FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Cizinci na scéně

  Ve středečním přípravném zápase nastoupili za FK Chmel Blšany historicky první   hráči černé pleti! Postřehy ze zápasu Vám přináší pan Jaromír Hykl.

Dnes jsme viděli utkání, které mělo ukázat herní dovednosti několika nových adeptů na místo v sestavě prvního mužstva. Nešlo ani o výsledek a v podstatě ani o výkon celého týmu. Z tohoto hlediska také na utkání pohlížím a považuji za zbytečné popisovat vývoj a průběh utkání. Zastavím se jen u pocitů z jednotlivých nových hráčů. Kromě zahraničních, poněkud exotických zjevů se poprvé na celé utkání objevil v brance Martin Blaha. Přiznám se, že jsem od něho čekal mnohem kvalitnější výkon a překvapil mne nejistotou při některých zákrocích. Druhý gól byl v podstatě jeho vlastním gólem, když vůbec neodhadl situaci při nepřímém kopu a v podstatě si srazil míč po slabé střele do vlastní sítě. Je pravda, že příliš příležitosti k tomu, aby předvedl celý svůj repertoár brankářského umění, nedostal. Ve druhém poločase se objevil i Vojtěch Trup na levé straně zálohy a mne samotného zaujal dobrou poziční hrou s několika velmi dobrými okamžiky. No a teď k cizincům. Dva z nich se již v přípravných utkáních prezentovali. Jednalo se o Albánce jménem Caushaj Granit, kterého jsme v přípravě uváděli pod jménem Janis a Brazilec Andrei da Silva, také již několik utkání v dresu Blšan odehrál.

Snad poprvé v historii se ve žlutém blšanském dresu objevili hráči černé pleti. Francouz Mendy a Osumanu Ali, snad také Francouz. Poslední představenou posilou byl Frakaozi ? pravděpodobně rovněž Brazilec. Nevím přesně jestli správně píši jméno posledně jmenovaného hráče, ale myslím si, že si toto jméno nebude třeba pamatovat. Předvedl velmi matný výkon, nevýrazný, často chybující, fotbalově dosahující tak divizní úrovně. Ve druhém poločase byl asi v 60. minutě střídán. Nevěřím tomu, že by se ještě v ligové sestavě v nejbližší době představil. Mnohem výraznější byl Osumanu Ali. Hrotový hráč odehrál celé utkání. Předvedl několik důrazných zakončení i když se mezi tyče netrefil. Vynucoval si stále pozornost bránících hráčů a dokázal si naběhnout do šance. Často se chytal do ofsajdových pastí a ke konci utkání byla znát fyzická vyčerpanost. Jinak je to klaun a určitě by si získal přízeň diváků. Druhý hráč černé pleti, Mendy, odehrál první poločas v záloze jako defenzivní člen řady. Hrál hodně zezadu a oproti robustnímu Ali Osumanovi působí křehkým dojmem. Hraje s přehledem, podržel míč a dobře přihrál. Ve druhém poločase měl pravděpodobně útočnější úkoly, ale připadá mi málo aktivní až zakřiknutý. Fyzicky připravený vypadal ovšem dobře. Stačil běhat po oba poločasy. Své kvality útočného hráče potvrdil Janis, střelec jediné naší branky. Fyzicky dobře disponovaný, zaměstnával obranu hostí, ale schází mu větší vyhranost a fotbalová technika. Brazilec Andrei se dlouho rozehrával, ve druhém poločase byl lepší než v prvním, chtěl hrát, hodně naběhal umí pracovat s míčem. Do mužstva rozhodně patří a mne samotného již přesvědčil v přípravných utkáních např. s Viktorkou Žižkov. Co dodat ? Problém je dost velká jazyková bariéra. Komunikace na hřišti a asi i s lavičkou je složitá. Pravda, Ali Osuman ovládá mnoho nepublikovatelných výrazů a když si křičí o přihrávku slovy ?kamaráde? nebo ?brácho? je to docela zábavné. Přesto bude nutno na komunikaci s cizinci tvrdě zapracovat. Dle mého laického pohledu z tribuny (lépe řečeno z ochozu hřiště č.2) přesvědčili v dnešním utkání Janis, Andrei a Osman Ali. U Mendiho si nejsem jistý (byl se na něho podívat jeho ligový bratr z Mostu) a Frakaozi propadl.

Ve druhém poločase mělo mužstvo několik vyložených šancí (Janis, Bereš, Andrei), ale ani jedna za zády brankáře neskončila. V obraně odehrál celý zápas Jakub Süsser, střídal dobré momenty s horšími. Poláček již trénoval a o jeho startu v neděli rozhodne jeho momentální zdravotní stav. No a doufám, že v neděli bude ten konečný výsledek obrácený! Tři bodíky by byly skvělé!

Blšany – Karlovy Vary 1:2 (1:1)

Branka Blšan: 44. Caushaj (Janis)

SESTAVA BLŠAN: Blaha – Süsser, Jamrich (46. Loos), Heinc, Krejčík (46. Benko) – Bereš, Mendi, Andrei (46. Trup), Frakaozi (60. Andrei) – Caushaj, Osumanu

Fotografie ze zápasu: http://www.blsanky.ic.cz/…ry/index.htm

První video z poločasové pauzy (trenér Bičovský – necenzurováno): http://www.blsanky.ic.cz/…polocas1.wmv

Druhé video naznačuje, jak složitá je komunikace s cizinci: http://www.blsanky.ic.cz/…polocas2.wmv

FK Chmel Blšany | 16.8.2006 23:55 | 889x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:45:13