FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany začínají trénovat, představujeme nové hráče

  Těsně před uzávěrkou přestupů oznámilo vedení Blšan příchody osmi fotbalistů.   Sestavuje se tak tým pro jarní část sezony, v níž se budeme pokoušet o zázračnou   záchranu. Trenér Zákostelský začíná zimní přípravu. S kým, to se dozvíte v tomto   článku.

V zimě opustili tým všichni fotbalisté, kteří byli na podzim jen na hostování. Zbylých několik našich kmenových hráčů se rozprchlo do jiných klubů, aby se mohli připravovat tam. Po celou dobu ledna a první poloviny února se pak vyjednávalo s Mostem o prodeji Patrika Gedeona. To se podařilo až na konci přestupního období. Ve stejnou chvíli se podařilo získat velké mnosžtví nových hráčů. Všechny vám nyní představíme podrobně

Mladí hráči z Mostu

Nejznámějšm přicházejícím hráčem pro blšanské fanoušky je Argentinec Rosendo ESEQUIEL. Tento 23-letý záložník v Blšanech působil již v loňském jaru. Tehdejší trenér Bičovský ho používal jako střídajícího fotbalistu. Podzim 2007 strávil Rosendo v Mostě, ale nastupoval jen za divizní juniorku. A v zimě o něj už Most neměl zájem vůbec, již v lednu ho nabídnul Sokolovu, kam hráče odešel na část přípravy. Jenže ani tento druholigový klub o Rosenda nestál, takže nakonec se nejprve vrátil do Mostu, aby nyní zamířil do Blšan, kde už to zná.

Zřejmě více si můžeme slibovat od jiné posily, kterou je Petr JENDRUŠČÁK. Rodák z Příbrami a odchovanec zdejšího fotbalu oslaví na jaře 27. narozeniny. Technicky vyspělý ofenzivní záložník odkopal již 78 prvoligových zápasů a dal v nich 6 branek. Do léta 2005 působil v Příbrami, poté dva roky v Mostě, kde hrál nejvíce první ligu. V létě 2007 ho trenér Žák nevzal do užšího kádru a Jendruščák tak odešel do druholigových Bohemians Praha. Zde nastupoval střídavě – nastoupil zhruba v polovině zápasů a střelecky se neprosadil. Občas hrál jen za juniorku v pražském přeboru. V zimě mu skončilo hostování, vrátil se tak do Mostu. Zde strávil celou zimní přípravu, nakonec si ho však trenér Žák nevybral, takže ho vedení po zájmu Blšan poslalo k nám mezi chmelnice.

Další posilou je Martin SUCHÝ, 25 – letý obránce. Toto jméno zřejmě většině fanoušků tolik neříká, ale tento fotbalista ze Slovenska už má také dost za sebou. Pět let působil ve Slovanu Bratislava, v té době hrál i ve slovenské reprezentaci do 21 let. V létě 2006 se na Slovensku nedohodl na prodloužení smlouvy a odešel do Mostu, aby zkusil českou ligu. To se mu i podařilo, postupně si získával důvěru trénera Sčasného a zejména na jaře 2007 v první lize pravidelně nastupoval. Jenže v létě se v Mostě vyměnili trenéři, nastoupil kouč Žák a ten dalš přednost jiným fotbalistům. Suchý tak odešel hostovat do Jihlavy, kde hrál pravidelně a dal i branku. V zimě se do Mostu vrátil, ale trenér Žák ho znovu nechce, takže Suchý odchází tentokrát k nám do Blšan.

Posledním fotbalistou je pak mladičký Cristiano THOMAS, fotbalovou přezdívkou Japan. Je to Brazilec, věku 21 let a střední či levý obránce. S organizovaným fotbalem začal až v 15 letech, v létě 2006 odešel do Evropy. Našla si ho italská Modena, hrající Serii B. Tam působil 7 měsíců, ale neprosadil se, proto odešel do Maďarska. Ve zdejším týmu FC Vác odehrál jaro v první maďarské lize. Most ho přitáhl do Česka v létě 2007, ale do sestavy se neprosadil, místo na něj zbylo jen v divizní juniorce, a tak odešel do Sokolova. Zde se ovšem také do Áčka neprosadil, odehrál jen jeden druholigový zápas. Jinak nastupoval v divizi za Sokolov „B“. Po skončení hostování se vrátil do Mostu, kde zahájil přípravu. Trenéry však znovu nepřesvědčil a Most ho nabídnul druholigovému Hradci Králové. Tam skutečně zamířil hned na počátku ledna, jenže už po třech týdnech ho Hradec do Siadu vrátil, protože nebyly naplněny představy trenérů o Japanově výkonnosti. Most tak pro svého fotbalistu hledal jiné angažmá a nakonec ho posílá do Blšan.

