FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany hrají a mají první dva body

Hodně dlouho visel nad startem Chmelařů v Krajském přeboru otazník. Odložen byl výkop úvodního zápasu v KP ve Vilémově. Ten byl nejdříve přeložen na 27. srpna, aby jej nakonec Blšany zrušili. Výsledek byl kontumován ve prospěch Vilémova v poměru 3:0 a Blšany navíc musí uhradit pokutu 8 000 Kš svazu a náhradu Vilémovu ve výši 3 000 Kč

V neděli odpoledne se na stadionu mezi chmelnicemi sešla jedenáctka hráčů ve žlutomodrém, mezi nimiž nechyběli Horst Siegel st, Tomáš Pilař, trenér Josef Němec i Zahálka se zatejpovaným kolenem s poraněným křížovým vazem. V sestavě se podařilo udržet Lukáše Prücknera, ke kterému přišel jeho spoluhráč z Teplic a bývalý reprezentant U19 Patrik Lácha, který naposledy oblékal dres Neštěmic. Zcela novou tváří je v Blšanech Aleš Paldrman z FC Chomutov, který působil ve Spořicích a naposledy ve Březně.

Po úvodní čtvrthodině, to vypadalo na pořádný příděl v domácí síti. Hosté zamkli Chmelaře na jejich polovině a kopali 4 rohy, ale své šance nedokázali využít. Tu největší měl ve 13. Chlada, který šel sám na branku, ale jeho pokus vyrazil Matějka na roh.  Blšany, které se sešli na poslední chvíli a nesehráli jediné přípravné utkání s postupem času vyrovnali hru a dostávali se do šancí. První přišla ve 25. kdy Prückner poslal oblouček na Láchu, ale brankař Hadar míč stáhl. O minutu později přišla nádherná kombinace po ose Prückner – Němec – Lácha, jenže ten z malého vápna hlavou těsně minul. Ve 33. se Němec elegantně zbavil bránícího Stankoviče, poslal na nabíhajícího Prücknera a ten dal hlavou na 1:0. Za dalších pět minut po zachycení rozehrávky na polovině hřiště přidal po sólu Prückner druhou branku Blšan. V poslední minutě poločasu spálil další tutovku z malého čtverce Siegl st..

Ofenziva Blšan pokračovala i po přestávce. V 50. promáchl ve vyložené šanci Lácha. Pak se tempo zvolnilo. Přeci jen veteránům v dresu Blšan docházely síly a tak se ke slovu více dostával Rumburk. V 63. hostující Šot našel před brankou volného Honců, který snížil a v 78. bylo vyrovnáno, když standardku, kterou kopal Havel poslal za Matějkova záda Pokorný. Pět minut před koncem zblokoval na poslední chvíli Pokorný střelu Láchy, která mířila do branky Rumburka. Rohový kop zahrával Pilař a brankař hostí stačil vytěsnit na břevno a roh.

O bodu navíc rozhodovaly penalty. Začínal Rumburk. Matějka vychytal Havla a Pilař s jistotou proměnil. I na druhou penaltu si Matějka sáhl, ale nedosáhl. Siegl ml, dal, stejně, jako další dva střelci Rumburka a jeho spoluhráči Lácha a Němec. Pátou penaltu poslal Chlada vedle a dva body zůstaly v Blšanech.

„Jednáme ještě se 4 hráči, musíme nutně doplnit zadní řady. Vrátit by se měl Lancz, který byl pracovně v zahraničí a Farář, který je zatím ve Spořicích“ říká trenér Josef Němec a s úsměvem dodává. „Potřebujeme ještě alespoň dva mladíky, my už to neuběháme a navíc nás limitují stará zranění“ Pokud by se měl vyhlašovat nejlepší hráč utkání, pak by jím byl určitě Josef Němec, který bojoval, tvořil hru a byl u všeho podstatného.

FK Chmel Blšany – Rumburk 3:2np (2:0)

Branky: 33. a 38. Prückner – 63. Honců, 78. Pokorný.

Rozhodčí: T. Zubr, Zvonař, J. Zubr    ŽK: 2:1   30 diváků

Blšany: Matějka – Paldrman, Krejčík, Siegl st., Siegl ml.,  – Němec, Paldrman, Zahálka Kalanin, Lácha, Prückner.

Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi

Jedna pro odlehčení situace. (Není součástí článku od pana Tošnera).

nemec

FK Chmel Blšany | 1.9.2014 15:19 | 1542x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 6:35:33