FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Chmelaři nedali Modré šanci

Chmelaři již s největší pravděpodobností stabilizovali hráčský kádr. Tentokrát chyběli Farář s Krejčíkem a na lavičce trenér Němec, který jel komentovat pro ČT ligové utkání do Ostravy a taký Horst Siegl st., který s největší pravděpodobností bude asistovat Chovancovi u čtvrtého celku slovenské ligy z Ružomberoku.

Do branky se postavil Milan Matějka z teplické juniorky. Jeho náhradníkem je Jan Brič z Chomutova. Na okraji obrany má již své pevné místo Gusstav Müller, který je zde na střídavý start z Kozel a podhrotovým hráčem je Ivan Šolar, který má na svém kontě několik startů ve 3. lize za FC Chomutov.

Očekával se spíše vyrovnaný duel, ale utkání měli Blšany od úvodního hvizdu jasně pod kontrolou. První velká šance přišla v 11. minutě. To Šolar otálel se střelou a pak nahrával Sieglovi, který stál u tyče a rozvlnil soupeřovu síť, ale branka pro ofsajd nemohla platit. Za další tři minuty přišel Prücknerův centr do vápna, na který si naskočil Šolar, ale jeho hlavička těsně minula vzdálenější tyč. Uplynula pouhá minuta. Siegl přihrál Bešekovi, který však trefil jen nohy sedícího brankaře Kratochvíla. Ve 25. přišla první šance hostí, ale domácí obrana stačila odvrátit na roh. Prakticky z protiútoku našel Bašek Nového. Ten ale z rohu malého vápna vysoko přestřelil. Ve 39. to zkusil z dobrých 30m Šolar, ale lehce minul. Do přestávky chyběly dvě minuty. Do vápna vběhl Prückner, kterému pomohl k zemi brankař Modré a sám postižený poslal domácí z penalty do vedení.

Druhá půle byla opět plně v režii Blšan. V 57. si dávali Prückner se Sieglem tak dlouho přednost, až jim obránci Modré míč vzali. Běžela 63. minuta, když Pilař našel zcela volného Siegla a ten pálil do odkryté brány – 2:0. V 71. trefil Kratochvíla v brance opět Bašek a odražený míč poslal Siegl nad branku. V 76. dostal Siegl další ideální přihrávku prakticky na stejné místo, jako před necelou čtvrthodinou a opět se nemýlil – 3:0. Další šanci promarnil Prückner a tak poslední slovo měli hosté. Devět minut před koncem, po rohovém kopu, který brankař Matějka podběhl snížil Cimpl.

Hráči Blšan se již sehrávají. Vytvářejí si šance, ale horší je to zatím s proměňováním.

FK Chmel Blšany – FK Jiskra Modrá 3:1 (1:0)

Branky: 44. Prückner PK, 63. a 76. Siegl – 81. Cimpl

Rozhodčí: J.Novotný ml, Moder, Lesňák   ŽK 1:3   50 diváků

Blšany: Matějka – Müller, Ferstel, Zahálka, Lancz – Nový, Pilař, Bašek (86. Vácha), Šolar – Prückner, Siegl.

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany | 23.3.2014 12:37 | 994x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:01:23