FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Brankářská jednička: Slavík nebo Buček?

Buček-Slavík. Kdo je lepší? Kdo bude na jaře brankářskou jedničkou Chmelu? Až další zápasy ledascos napoví… Prozatím je to pro fanoušky hádanka před každým utkáním.

První zápas na jaře odchytal Martin Slavík. Slávistický odchovanec neměl příliš příležitostí vyniknout, za jedinou branku zápasu nemohl. Jeho „konkurent“ Antonín Buček seděl oproti přepokladům pouze na lavičce.
Tato brankářská dvojice je na Blšany nezvykle vyrovnaná. Ať už duo Chvalovský – Obermajer nebo Daněk – Obermajer stejných kvalit nedokazovali, vynikal vždy prvně jmenovaný.
Jisté rozdíly však mezi současnými brankáři jsou. Pro Bučka mluví zejména pravidelné pozvánky do reprezentace do 21 let, kde také před necelým týdnem chytal proti stejně starému výběru Turecka. Jeho výhodou je také jeho nízký věk ( 24.2. mu bylo 22 let ) a také fakt, že byl vychován věhlasnými trenéry brankářů Baníku Ostrava, stejně jako Jan Laštůvka či Michal Daněk.
Naopak Martin Slavík má již 26 let, avšak u brankářů není věk až tak důležitý, jejich nejlepší léta obvykle přichází kolem třicítky. V lize si však stejně jako Buček před zápasem s Mostem ještě nezahrál. V mládežnických reprezentacích odehrál necelých 6 zápasů, dnes však na reprezentaci může zapomenout, v „A“ týmu vládnou suveréně jiní.

Antonín Buček:
V týmu: od 10.1. 2006 – hostování z Baníku Ostrava do 30.6. 2006
Předešlé týmy: odchovance Baníku
Datum narození: 24.2.1984
Výška: 188 cm
Váha: 82 kg

Martin Slavík:
V týmu: od 15.2. 2006 – hostování ze Slávie Praha do 30.6 2006
Předešlé týmy: odchovanec Slávie → Mladá Boleslav, Pardubice, Most, přišel ze Slávie „B“
Datum narození: 21.9.1979
Výška: 194 cm
Váha: 89 kg

Není tedy příliš jasné, který z našich bránkářů odchytá jaro. Doufejme, že však ukáží stejné výkony jako Michal Daněk, Aleš Chvalovský nebo Petr Čech před lety. Je však otázkou, zda potom, co jeden z nich zazáří v lize, nebude opět stažen zpátky do mateřského klubu stejně jako v případě Michala Daňka, který oslnil na podzim 2005. Vzhledem k tomu, že máme oba gólmany jen na hostování, nezbývá než s nimi počítat pouze do konce sezony.

Martin Slavík při utkání s Mostem

V prvním jarním zápase byl brankářskou jedničkou Martin Slavík FOTO: www.fksiadfans.cz

FK Chmel Blšany | 8.3.2006 10:06 | 861x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:33:14