FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Chmelaři otočili zápas se Střekovem

Blšanům se v netradičním čase a v netradiční sestavě podařilo přes brzy inkasovaný gól porazit Střekov 2:1. Předvedený výkon však měl k dokonalosti daleko.

Časy se mění. Dříve nastupovaly Blšany v neděli v 10:30 ve žlutých dresech k zápasům první či druhé ligy. Teď se hrálo v sobotu, ve žlutém nastoupil soupeř, přičemž hrál se krajský přebor.

Do branky se postavil Krabec, Klíma tentokrát zůstal na střídačce jako hráč do pole. Horst Siegl st. nastoupil na stoperu.Úvod utkání znamenal silný tlak Blšan rezultující ale jen v střely zablokované obětavými hráči soupeře. Velkým šokem proto byl rychlý protiútok hostí v 5. minutě, zakonečený centrem – ten se odrazil od zad našeho obránce k volnému útočníkovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Krabce. Cca o deset minut později bylo vyrovnáno – odražený míč napálil po zemi k tyči Pilař. Chmelaři se snažili hodně střílet z dálky, ale pokusům scházela přesnost. V 25. minutě gólman Střekova vyrazil dobře zahraný přímý kop z hranice šestnáctky. O chvíli později se hosté řítili v přečíslení dva na jednoho na branku Blšan, ale ani nedokázali zakončit. V 38. minutě Krabec vychytal tváří tvář útočníka soupeře, což byla de facto poslední šance Střekova. Závěr poločasu byl jasně záležitostí domácích – nejprve padl málem gól po dobře umístěné střele po rohu, z následného rohu se hlavičkovalo nad. Brankou neskončila ani povedená kombinace zakončená střelou do brankáře po přízemním centru. Do druhé půle nastoupil Klíma za Straceného, čímž byly využity všechny naše možnosti na střídání. K dispozici jsme měli totiž jen 12 hráčů. Zápas rozhodl výborně zahraný přímý kop v 60. minutě, kdy se míč dostal k Sieglovi st., který míč napálil do sítě. Střekov kontroval střelou z 20 metrů, se kterou si poradil Krabec. Ve zbytku zápasu se za vysokých teplot a na špatném terénu už nic významného neodehrálo.

Střekov byl Blšanům zcela vyrovnaným soupeřem. Tentokrát rozhodla větší zkušenost našich hráčů a dobrá orientace v šestnátce v klíčových momentech.

FK Chmel Blšany 2:1 TJ Střekov (1:1)

Sestava: Krabec – Novák, Matucha, Krejčík, Lancz, Janák, Dvořák, Pilař, Siegl, Siegl, Stracený (Klíma)

FK Chmel Blšany | 23.4.2011 17:32 | 1355x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:30:20