FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Chmelaři ovládli i podruhé krajské derby

BLŠANY -  Na podzim Blšany hrály ve velkém stylu a z Loun si odvezly vítězství 4:2. Po závěrečném hvizdu sudího Petra Černého se Chmelaři radovali ze stejného výsledku. Připsali si tak třetí výhru v řadě a Louny naopak čtvrtou prohru v řadě. Hráči Blšan hrají poslední utkání s velkou chutí a pohodou. Lounům navíc chtěli oplatit vysokou porážku a vyřazení z poháru.

Hráči Blšan začali ve velkém stylu. Ve 4. minutě se protáhl Farář mezi Matyášem a Jamrichem, posunul na Nového a ten uklidil míč do prázdné – 1:0. Hosté ohrozili Krabce o pět minut později, ten ale se spíše propagační střelou neměl větší problémy. Časomíra ukrojila z hrací doby další pětiminutovku a Hanus v brance hostí lovil míč ze své sítě podruhé. Překonal ho hrající trenér Josef Němec, kterému šanci naservíroval Nový. Ani pak se hosté neprobrali a zůstávali na své polovině. Ve 20. jen přihlíželi, jak se Macek uvolnil, od rohového praporku nacentroval Zahálkovi, ale ten nestačil míč dobře zpracovat a těsně minul. Ve 27. ukázal obráncům Loun svou vizitku Houštecký, jehož dělovka ze 20 metrů stačil Hanus zvednout nad branku. Běžela 33. minuta. Zahálka přistrčil Haviarovi, který se vřítil do šestnáctky, ale metr před malým vápnem ho poslal k zemi Izera. Hlavní arbitr, ani jeho asistent na lajně, však nic neviděli a tak se pokračovalo ve hře.

S velkou chutí hrající domácí se tím nenechali rozhodit. Ve 36. udělal kapitán Macek z Matyáše diváka a po kličce překonal Hanuse potřetí. Louny se dostaly do hry až pět minut před přestávkou, kdy se přiblížili k brance Chmelu. Krabec neodhadl dobře situaci, špatně vyběhl. Střelec jeho chyby využil ke snížení na 3:1. V poslední minutě prvního dějství ještě pálil Houštecký z trestného kopu hned za hranicí vápna těsně vedle tyče.

Po změně stran Louny viditelně přidaly a vyrovnaly hru. V 56. se Václavu Suchému podařilo vstřelit kontaktní branku. Blízko k vyrovnání bylo v 64. minutě, kdy se Lazarik prokličkoval celým hřištěm, ale při zakončení už mu chyběly síly a hlavně přesnost. Mimo pálil i o čtyři minuty později střídající Říha po akci Izery, který se ve druhém poločase přesunul z obrany do útoku. Vítr z plachet  vzal hostům Holub, který se nádherně uvolnil kolem Pecinky, odcentroval před branku, a Letko, který byl na hrací ploše teprve deset minut, hlavou překonal bezmocného Hanuse – 4:2.

Branka domácí nabudila a závěr patřil zase jim. V 86. se Macek zbavil svých obránců, odcentroval, ale hlavičku Nového Hanus stačil vyrazit před sebe. Minutu před koncem zahráli hosté po rohu ve vápně rukou, ale ani tentokrát Petr Černý nic neviděl, stejně jako pomezní. Protesty Houšteckého pak byly oceněny žlutou kartou.

Tři body tak zůstaly mezi chmelnicemi. Svou formu budou moci Blšany potvrdit za týden v Modré, která bojuje o záchranu. Lounům zůstává už jen naděje na pohár.

FK Chmel Blšany – FK Louny 4:2 (3:1)

Branky: 4. Nový, 14. Němec, 36. Macek, 76. Letko – 40. Střelec, 56. V. Suchý

Rozhodčí: P. Černý, Růžička, F. Černý. ŽK 4:3, 50 diváků.

Blšany: Krabec – Drbohlav, Siegl, Nový (88. Vácha), Matucha, Haviár (66. Letko), Houštěcký, Farář, Němec (46. Holub), Zahálka, Macek.

Louny: Hanus – Matyáš, Jamrich (46. Říha), J. Suchý, Lazarik, Kalivoda, V. Suchý, Trup, Izera (78. Majer), Střelec, Jarolím (46. Pecinka).

Za článek a fotky ze zápasu děkuji Jardovi Tošnerovi.

 

FK Chmel Blšany | 27.5.2013 10:44 | 972x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 16:14:03