FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Čekáme na ortel...

  FK Chmel Blšany je v nejistotě. Příprava na nový ročník druhé ligy by měla začít   již příští týden, ale náš klub stále neví, zda mu bude umožněno soutěž hrát. To   přesto, že se Blšany umístily v uplynulé sezoně v horní polovině tabulky, na 8.místě   znamenající pohodlnou záchranu soutěže…

V pondělí vyřkla licenční komise nepříjemný ortel – Blšanům neudělila licenci na příští ročník druhé ligy se zdůvodnění, že nebyla splněna finanční kritéria. Náš klub s tímto rozhodnutím nesouhlasí, protože je přesvědčen, že podmínky splňuje a má zájem hrát nadále druhou ligu. Bylo proto podáno odvolání k arbitrážní komisi, která rozhodnutí licenční komise přezkoumá. Probíhají další jednání mezi FK Chmel Blšany a zástupci ČMFS v Praze. Rozhodnutí musí padnou co nejdříve.

Druhá liga už byla nalosována i s Blšany. V případě zamítnutí našeho odvolání by místo ve druhé lize bylo nabídnuto Spartě Krč, která o tuto nabídku projevila zájem, přestože nemá vyhovující stadion a zatím ani sehnané náhradní působiště. Krč dosud nikdy nehrála vyšší soutěž než ČFL a její dorost hraje pouze krajský přebor, B-tým pak 1.A třídu.

Náš klub stále věří, že nakonec získá licenci na druhou ligu. Existují dohody Blšan s dalšími kluby, prvoligovými, o zajištění našeho hráčského kádru na příští sezonu formou hostování, takže nepochybně budeme schopni důstojně odehrát druholigovou sezonu 2007/08. Blšany mají odpovídající zázemí i kvalitní mládežnická družstva – dorosty od příští sezony v České lize.

Nyní se dělá vše pro to, abychom přesvědčili arbitrážní komisi o naší způsobilosti hrát druhou ligu. FK Chmel Blšany je klubem s více než 60-letou tradicí, kde se již 14 let nepřetržitě hraje profesionální soutěž, z toho 8 let šlo o první ligu. V našem klubu působily mnohé hvězdy současného českého fotbalu, jako například Petr Čech (Chelsea) a v české první lize hraje nyní několik odchovanců Blšan. Jsme přesvědčeni, že pro celý český fotbal je existence našeho klubu s jedním z nejlepších fotbalových areálů v zemi zřejmým přínosem.

Bylo by rozumné, kdyby všechny tyto aspekty problému ČMFS prostřednictvím arbitrážní komise vzal na vědomí při posuzování našeho odvolání vůči rozhodnutí o neudělení licence. Přes upřímnou úctu k fotbalovému klubu Sparta Krč jsme hluboce přesvědčeni, že další sezona Blšan ve druhé lize bude pro celý český fotbal ze sportovního hlediska přínosnější, než kdyby tuto sezonu odehrála Krč.

Vyzýváme zodpovědné osoby ke zvážení všech těchto aspektů problému. Fotbal snad i ve 21.století zůstává především sportem, a tak by se sportovní stránka problému měla stavět na první místo. Jsme přesvědčeni, že toto stanovisko zastává naprostá většina fotbalové veřejnosti, tedy fanoušků. A proto se fotbal přece hraje.

FK Chmel Blšany | 27.6.2007 12:25 | 670x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 16:04:37