FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany nedaly outsiderovi šanci, jsme zachráněni

  Do konce druhé ligy ještě zbývají dvě kola, ale FK Chmel je už zachráněn. Rozhodla   o tom výhra 2:0 nad posledním týmem tabulky, brněnskou FC Dosta Bystrc – Kníničky.   Soupeři naši hráči takřka nedali šanci. PŘIDÁNO VIDEO

Před zápasem Blšany věděly, že výhra přinese už jistou záchranu druhé ligy, naopak pro hosty byla aspoň remíza poslendí možností, jak se ještě reálně udržet ve hře o záchranu. Za poněkud pošmourného nedělního dopoledne se tak v chmelařské obci odehrála důležitá bitva o záchranu. Trenér Bičovský poslal na hřiště silnou sestavu i s uzdraveným Pilařem, ale bez distancovaného Bogdanova a také Kožíška, který měl v týdnu drobné zdravotní problémy. Trochu překvapivě se na hřiště podíval od začátku Krejčík.

Zápas se hned od začátku vyvíjel tak, jak se předpokládalo. Na jaře výrazně kvalitnější Blšany nedaly trápícím se hostům mnoho šancí. Ve 14.minutě centr Andreie lízl hlavou zkušený Novotný, ale trefil jen hostujícího gólmana. Ve 27.minutě zamotal hlavou obraně hostů Pilař, na jeho centr do vápna ale nedosáhl ani Andrei, ani Smejkal. Tito dva zaspolupracovali ve 32.minutě, Andrei však přihrávku od Smejkala využil jen k poměrně nepovedné střele. Poté přišel s dobrou individuální akcí Rosa, jeho střelu však gólman soupeře vyrazil, dorážka opět Rosy pak už mířila vedle. První poločas byl zřetelně v režii Blšan a byla jen škoda, že Chmel nedokázal ani jednu šanci proměnit v první vstřelený gól.

Co se nedařilo v první půli, to přišlo po přestávce. Blšany opět začaly náporem, hosté pouze bránili a to nemělo naději na dlouhodobý úspěch. V 59.minutě proto přišel první gól, po trestném kopu z velké dálky se ve vápně naši hráči dostali ke střele, kterou ještě hostující gólman vyrazi, ale na dorážku Smejkala už byl krátký – a blšanský stadion se mohl radovat z vedení 1:0. Rovněž ze standardní situace pak padl ještě druhý gól Chmelu, když se v 72.minutě hlavou prosadil Jiří Novotný. Ještě i poté měly Blšany další šance, ale už to nebylo potřeba, naši hráči si v naprosté pohodě pohlídali náskok a dovedli utkání do vítězného konce.

Jedinou kaňkou na závěru zápasu byla žlutá karta pro našeho Jamricha. Byla už 12. v sezoně, což znamená stop na tři utkání. Nejen tedy na dva zbývající zápasy druhé ligy, ale i na první zápas přístího ročníku. I když je samozřejmě otevřenou otázkou, kde bude Jamrcih v další sezoně působit, připomeňme, že je zde jen na hostování.

Blšany si po zaslouženém vítězství upevnili 11.místo v tabulce druhé ligy, vybojovaly záchranu a udržely jarní domácí neporazitelnost. Co víc si může blšanský fanoušek přát? Snad jen, ať to vydrží i v dalším ročníku. Pokud od ČMFS získáme licenci na další sezonu, bude to opět ročník druholigový.

FK Chmel Blšany – FC Dosta Bystrc 2:0 (0:0)

BRANKY: 59.Smejkal, 72. Novotný

ŽK: Pilař, Jamrich – Novakovič, Krejčíř, Nechvátal, Houšť

DIVÁCI: 675

ROZHODČÍ: Kovařík – Pokorný, Tulinger

SESTAVA BLŠAN: Svoboda – Jamrich, Zachariáš, Novotný, Rosa – Loos (59.Kožíšek), Pilař (78.Trup), Jedinák, Krejčík (76.Benko) – Smejkal, Andrei

SESTAVA BYSTRCE: Drápela – Houšť, Krejčíř, Michal, Nechvátal, Smutný (57.Bielik), Zedníček, Novakovič, Schuster, Belej (67.Kasálek), Logara (80.Mrázek)

VIDEOZÁZNAM Z TISKOVÉ KONFERENCE:

Bystrc (4,9Mb): http://blsanky.ic.cz/video/hoste.wmv

Blšany (6,9Mb): http://blsanky.ic.cz/…o/domaci.wmv

FK Chmel Blšany | 3.6.2007 12:29 | 695x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:32:14