FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Boje o záchranu na více frontách

  I když se první polovina jara dá hodnotit jako relativně úspěšná, klub stále hraje   o záchranu hned v případě několika týmů. Zbytek sezony tak bude pro většinu   mužstev ještě hodně dramatický. Snad se podaří záchranit co se dá, i když situace   B-mužů už je hodně kritická.

O záchranu hrají samozřejmě A-muži trenéra Bičovského. Ve druhé lize po víkendové porážce v Opavě poklesli o jednu příčku na 12.místo, náskok na 15. Hlučín je pouze 2 body. To je samozřejmě skoro nic, 7 kol před koncem. Čeká nás ještě klíčové utkání s Bystrcí, jinak už máme zápasy se zachraňujícími se celky za sebou. Rozhodnout může nakonec i bilance vzájemných zápasů, kterou máme aktivní s Hlučínem a Vítkovicemi, pasivní s Třincem a vyrovnanou s Olomoucí „B“, jež ale disponuje s daleko lepším skóre. Bude to ještě hodně dramatické a věřme, že se nakonec zachráníme. Důležitý krok může přijít už v nedlěi, pokud porazíme Hradec.

Situace přborového B-týmu je o poznání horší. Ten je stále poslední a o víkednu dostal 0:4 v Proboštově. Ztrácí 3 body na Střekov a 5 bodů na Domoučice. Je to s tímto týmem už hodně špatné, těšit nás může jen to, že se stejně bude po sezoně Béčko rušit a soutěž předávat do Žatce. Už teď jen tam jen minimum hráčů Blšan. Ani ti z A-týmu ale nepomáhají k lepším výsledků. Mužstvo se trápí a topí.

O záchranu už hrají i žáci a dokonce i B-dorostenci. Oba mladé soubory o víkendu prohrály přímé bitvy se slabšími celky, což byla škoda a v tabulce je to posunulo do oblasti sestupového ohrožení. Sestup obou by znamenal ostudu pro blšanský mládežnický fotbal. Jako by se tím vymazal úspěch A-dorostenců, kteří míří do České ligy. S náskokem 11 bodů už mohou být v klidu. V klidu jsou naštěstí i přípravky, i když se jim poslední dobou také moc nedaří. Ale v krajském přeboru je i dost slabších týmů, takže zde není třeba se obávat.

O záchranu hraje i pro nás důležité mužstvo Most „B“. Zásobárna hráčů pro naše Áčko je v divizi jednoznačně poslendí a v závěrečných kolech by musela hodně zabrat, aby se zachránila. Ztrácí 6 bodů a na smazání této ztráty je k dispozici 7 zápasů. Těžký úkol. Tým je pravidelně posilován hráči z mosteckého Áčka, ale k ničemu to nevede. Podle webu Siadu Most si stále jejich rezerva stěžuje na nepřízeň rozhodčích. Těžko říci, co je na tom pravdy a co výmluv. Každopádně s hráči, kteří u nás na podzim ochutnali druhou ligu, by měl tým vykazovat lepší výsledky.

Bude to ještě hodně bitev o záchranu, které naše mužstva ve zbytku jara čekají. Je škoda, že stále je těch záchranářských bojů více, než těch postupových. O ty se starají jen dorostenci. Aspoň díky za ně.

FK Chmel Blšany | 1.5.2007 14:31 | 577x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:08:34