FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Chmelaři zvládli důležitý krok v Jiřetíně

Chmelaři byli sice v utkání mírným favoritem, ale v Jiřetíně se body jen tak snadno nezískávají. Blšanům se sobotní utkání povedlo na výbornou a po zasloužené výhře si upevnily vedoucí pozici v tabulce KP.

„Průběh první půle byl z naší strany méně aktivní. Kombinace mužstva byla dobrá, ale pomalejší a více jsme řešili útočné situace do stran a do stojatého hráče. Chyběla větší podpora krajních obránců, především z levé strany. Jakýkoliv centr do vápna soupeře byl zneškodněn obránci nebo míč skončil v zámezí. Domácí spoléhali na rychlé brejky. Snažili se dostat míč za naši obranu a využít zaváhání středových obránců, ale v tomto směru Ciprus a Boruta byli velice jistí. Byť jsme měli převahu v poli tak s tvorbou šancí jsme šetřili. Druhá půle už byla z našeho pohledu aktivnější i přímočařejší na bránu soupeře. Začali jsme se více dostávat do vápna a naši krajní obránci začali hrát daleko více blíž k soupeřově bráně. V 55. minutě jsme měli také štěstí, protože domácí hráč se dostal do vápna a z lehkého úhlu nepřekonal našeho brankáře Jíchu. A minutu nato jsme v
 střelili vedoucí branku Böhmem, kterého pěknou zpětnou přihrávkou našel Štochl. O deset minut později podobná situace tentokrát z druhé strany a Homola zvýšil na 2:0. Do konce zápasu se skóre neměnilo a potěšující je, že jsme odehráli další zápas ve kterém jsme neinkasovali branku. S vítězstvím jsme velmi spokojeni, protože jsme porazili mužstvo, které se asi bude pohybovat v horní části tabulky,“ komentoval průběh utkání trenér Blšan Marcel Lička
Na čela tabulky tak mají Blšany náskok 4 bodů na druhé Štětí. Tuto sobotu přivítají Proboštov a pak sehrají regionální derby v Žatci. Pak mají doma dalšího nepříjemného soupeře Modlany a 24. října  nastupují ve Štětí k veledůležitému utkání podzimní části, které lecos napoví.

Sokol Horní Jiřetín – FK Chmel Blšany 0:2 (0:0) 
Branky: 56. Böhm, 66. Homola

Rozhodčí: Mareš, Bouma, Sabo, ŽK 0:1, 150 diváků
Blšany: Jícha – Žampa (85. Němec), Cipruš, Boruta, Šimon – Vidlička, Hruška, Homola (76. Rajnoch) – Štochl (63. Míča), Vacek – Böhm.

Slovo Dominika Rodingera:

Včerejší utkání jsme zvládli a tak jsme si udrželi ''neporazitelnost. Máme velkou radost, že nedostáváme góly a když už se o šance soupeř dostane, tak to zneškodní Martin Jícha, který těsně před naším gólem na 0:1 chytil samostatný únik útočníka Jiřetína. Skóre 24:3 hovoří za vše. Jirka Bohm opět prokázal, že má střeleckou formu a má chuť rozhodovat utkání, což je pro nás strašně důležité. Takový hráči, jako Bohm, Vidlička, Jícha, Vacek kteří prošli ligovým fotbalem musí tento tým táhnout a taky se tomu tak děje. V každém zápase předvádíme týmový výkon, který podpoříme brankami. Jsme s Marcelem a Pepou velmi rádi, že hráči, kteří dnes oblekají dres FK Chmel mají charakter a velkou chuť se zlepšovat. Je radost s takovými kluky pracovat''. 
Na závěr bychom chtěli poděkovat fanouškům Blšan, kteří za námi včera vycestovali do Jiřetína. Příští sobotu se vídíme opět na domácím stadionu, kde přivítáme od 10:30 Proboštov.Věříme, že atmosféra bude stejná jako na posledním domácím zápase.

Dominik Rodinger

Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu

 

FK Chmel Blšany | 29.9.2015 10:20 | 1257x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 23:45:23