FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Další kapitola blšanského fotbalu je dopsaná (Pohled Jardy Tošnera)

Poslední divizní utkání sehrály Blšany v domácím prostředí s beznadějně posledním Novým Borem. Přesto však nebylo možné soupeře podcenit, protože v minulém kole Borští porazili Chomutov. První poločas se hrál dokonce před televizní kamerou. V sestavě Chmelařů chyběli Horňák, Jelínek a zraněný Brodecký. V dresu Nového Boru nastoupil Ghanský fotbalista Ali Osumanu, který na podzim 2006 oblékal žlutý dres Chmelu ve II. lize.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a jako první vyslal hodně nepřesnou střelu na bránu Kučera z dobrých 20 metrů. Ve stejném čase, tedy v 10. pálil pohotově Houštecký, ale pozorný Blumentrit jeho pokus kryl. Za dvě minuty poslal lehkou střelu do brankařovi náruče Siegl. V 15. mířil Krejčík hlavou nad a poté se dostal do šance Vlček, který se dostal v šestnáctce k míči po zahraném trestném kopu. Domácí stupňovali tlak a branka visela ve vzduchu. Nejdříve Vlček nezakončil své sólo ve 32. a Hoštecký po parádní narážečce mířil těsně vedle. Ve 38. ale udělal Lípa mazácky kličku Jeřábkovi a Blumentrit v brance neměl šanci. V závěru poločasu zneškodnil Klíma pokus Vávry i jeho dorážku. Druhý poločas se hrál opět v záři reflektorů. Hned z prvního útoku zbrkle Kučera přestřelil. Pak se hosté pokoušeli o vyrovnání, ale svou mírnou převahu nedokázali využít. Osumanu se v sólu zamotal do míče před hranicí velkého vápna. Další vyloženou tutovku spálil Šulc, který se snad zalekl šance, když sám u zadní tyče hlavou těsně minul. Poslední větší příležitost měl opět Osumanu v 75., ale snad z 10 metrů se netrefil mezi tyče. V závěru ještě zabrnkal na nervy divákům Klíma, když si zakličkoval s míčem před dvěma Borskými útočníky. Blšany už těsné vítězství uhájily a hráči se rozloučili nejen s příznivci, ale i s divizí potleskem. Příští sezonu budou jezdit Chmelaři i na vesnice v Krajském přeboru, kde je čeká i ambiciózní Slavoj Žatec.

Fotografie z Utkání od Jardy Tošnera : http://picasaweb.google.cz/…anyFcNovyBor

FK Blšany – Nový Bor 1:0 (1:0)

Branky: 38. Lípa Rozhodčí Chládek, Melničuk, Hodač, ŽK: Tománek-Kovařík, 157 diváků.

Sestava Blšan: Klíma – Baloun (46. Bůžek, 87. Brda), Krejčík, Lípa, Šmejkal, Svoboda, Tománek, Kučera, Vlček, Siegl, Houštecký.

FK Chmel Blšany | 6.7.2009 19:03 | 660x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:14:04