Správná výslovnost jeho přezdívky je „Džapa“ – tak chce být hráč oslovován. A ještě jedna perlička – Japan se narodil ve stejný den i rok, jako autor těchto řádek a hlavní administrátor tohoto webu…

Zkušení bývalí prvoligisté

Asi největším jménem pro Blšany na jaro 2008 je Dušan TESAŘÍK. Blšanský ředitel Kovář ho přirovnává Gedeonovi – velmi zkušený 31 letý levý záložník by měl být tahounem našeho mužstva. Tesaříka čeští fanoušci zřejmě většinou znají, zejména z několikaletého působení v Teplicích. Odehrál 256 prvoligových zápasů, dal 18 branek! Jeho fotbalový vrchol však už zřejmě přišel, a to v letech 2001 – 2005, kdy patřil ke stabilním hráčům Teplic. Poté se ze sestavy začal vytrácet, v létě 2006 o něj klub přestal mít zájem. Tesařík zůstával jejich hráčem, ale hledal si nové angažmá. Na podzim 2006 však působil jen v juniorce Teplic. Na jaře 2007 byl uvolněn do Příbrami, která tehdy hrál o záchranu v nejvyšší soutěži. Příbram nakonec spadla, ale Tesařík se do sestavy téměř nedostal… V létě 2007 si ho ještě vyhlédla Ostrava, Teplice ho pustily do tohoto týmu na další hostování. V Baníku ovšem Tesařík mnoho nenahrál – jen 169 minut, byl to jeden celý zápas a pár střídání. Takže se v zimě vrátil do teplic a ty přemýšlely, kam s ním dál. Nakonec byly vybrány Blšany.

Druhou známou tváří je útoník Pavel VELEBA, jemuž je rovněž 31 let. Ten dokonce u Chmelu kopal na jaře 2005, kdy jsme ještě hráli první ligu pod trenérem Bílkem. Tehdy se ovšem Veleba téměř neprosadil, pouze střídal v několika zápasech. Předtím Veleba odehrál dva roky v Teplicích, kde občas nastupoval. Po blšanském angažmá přešel do Kladna, kde strávil 2 a půl roku. Nejprve nastupoval ve druhé lize a pak když Kladnou postoupilo do nejvyšší soutěže, Veleba za něj pravidelně hrál v sestavě v sezoně 2006/2007. Na podzim 2007 strávil půl roku v Kazachstánu, začátkem této zimní přípravy se vrátil na Kladno. Zde už se ale do prvoligového kádru nedostal, takže pro něj mateřský klub hledal angažmá. Nakonec se dohodl na zapůjčení do Blšan.

Zacharda zůstává, Teplice dodají ještě jednoho mladíka

Teplice do Blšan uvolnily i na jaro brankáře Zdeňka ZACHARDU. Ten už chytal v podzimní části sezony a protože ho Teplice stále nepotřebují, nechávají ho v Blšanech, kde si opravdu zachytá.

Navíc dodají ještě mladého Richarda VEVERKU. 20-letý útočník ještě první ligu neokusil, ovšem pravidelně nastupoval v juniorce Teplic, která hraje divizi. Pro ČFL by při jeho rostoucí výkonnosti určitě měl být přínosem.

Z podzimní sestavy Blšan by mělo zůstat několik kmenových hráčů, především těch mladých, našich odchovanců. K tomu se vedení klubu pokouší sehnat ještě několik amatérů, aby byl kádr dostatečně široký. Trenér Zákostelský by tak měl získat tým, který bude schopen důstojně dohrát ČFL. Je otázkou, zda to bude na záchranu stačit. Ztráta na nesestupové pozice není malá. Proti nám hovoří skutečnost, že až do této chvíle jsme neměli žádnou přípravu a mužstvo se nemohlo vůbec poznat.

Nyní tedy začíná normální příprava a mělo by se odehrát i několik přípravných zápasů. Jejich program bohužel neznáme, protože klub nereagoval na náš email s dotazem.

Sestavené mužstvo by se dalo charakterizovat asi nejlépe souslovím „sbírka kvalitního odpadu“. Jsou to hráči, o které jejich kluby nestály, nevěděly kam je poslat na hostování, a tak se na poslední chvíli rozhodlo o cestě do Blšan, kde je zájem o každého, kdo umí trochu fotbal. Je však třeba říci, že tito hráči mají svou kvalitu a na poměry ČFL jde skutečně o „odpad“ velice kvalitní, zejména v případě Tesaříka. Slovo odpad tak není třeba chápat pejorativně, jsou to prostě fotbalisté, o něž ztratila zájem dosavadní mužstva, tedy vyřazení z prvoligových kádrů.

Jak úspěšná bude tahle strategie, ukáže až samo jaro. Třeba někteří v Blšanech naleznou ztracenou formu a bude se vyhrávat jeden zápas za druhým. Tým má jednu nespornou výhodu – nemá co ztratit; za sestup se nikdo zlobit už nemůže a nebude a pokud se podaří záchrana, bude narychlo slepená partička oslavována a s ní i lidé, kteří se o její sestavení zasloužili.

FK Chmel Blšany | 19.2.2008 23:20 | 965x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 7:46:21