FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany porazily v přípravě divizní Chomutov

Fotbalisté Blšan mají za sebou dvě přípravná utkání, ve kterých dvakrát zvítězili.

Trenéra Marcela Ličku určitě potěšil výkon jeho svěřenců v utkání s divizním FC Chomutov.

K prvnímu přípravnému utkání jeli blšanští minulý týden do Kunic, kde je čekal místní FK. Tým se musel obejít bez svého trenéra Marcela Ličky, který byl spolu s Dominikem Rodingerem a hráčem Michalem Zemanem v Holendsku, kde s výběrem ČAFH sehráli vítězně Final Four turnaje FIFPro a stali se mistry Evropy.

Desátý celek uplynulého ročníku B skupiny fotbalové1. Atřídy  středočeského kraje byl ideálním soupeřem na rozhrání. Blšany v tomto utkání pod taktovkou Josefa Němce zvítězily 4:1.

To v úterý 21. července sehráli Blšany zajímavější partii. K přípravě si domluvili zápas s divizním FC Chomutov, který sestoupil z ČFL a krátce před tímto utkáním vyřadil v předkole Poháru České pošty Souš a ještě před tím porazil v prvním letním utkání Baník Most.

FK Chmel Blšany – FC Chomutov 5:2 (2:0)

Blšany předváděli aktivní a útočný fotbal. V utkání s Chomutovem, se protočilo 20 hráčů. Každý z nich odehrál 45 minut. První půli Chmelaři odehráli v sestavě:  Jícha – Žampa, Jelínek, Maršálek, Šimon – Vidlička, Homola, Mbah – Böhm, Zdichynec, Štochl (Příbram, Vlašim, Bohemians 1905, Žižkov). „V prvním poločase se nám povedlo vstřelit 2 slepené góly Böhmem a Štochlem. Měnili jsme úspěšné pasáže napadání, zisku míče a rychlé využití míče směrem k soupeřové bráně a lehké ztráty míče ve středu pole, po kterých naši obránci museli hasit rychlé protiútoky Chomutova,“ hodnotil trenér Marcel Lička.

Do druhého poločasu nastoupily Blšany v sestavě: Natale – Vacek, Cipruš, Maršálek (60. Němec), Bořuta – Rajnoch, Hruška, Míča – Zeman, Ibe, Vácha ( zranění – 55. Rodinger). „V tomto složení jsme se hledali na hřišti delší dobu. Četnost ztrát byla velká, hlavně vpřed finální fázi, kdy jsme nedokázali zachovat klid a přehled s míčem u nohy. O to víc sil nás tato druhá půle stála, protože i Chomutov se dokázal 2× prosadit a vytvořil si další gólové situace. Branky Ibe (ze Střížkova), Zeman a Rodinger. V globálu jsem byl spokojen s přístupem hráčů, snaha přenášet tréninkové nácviky do zápasu a řešit některé situace intuitivně na hřišti. Výsledek je určitě potěšující, ale je to jen přípravný zápas a hráči většinou jdou do zápasů po nějaké zátěži,“ zhodnotil utkání Marcel Lička. Za Chomutov se trefil bývalý hráč Chmelařů Petr Nový, druhou branku pak přidal z penalty Kukačka.

Tento týden odehrají Blšany další dvě přípravná utkání, ve středu s Klíčany (1.A třída) a v sobotu 1. srpna v Blšanech od 10:30 Královice (Pražský krajský přebor).  „Tréninkový proces pokračuje dál a ohledy na tyto 2 zápasy budou minimální. Hráči nastoupí do těchto zápasů zase po větší tréninkové zátěži,“ dodává trenér Chmelařů.

 Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany | 27.7.2015 23:38 | 1372x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 22:59:14