FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Chmel získal do kádru dva mladé Brazilce

  I když jsou přestupy do klubu zablokované, vedení Blšan našlo cestu, jak A-tým   aspoň v rámci možností posílit a rozšířit tak extrémně úzký kádr už před nedělním   zápasem s Chebem.

V úterý 14.8. se k přípravě týmu připojili dva mladí Brazilci, z hlediska data narození ještě dorostenci. Dorostence je možné do týmu zaregistrovat, protože mládeže se stávající bloknutí přestupů netýká. V tomto případě se počítá, že budou Brazilci nastupovat za Áčko. Jsou to typičtí představitelé své národnosti – především si velmi dobře rozumí s míčem. Zbývá jen, aby dokázali hrát kolektivně a potlačili své individuální chuťě se prosadit-

Jaké posily k nám tedy v tomto týdnu přišly?

Marcelo" Dluzniewski – v říjnu mu bude 18 let, je to poměrně vysoký obránce (186 cm), který může hrát i jako defenzivní záložník. Jméno napovídá trochu polský původ, který má z otcovy strany. Naopak ze strany matky má německé kořeny. Je to tedy tak trochu mezinárodní fotbalista.

„Geovani“ Fraga Fretta – na jaře mu bylo teprve 17 let, takže je to velice mladičký hráč. Zatím je poměrně nižšího vzrůstu (174 cm), jedná se o klasického krajního obránce. Má předky v Itálii.

Oba hráči přišli do Česka na testy do klubu FK SIAD Most na přelomu května/června 2007, předtím působili 3 měsíce v Maďarsku, ještě předtím byli na testech a kempech v Anglii a Itálii. Zpočátku této sezóny byli jako perspektivní hráči na soustředění s ligovým týmem Mostu v Itálii, poté byli vzhledem k věku přeřazeni ještě s dalšími dvěma hráči do dorostenckého týmu FK SIAD Most. Potom i z důvodu omezenému počtu startu cizinců v jednom utkání byli přeřazeni k nám do FK Chmel Blšany.

Věřme, že pomohou zvýšit konkurenci v mužstvu a stanou se vítanými posilami. Hlavní problém Blšan, absenci zkušených hráčů, to ale samozřejmě neřeší.

FK Chmel Blšany | 17.8.2007 0:03 | 757x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 5:08:54