FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Chmel zaslouženě remizoval s lídrem tabulky

Slovan Liberec Slovan Liberec si jako favorit na naší obranu nepřišel a po vyrovnaném průběhu skončilo utkání BLŠANY – LIBEREC 0:0. Bod proti nejlepšímu týmu Gambrinus ligy je pro nás rozhodně úspěchem.

Utkání se hrálo za krásného jarního počasí. Hřiště, na kterém celý týden ležel sníh, bylo zpočátku velice dobře připraveno, ale hodně nasáklé vodou a s přibývajícím časem se terén poněkud zhoršoval. Do Blšan přijely dva autobusy fanoušků Slovanu a společně s dvěma tisíci domácích příznivců vytvořili dobrou diváckou kulisu.

První poločas nepřinesl příliš dobrý fotbal, k vidění bylo málo šancí, dvě největší přišly až na konci první půle. To když ve 41.minutě vystřelil Tomáš Pešír z 20 metrů, jeho krásná rána z levačky mířila do sítě, ale gólman Liberce ji těžkým a dobrým zákrokem zneškodnil. Poté těsně před poločasem z 15 metrů velice povedeně vystřelil hostující Abrahám po přihrávce exchmelaře Dorta, ale jeho technický míč proletěl těsně vedle branky Slavíka. Ihned po této akci už rozhodčí utkání ukončil a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ještě předtím ale přišlo vzrušení v 18.minutě zápasu. Náš Róbert Zeher byl v ten čas velice nepříjemně atakován v pokutovém území Liberce, když se pokoušel dostat k míči po rohovém kopu. Jenže rozhodčí penaltu po sporném zákroku hostujícího hráče neodpískal, stál příliš daleko od místa činu. Diváci byli s jeho výrokem velice nespokojeni.

Druhý poločas byl o poznání lepší. Obě mužstva přidala na tempu a začaly se rodit šance. V 50.minutě Muller dokázal v hodině dvanácté zamezit střeleckému pokusu Pudila, který se probíjel před branku Blšan po přečíslení naší obrany. Následovaly menší příežitosti na obou stranách, Blšany se rozhodně nenechaly silnějším a techničtějším Libercem zatlačit, svůj úspěch slavila především bojovnost. Velice aktivní byli v útočném snažení Pešír a Brunclík, kteří často stříleli a prověřovali brankáře Čecha.

V 70.minutě se náš brankář Slavík zaskvěl při krásné střele Abraháma. Podobé to bylo při ráně Pospěcha o pár minut později. V 81.minutě kontroval dobrým pokusem střídající chmelař Michal. Hned po něm se ve vyložené šanci objevil Pešír, ale v pokutovém území prováhal nejlepší čas pro střelu. V závěru utkání překvapivě nepřišel žádný tlak ze strany Liberce, naopak Chmelaři se snažili dobývat svatyni brankáře hostů. Konec utkání tak Blšany zvládly v pohodě, na rozdíl od Ostravy či Slovácka, kteří o remízu s Liberecem v minulých kolech přišli v nastaveném čase.

Nakonec tedy Chmel vybojoval bod, ktrý by mohl mít v závěrečném účtování velkou cenu. Rozhodně nešlo o bod vydřený, šance na góly byly na obou stranách a konečných 0:0 je spravedlivým odrazem výkonu obou mužstev, i když zápasu by více slušila remíza s góly, např. 1:1. Naše mužstvo se vyrovnalo s absencí Devátého a výborně zachytal Slavík. Ani získaný bod nás ale neposune v tabulce z posledního místa nahoru. Nicméně jako základ pro růst v dalších zápasech to je určitě dobrý výsledek.

FK Chmel Blšany | 19.3.2006 17:14 | 546x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:31:35