FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Čech si pouští přenosy z nižších soutěží. Sleduju Blšany, říká

Havran Kryry živě! I další týmy z jedenácti krajských přeborů, pěti divizí a celé třetí ligy. Od jarní sezony bude na webu www.tvcom.cz dostupných 118 živých přenosů z utkání těchto soutěží. „Je to určitě dobrá věc. Navíc se tím vyřeší spousta sporných situací, rozebere se to. Přeju tomu úspěch,“ říká reprezentační trenér Pavel Vrba, jeden z patronů projektu Regionální fotbal – live.

Vysílání běží od roku 2010, nicméně teď se do něj zapojí daleko větší počet týmů – celkem 236 od krajských přeborů po třetí ligu.

„Každý z nich od nás obdrží veškeré technické vybavení, aby byly přenosy co nejkvalitnější. Tedy kameru, počítače i veškerý software se střihacím programem,“ říká Libor Zajíček ze společnosti Public Football, která vysílání zastřešuje. Náklady, které jsou nezbytné pro vybavení klubů a celkový provoz, nechtěl Zajíček specifikovat, nicméně přiznal, že jde do milionů korun.

K přenosům z nižších soutěží se pozitivně staví i další z patronů Petr Čech. „Na videa se dívám, protože je to strašně zajímavé, navíc si tam můžu prohlídnout Blšany, kde jsem začal chytat ligu. Po nějakých třinácti letech, co jsem odsud odešel, si je rád pustím,“ vypráví reprezentační jednička.

„Díky téhle možnosti jsme schopni dětem ukázat, co dělají špatně. Ten třeba při běhu pajdá na pravou nohu a kouká se za sebe. Když mu to ukážete na videu, snadněji to pochopí. Má to i výukový dopad,“ míní Čech.

Zdroj : http://isport.blesk.cz/…ny-rika.html

FK Chmel Blšany | 3.3.2014 16:41 | 860x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 7:16:19