FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany míří bojovat pod Orlické hory

  Předposlední zápas Blšan v podzimní části sezony a závěrečný výjezd na hřiště   soupeře. A hned hodně daleko, až k hranicím Moravy…

Chmelaři se v sobotu podívají do historického městečka, dlouho nazývaného   Kyšperk (až do poloviny 20.století). I když městěčko leží pod Orlickými horami, samotná nadmořská výška kolem 400 metrů může uklidnit, že na sněhu by se v sobotu hrát určitě nemělo, ačkoliv chladné počasí bude určitě a po vydatných srážkách je i nad stavem hřiště velký otazník. Letohrad jako město je počtem obyvatel na úrovni Podbořan, tedy něco přes šest tisíc obyvatel. Zápas s Blšany budou zároveň soubojem dvou nejmenších obcí hrajících ČFL.

Letohrad nemá velkou fotbalovou tradici, po celé 20.století se zde kopal fotbal nejvýše do úrovně krajského přeboru. Teprve v roce 1998 postoupil Letohrad do divize, po čase se dostal i do ČFL, z níž ale sestoupil po několika letech. Ještě v loňské sezoně se umístil na druhém místě divize C. Za normálních okolností by to znamenalo setrvání v soutěži, ale klub v červnu koupil místo v ČFL od Sokola Ovčáry. A tak se Letohrad dostal do třetí ligy, ve které se zatím rozhodně netrápí, na rozdíl do Blšan, které spadly z druhé ligy.

V letošní sezoně je Letohrad remízovým králem – nerozhodně skončilo 8 zápasů týmu z celkových 15 odehraných! Remíza byla výsledkem i posledních tří zápasů Leohradu v ČFL. Pro Blšany by bylo určitě příjemné, kdyby i nadcházející zápas nenašel vítěze. Bod ze hřiště soupeře se hodí skoro vždy a pro náš tým je každým bod téměř vítězstvím. Mužstvo Leothradu je se 17 body na 12.místě tabulky a v podstatě také hraje o záchranu. Pokud tedy chceme myslet ještě na záchranu, bude toto vlastně jeden ze zápasů „o šest bodů“.

Náš tým po delší době nemá nikoho vykartovaného, ale stále jsou, jako po celou sezonu, v týmu zdravotní problémy. Chmel určitě nebude chtít prodat svou kůži lacino, když jsme dokázali přivést bod z Náchoda před dvěma týdny, proč by to nešlo i v dalším východočeském městě. Letohrad má podobně jako Blšany velmi mladý tým, není zde jediný třicátník. Že by tedy vše zase spělo k té remíze, která je pro Letohrad letos tak typická?

Zápas se hraje v sobotu od 14:00.

FK Chmel Blšany | 9.11.2007 0:19 | 802x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 17:54:44