FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany v roce 2007 - ubrzdíme pád ?

  Tak jsme vstoupili do nového roku. Vstoupil do něj každý z nás a vstoupil do něj   i FK Chmel Blšany. A jsme za to určitě rádi, protože jedno už o začínajícím roce   skoro jistě víme- těžko může být horší, než ten loňský…

O roce 2006 již bylo napsáno mnohé, a protože to nebyly věci příliš povzbudivé, nebudeme se k nim již dále vracet. Stojíme na počátku roku nového, je tedy na místě si říct o výzvách, které stojí před námi.

Z mého pohledu hlavní otázku roku 2007 jsem vložil již do nadpisu toho článku. Naším úkolem je zastavit pokles fotbalu v Blšanech, jehož odchod ze scény je bohužel nezpochybnitelný. Zastavit tento nepříjemný pád nebude vůbec snadné. Je třeba zachránit na Žatecku druhou ligu, tedy ještě profesionální soutěž. Případný sestup do ČFL by byl definitivním pádem Blšan zpět mezi obyčejné amatérské kluby, jakých jsou v Česku spousty. Přitom záchrana bude obtížná, náš tým je po podzimu poslední v tabulce…

Nepůjde však jen o to. Dorostenci se musí vrátit zpátky do České ligy, protože jedině tak si Blšany udrží svou gravitační sílu, tj. stav,. kdy právě vysoká úroveň mládežnického fotbalu přitahuje do Blšan i hráče ze vzdálenějších míst. Současná dorostenecká divize je příliš málo a pokud se nestane jen roční epizodou, mladíky přestane Chmel coby cesta k profifotbalu zajímat. A jsme v začarovaném klubu. Nebude-li mladíky lákat značka Chmel Blšany, bude se úroveň našich mládežnických týmů snižovat dál a dál, až skončí mezi obyčejnými vesnickými kluby… jen okamžitý návrat dorostu do ligy bude signálem pro mladé kluky, že hrát fotbal za Blšany je čest a známka kvality. Jen tak se může objevit nový Petr Čech, nový Honza Vorel, nebo třeba i Jakub Süsser. Tj. hráči, kteří nepochází z regionu, ale do Blšan přišli za kvalitním fotbalem a tady se rozvinuli.

Sportovní úkoly jsou tedy zřejmé. Jsou tu však i trochu méně čitelné, ale přesto důležité úkoly fotbalové politiky. V červnu vyprší roční smlouva o spolupráci s FK Siad Most. Jestli bude prodloužena, se zatím neví a bude to záležet na tom, jak dopadne fotbalové jaro. Pokud spolupráce s Mostem skončí, budeme muset vyřešit další velký problém. Na naší soupisce je jen minimum kvalitních kmenových hráčů, všichni ostatní se v létě vrátí do svých mateřských klubů a v Blšanech zbude pár mladíčků. Bez spolupráce s Mostem či jiným klubem by bylo velmi složité postavit zase nové mužstvo. A hlavně- zase nové mužstvo. Dokud se neobjeví možnost koncepčního přístupu, trvalejšího budování týmu, čeká blšanský fotbal nadále víc porážek než vítězství.

Jak možná vyplývá v předchozích řádek, osobně jsem pro pokračování spolupráce se Siadem Most. Stesky fanoušků, kteří by raději chtěli vidět v blšanských dresech pravé Chmelaře, bojující do posledních sil za svůj milovaný klub, s nímž jsou pevně spjati smlouvou, jsou zcela pochopitelné. Jenže realita je bohužel jinde. Takový tým nejsme za stávající finanční situace schopni sestavit, ani pro druhou ligu, ale ani pro třetí!!! A bez nečekané deus ex machiny ani nebudeme. Spolupráce s Mostem nás v loňském létě možná zachránila na poli profifotbalu a teď by si zasloužila rozvíjet. Jinou cestu, jak zastavit náš pád, bohužel nevidím. Ve spojení s finančně silným Mostem bychom si mohli dělat to svoje, tj vychovávat a rozvíjet nové mladé hráče, a tak hrát důležitou a smysluplnou roli. Zázemí na to máme.

Začíná další rok, během něhož opět zažijeme chvíle radostné, i smutné. Otázkou je, kterých bude víc. Nicméně jsem přesvědčen, že napětí spojené s každým blížícím se zápasem Blšan, krásný pocit sounáležistosti s klubem a zábava, kterou pro nás kopaná jako sport je, to vše stojí za to prožívat i ve chvílích, kdy se Chmelu nedaří. V nejhorším se tím učíme prohrávat. I to má svůj smysl. Nejen ve fotbale.

Vážení sportovní přátelé, všechno nejlepší do roku 2007 !

FK Chmel Blšany | 1.1.2007 0:00 | 668x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:13:33