát do zálohy.

Řeč je o třicetiletém Tomáši Pilařovi, který dělal mnoho let kapitána v Mostu. Ve druhé lize byl jeho hlavní oporou a dovedl ho až do první ligy, kde se stal důležitou postavou v první prvoligové sezoně Mostu. Na podzim se ale, podobně jako Jiří Novotný, znelíbil trenérovi Zdenku Sčasnému, který mu doporučil, aby si hledal nové angažmá. O Pilaře mělo zájem dost prvoligových klubů, České Budějovice, Zlín či Žižkov. Nejvážněji vypadaly ještě před několika dny jeho námluvy s Jabloncem. Jednání ale zkrachovala na ceně za přestup. Čekalo se, že Most prodá Pilaře do jiného klubu.

Pozdvižení ale způsobilo prohlášení samotného hráče pro server idnes.cz „Žádní zájemci už nejsou, tak asi půjdu do Blšan.“ Vedení našeho klubu se eventuálním příchodem Pilaře ještě vůbec nezabývalo, ale ředitel Kovář potvrdil, že takového ligového hráče by bral všemi deseti. Navíc je to záložník, kterých máme v týmu nyní žalostně málo. A zkušených už vůbec ne, vlastně ani jednoho. O příchodu Pilaře sice zatím zdaleka není rozhodnuto, ale teď se ukazuje význam osoby trenéra Bičovského. On láká do Blšan zkušené hráče. Pro peníze by tito fotbalisté do Blšan určitě nešli…

Proč chce jít vlastně Pilař do Blšan? Důvody jsou podle jeho samotného dva. Jedním je trenér Přemysl Bičovský, se kterým se dobře zná, protože právě pod ním se mu dařilo a dosáhl největších úspěchů kariéry – byl kapitánem a oporou prvoligového Mostu. Druhý důvod je, že se Pilař cítí unavený na první ligu a potřeboval by si půl roku odpočinout ve druhé. Jeho příchod na hostování do Blšan by se zamlouval nejen jemu a samozřejmě nám blšanským, ale asi i Mostu. Ten totiž potřebuje, aby se náš klub v lize zachránil, neboť s námi spolupracuje.

Jestliže příchod záložníka Pilaře je řekněmě „v jednání“, tak jedna posila už je jistá. Mostecký ředitel Kabíček uvedl, že v Blšanech stráví jaro francouský pravý obránce Tavarz, který nastoupil v zápasech Tisport Cupu v Mostě. V obraně nás teď bota určitě netlačí, přesto je příchod samozřejmě pozitivní věcí. Zvýšení konkurence není nikdy na škodu a když jde o cizince, je to zatraktivnění i pro diváky.

O osudu Keňana Oboy, který nejvíc zazářil o uplynulém víkendu v Mostě, zatím není rozhodnuto. Most ještě uvidí, zda ho nechá v Blšanech, nebo si ho stáhne do svého týmu.

Z vývoje na přestupové politice musí mít blšanský fanoušek určitě radost. Do jara tak začínáme vzhlížet se stále větším optimismem…

FK Chmel Blšany | 24.1.2007 11:03 | 605x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:07:44