FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Bohužel...

Jaromír Hykl vám přináší již tradiční komentář domácího zápasu – tentokrát   s Vítkovicemi. PŘIDÁNO VIDEO

Od pondělí do pátku nádherné počasí. Sluníčko, teploty okolo 16 stupňů. Dalo by se říci ideální fotbalové klima. Přichází sobota a už to začíná. Zima, zataženo, přeháňky a neděle tu povětrnostní mizérii dokončuje ? stejně jako v sobotu, navíc silný vítr, místy až vichřice? My fanoušci, kteří už nemůžeme dospat a těšíme se konečně na první jarní domácí boj o body, jsme zklamáni. Jednak si ten zápas v tomhle počasí nevychutnáme jak se patří a jednak v tomhle větru to bude jen sázka do loterie. Je to příznačné. Jako by svou přízeň od blšanského trávníku odvrátilo už i počasí. Čekal jsem jen hrstku pravověrných v ochozech našeho stadionu, ale překvapivě hlad po fotbalu byl silnější než nepřízeň počasí. Skoro pět stovek fanoušků.

Konečně je sestava se všemi hráči do kterých vkládáme své naděje. Nic lepšího už trenér Bičovský v zásobě nemá. Nastupuje Novotný, Rosa, Rosendo. V záloze Pilař. Smejkal na hrotu. Branku zaplňuje svoji mohutnou postavou Svoboda. Ochozy očekávají první tři jarní body a úspěšný odraz ode dna tabulky. Nebudu popisovat průběh samotného utkání. S tím se mohl každý, kdo měl zájem, již seznámit. Pokusím se jen o vyjádření svých pocitů a postřehů ze zápasu. Řekl bych, že jsme viděli od našeho mužstva chmelařů o poznání fotbalovější výkon, než který jsme měli možnost vidět na podzim. Většina posil se jeví jako opravdové posily a hráči, kteří již nastupovali v první půlce ligy získávají potřebné zkušenosti. Bohužel a mrzí mne moc, že musím zase používat tohle slovo, herní kvalita se neprojevuje na výsledcích mužstva. Potvrzují se obavy mnohých ?pozorovatelů? přípravných zápasů Blšan, že největší problém bude ve vyjádření zlepšené mezihry mužstva, vstřelenými góly. Jak v Jakubčovicích, tak včera v Blšanech se hráči dostávali do šancí, z kterých by měla padnout tolik potřebná branka, ale zase jsme byli tím mužstvem, které inkasovalo první a dohánění výsledku stálo příliš mnoho sil. Utkání dohrává Chmel v křeči a v poněkud zoufalém tlaku. Je to škoda, protože obrana se jeví jako kompaktní řada. V podstatě nedostala branku ze hry. Na Moravě si ji dal šéfdirigent Novotný nešťastně sám a Vítkovice pouze proměnili penaltu. Dva takhle smolné góly nás připravily o pět bodů. Podle mne byla příčina penalty v Blšanech již ve zbytečné chybě Zachariáše v půlce hřiště po které se dostali vítkovičtí lehce do odkryté obrany a Rosendo již neměl příliš variant na výběr. Je pravda, že zkušenější hráč by pravděpodobně také fauloval, ale asi o krok, dva dříve ? ještě před ?vápnem?. Přesto bych Rosendovi vinu za penaltu nedával. Levý bek bude pravděpodobně ještě ve fázi zkoušení. Nabízí se několik variant obraného složení ? jsou tu Loos, Süsser, Jamrich i Benko. Já osobně vidím v Rosendovi perspektivu a vítanou hráčskou konkurenci. Každý zápas se nepovede. Větší problém bude ve vyřešení útočné fáze. Respektive v tom, koho postavit ke Smejkalovi. Názory na Vlastu Kožíška jsou rozporuplné a já se přikláním k těm, kteří tvrdí, že Kožíšek není tím hráčem, který by Blšany zachránil. Nepřipadá mi jako vhodný typ ke Smejkalovi. Chybí mi u něho odhad situace, umění uvolnění, naběhnutí do šance, střela z dálky. Dost často i bojovnost a nasazení. Věřím, že v dalších utkáních dostane šanci někdo jiný. Mohl by to být Klasna, mohl by to být Andrei a určitě i Lubo Bogdanov. Tomu konkrétně se v neděli příliš nedařilo. Jemu jako technickému, běhavému hráči činil snad nejvíc ze všech hráčů problém velký vítr. Neodvedl svůj obvyklý standard a já dávám vinu povětrnostním podmínkám, které ho dokonale otrávily.

