FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Cenný bod z derby

Na derby v Žatci zajížděly Blšany v nepříliš dobré situaci. K nevýrazným výkonům na hřištích soupeřů se přidaly i ztráty doma, když chmelaři třikrát za sebou nedokázali zvítězit na domácím hřišti. Na hřišti Slavoje proto bylo třeba bodovat.

Začátek utkání se nesl ve znamení převahy Blšan, které dokázaly přesně kombinovat ve středu hřiště a na své polovině. Finální fázi však chyběl nápad, většinou se jednalo pouze o nákopy, které bez problému sbírali žatečtí obránci. Postupně převzal iniciativu Žatec, jeho útoky byl přímočařejší a hráči si dokázali lépe poradit v soubojích jeden na jednoho. Nejprve dva domácí hráči dokonale vykombinovali celou blšanskou obranu, ale Baierl sám před Klímou zamířil jen těsně vedle tyče. Další šanci zmařil Klíma, když vyrazil Macháčkovu střelu nad břevno. Poté o sobě dali vědět i Blšany, když Novákova bomba z 30 metrů orazítkovala břevno. Žatec se však přece jen prosadil ? volejem z hranice šestnáctky se trefil Svoboda. Další vyložené šance pochytal Klíma

Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první. Po centru Baierla předskočil Horňák Klímu a zvýšil na 2:0. Poté začali opět hrát chmelaři a přesnými kombinacemi uzamkli Žatec na jeho polovině. Vysvobození však přinesla až přesná hlavička Siegla staršího po standartní situaci, na kterou si brankář Žatce sice sáhl, ale gólu nezabránil. Tlak Blšan pokračoval, avšak Slavoj opět využíval technické vyspělosti svých hráčů a dostával se do brejků ? Klíma zabránil hned dvěma gólům při dvou samostatných nájezdech útočníků domácích. Baierl dokonce trefil tyč. Výborná přihrávka za obranu od Čížka a následná střela Siegla mladšího, která se otřela tyč a skončila v brance, znamenala vyrovnání. Nervózní závěr už žádnou další šanci nepřinesl. Blšany působily sehraněji, v Žatci zase zaujaly některé individuality ? remíza je zasloužená.

Vzhledem ke ztrátě na čelo tabulky je samozřejmě remíza neúspěchem, ale vezmeme-li v potaz naši malou formu a neuspokojivé podzimní výsledky, kvalitu Žatce a průběh utkání, má bod cenu zlata. Je třeba ho ale potvrdit doma s Louny.

Blšany: Klíma ? Malina, Müller, Šmejkal, Zinhasovič ? Červenka, Čížek, Novák, Kalanin (82. Lancz) ? Siegl st., Siegl ml. Trenér Josef Němec

Chtěl bych tímto poděkovat DvH za článek

FK Chmel Blšany | 3.11.2010 23:50 | 1223x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 15:44:32