FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Brno nás porazilo i s deseti hráči

1.FC Brno Tak krásný jarní den a tak špatný pro blšanský fotbal. Naši fotbalisté ve veledůležitém utkání podlehli Brnu a hodně si přitížili v boji o záchranu. Přitom hosté hráli skoro celé utkání oslabeni.

Tento zápas byl nesmírně důležitý v boji o záchranu a naši hráči si přijeli nejméně pro remízu, domácí jasně dali najevo touhu po třech bodech.

Utkání začalo poměrně útočně, poi nepřesné hlavičce domácího Holka zahrozil Chmel dalekonosnou střelou Polodny, kterou chytil Lejsal. V 11.minutě přišel okamžik, který se jevil jako velmi důležitý- Polodna využil chyby v rozehrávce domácího obránce a zamířil si to s míčem rovnou do pokutového území. Na jeho hranici srazil Polodnu Siegl a naši hráči se dožadovali penalty. Rozhodčí Jára ovšem rozhodl, že faul byl proveden mimo šestnáctku a tak domácího hráče sice vyloučil, ale penaltu nenařídil. Naši fotbalisté aspoň mohli hrát zbytek utkání v přesilovce, což ale nakonec stejně Chmelu nepomohlo.

Blšany začaly více útočit, zatímco domácí se stáhli do obrany. Jenže první šance přišla až ve 35.minutě, kdy Pešírovu střelu vykopl obránce Pavlík až na brankové čáře. Poté ještě měl velkou šanci Polodna, ale netrefil a závěrných několik minut se pro změnu odehrálo za tlaku domácích, kdy brankář Slavík skvěle chytil pokus brněnského útočníka Trousila z několika málo metrů. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0

Druhý poločas přinesl mírnou, ale platoniskou převahu Brna. Sice hned na začátku musel Slavík likvidovat velkou šanci domácích, ale pak se příležitosti vytratily. Vytratit se musel i trenér Bílek, který neunesl výroky rozhodčího a byl vykázán na tribunu. Tam mohl sledovat úspěšné branání svých svěřenců, ale jen do 83.minuty. V ten okamžik se o individuální akci pokusil střídající Baláž. Dokázal se zbavit našeho obránce, prudce vystřelil z hranice pokutového území a míč skončil v síti naší branky. Smutek našich hráčů byl obrovský. V závěru už zoufalý pokus o vyrovnání neměl nárok a tak utkání skončilo 1:0 pro domácí.

Naše pozice se velmi zhoršila, Brno v tabulce odskočilo na rozdíl tří bodů. Na Plzeň ztrácíme body dva, ale s oběma týmy máme pasivní bilanci. Ze zbývajích pěti zápasů by to chtělo aspoň osm bodů, to by mělo na záchranu stačit. Znamená to například porazit Olomouc a Zlín, navíc remizovat v Jablonci a pak buď se Slavií, nebo v Teplicích. Bude to moc těžké, ale šance na záchranu ještě žije. Náš plamínek naděje už skomírá, ale dokud nezhasne úplně, máme šanci ho ještě oživit.

FK Chmel Blšany | 20.4.2006 19:42 | 576x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:59:40