Chmelaři hráli dobře, přesto byli zklamaní

Pavel Devátý Takový už je fotbal. Fotbalisté Blšan včera byli pány na svém hřišti, ale nakonec jediná chyba rozhodla o tom, že tým vybojoval jen remízu. Po zápase tak všichni hráči potvrzovali: „Ztratili jsme dva body“

Především v prvním poločase náš tým soupeře jasně přehrával. „Bylo to spíš bojovné utkání, kdy soupeř dal z jedné šance gól, my jsme si vypracovali tři a dali jsme jeden.“ řekl k tomu Pavel Devátý, střelec jediné branky Chmelu. Byl to pěkný gól z hranice pokutového území. Právě Devátý ovšem chvilku předtím v mnohem vyloženější šanci neuspěl. „Nepovedlo se to“ řekl k tomu stručně a výstižně k situaci, kdy šel sám a před bránou střílel asi o pět metrů mimo.

Brankář Slavík mluvil v podobném duchu, také on považoval remízu za ztrátu dvou bodů a ne zisk jednoho. Gólman svou chybou zavinil vyrovnávací branku, stěžoval si přitom na vítr, který nadzvedl centrovaný míč a on na něj nedosáhl. Toho využil Čoupek k vyrovnání. Přesto Slavík přiznal: „Brankář je od toho, aby takové situace řešil“ a vzal vinu za branku na sebe. Zápas se mu moc nepovedl, ale měl to samozřejmě těžké. Po většinu zápasu stál v bráně bez činnosti a jen sledoval hru, protože Blšany měly na kopačkách míč po většinu času a Baník do šancí nepouštěly. Potom je ojedinělá šance soupeře pro nerozchytaného brankáře tím nejhorší možným.

Trenér Bílek neměl co hráčům po zápase vytknout. „Můžu se zlobit jen za výsledek, protože přes řadu změn v sestavě jsme udělali jedinou chybu. Jenže ta bohužel stačila k soupeři k vyrovnání“ Kromě ztráty bodů může Bílek litovat velkého množství žlutých karet, která zamířily do našich řad. Například Petr Trapp se vykartoval na příští zápas v Brně. Trapp se přitom na jaře pevně usadil v základní sestavě Blšan a nechyběl ještě ani minutu. Ve 20 letech je velkým talentem, což prokázal i včera, kdy krásnou střelou pěkně prověřil Rašku v 81.minutě zápasu.

I hosté přiznali, že za bod vděčí spíše štěstí a že je naši hráči přehráli. Chmelaři doplatili na tradiční slabost- střílení gólů. Klasický kanonýr mezi chmelnicemi chybí již od odchodu Zelenky před více než rokem. Čas od času se trefí Polodna, který také v neděli působil aktivně a dral se dopředu. Někdy mu pomůže právě Devátý, jenž dal včera svůj třetí gól sezony. Nikdo další ovšem góly nestřílí a výsledkem je žalostná bilance vstřelených branek. Brankář Slavík dostal od jednoho novináře dotaz, zda jeho spoluhráči střílí dobře aspoň při trénincích. Jeho odopověd byla kladná. Proč jim to nejde i při zápasech, to ovšem rozluštit nedokázal…

S dnešním výkonem můžeme na záchranu pomýšlet zcela reálně. Ve hře je stále dost bodů a ty první lze získat už ve čtvrtek v Brně. „Jede se dál“ uzavřel ostravskou kapitolu gólman Slavík.

FK Chmel Blšany | 17.4.2006 8:39 | 608x přečteno