Proti Vítkovicím mi chyběly střely z větší vzdálenosti hlavně ve druhém poločase, kdy jsme hráli po větru. Rovněž reakce na odražené míče od obrany mi připadaly pomalé a většinu odražených míčů sbírali hráči v červeném. Dost dobře jsem dosud nepochopil taktiku při zahájení druhého poločasu. Všichni na tribuně jsme očekávali tlak podporovaný větrem a konečně vyjádřený brankou, ale hráči působili horším dojmem než v první půli. Nevytvořili si tolik šancí jako v úvodu a ani obdržená branka hráče dostatečně nerozpumpovala. Dlouhých deset minut ležela na mužstvo psychická deka. Myslím že až příchodem Šimla se všichni probudili a do varu se dostali až po Smejkalově gólu. To už ale bylo trochu pozdě a věčná škoda toho, že se Pilařovi nepovedlo míč stočit o metřík doleva. Vítězství v posledních minutách by mančaft určitě hodně zvedlo. Nepovedlo se a místo očekávaného vítězství jsme museli nakonec vzít za vděk alespoň bodíku a domácí prokletí trvá?? Nezávidím panu Bičovskému jeho tiskové konference po zápase. Po domácích zápasech by si mohl předtočit pozápasové hodnocení a vždycky ho novinářům pustit? Jediná chyba rozhoduje utkání, neproměňování šancí, téměř vždy otáčení výsledku? Už bych mu přál (a sobě taky), aby mohl na tiskovce vystoupit v pozici trenéra vítězného mužstva.

Je před námi ještě 13 zápasů a k dispozici 39 bodů. Kolik z nich urvou naši kluci a bude jejich počet stačit na udržení? Otázka, kterou si asi budeme klást celé jaro. Pohledu na tabulku je teď smutnější než před začátkem jarní části. Olomoucké ?béčko? porazilo Sokolov a už je tam odskok. V duchu jsem si přál zisk čtyř bodů z prvních dvou zápasů?. A zase to obvyklé: ?Bohužel?. Ale nemám úplně chmurné myšlenky. Herní výraz mužstva je kvalitnější. Velmi dobře se jeví Svoboda, Novotný. Své si odehraje určitě Smejkal. Skvěle zahrál Rosa, kterého jsem si osobně tipnul jako nejlepšího hráče nedělního utkání. Spokojený jsem byl i se hrou Pilaře. Věřím, že se ještě dostane do obvyklé formy a prodá vše co umí. Má na to a já mu fandím a držím palce. Poláček v záloze maká a bojuje. Kluci určitě chtějí tu smůlu prolomit a snad už to přijde v sobotu v Třinci a pak to doma po Hlučínu oslavíme!!!

Ještě si na závěr neodpustím jednu malou poznámku. Při pohledu na soupisky prvoligových mužstev zjistíme, že je tam více než dvacet hráčů, kteří svojí kariéru alespoň na chvíli spojili s Blšany. Skvělé by bylo je teď v Blšanech zase mít. No jen si to představte, že by našemu útoku pomohl Došek, Zelenka, Dort, Pešír. V záloze nastoupil Šimák, Honza Vorel v obraně?. a řada dalších a dalších hráčů, kterým by to v blšanském dresu zase slušelo. No nic, to je jen takový nenaplněný sen blšanského fanouška.

VIDEOZÁZNAM PENALTY (2Mb): http://blsanky.ic.cz/…/penalta.wmv

VIDEOZÁZNAM Z TISKOVÉ KONFERENCE:

Vítkovice (6Mb): http://blsanky.ic.cz/…itkovice.wmv

Blšany (4Mb): http://blsanky.ic.cz/…o/premek.wmv

FK Chmel Blšany | 19.3.2007 20:15 | 769x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:00:03