FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany favorita šokovaly, Andrei vystřelil výhru 1:0 !

  Jeli jsme do Jihlavy se snahou získat bod a vezeme tři! Trenér Bičovský neměl   k dispozici tvořivého Pilaře, do hry musel poslat několik nezkušených mladíků, ale   i tak jsme domácí Vysočinu dokázali porazit a výrazně se opět přiblížit záchraně.

Blšany jely do Jihlavy s vědomím, že mohou akorát překvapit. Před zápasem patřilo Chmelu 11.místo tabulky, Jihlava je ambiciózní tým bojující o postup do první ligy, v tabulce je čtvrtá a dva předchozí domácí zápasy zvládla bez problémů. V dresu Blšan se nemohli představit Pilař (zranění), Poláček, Šiml (dlouhodobé zranění) a Kožíšek (vyřazení z kádru z disciplinárních důvodů). Trenér Bičovský i proto postavil velmi netradiční záložní formaci, v níž nastoupil tradičně Jedinák a k němu tři mladí hráči, kteří dosud na jaře v základu nenastupovali – Loos, Andrei a především dorostenec Vojtěch Trup, jehož to byla premiéra v mistrovském utkání dospělých. Útok a obrana byly tradiční. Jihlavě chyběl obránce Kadlec, nejlepší střelec druhé ligy Faldyna překvapivě zůstal na lavičce.

Zápas začal podle očekávání snahou Jihlavy, která nestála o nic jiného než o tři body. Vysočina převzala otěže zápasu hned od začátku, hrnula se do útoku, ale šance si příliš nevytvářela, náš tým dobře bránil. Zároveň Chmel logicky sázel na brejky, ale ani z nich nepřišlo velké gólové nebezpečí. Neúspěšné dobývání branky Blšan se táhlo takřka celým prvním poločasem. Nejvíce ohrožena byla naše branka přibližně v polovině poločasu, kdy nás domácí sevřeli a vypracovali si sérii rohových kopů. Blšany to ale přežily bez inkasované branky a vrátily se k dobré obraně a brejkům. První poločas skončil 0:0, jediným negativem do statistik byla žlutá karta Jedináka, bohužel jeho čtvrtá v sezoně, což znamená distanc pro příští utkání doma se Sokolovem.

Druhý poločas začal v duchu první půle, tedy tlakem Jihlavy, který ale neústil v brankové příležitosti. Naši hráči zvládali skvěle to, díky čemuž si před týdnem odvezl ze Žatecka bod Hradec Králové. Se zabezpečenou obranou si stále Jihlava nedokázala poradit. Diváci, kterých přišlo půldruhého tisíce, čekali jen marně na gólové šance a svou nespokojenost dávali najevo pískotem. Domácí trenér Bokša se pokusil hru oživit střídáním, ale ani příchod kanonýra Faldyny v 63.minutě obraz hry nezměnil. Jihlava stále měla míč na kopačkách, ale na víc se nezmohla.

A pak jsme domácím připravili studenou sprchu v jinak příjemném pátečním podvečeru. V 80.minutě Chmel předvedl ukázkový brejk, míče se zmocnil Loos, vysunul Smejkala, ten našel před brankou Andreie a mladičký Brazilec v našem dresu poslal míč do branky Jihlavy – tím šly Blšany do vedení 1:0! Tato naše branka domácí hráče dokonale zaskočila a ti se již v závěrečné desitiminutovce nedokázali vzepřít k odporu. V závěru naši hráči ještě takticky vystřídali. Mladíček Trup v 87.minutě přenechal místo dalšímu dorostenci, ještě mladšímu reprezentantovi do 18 let Süsserovi. Jihlava zahrozila pořádně až poté v nastaveném čase, ale přímák Vladyky zlikvidoval gólman Svoboda, následnou dorážku Faldyny vykopl z brankové čáry Zachariáš. Výhru jsme i s trochu štěstí udrželi.

Naši hráči získali nečekané tři body do tabulky a výrazně se přiblížili záchraně. Už před tímto utkáním nás potěšila porážka Vítkovic v Hradci Králové. Ihned po vyhraném zápase bylo jasné, že i po 25.kole se budeme nacházet na pěkné 11.příčce tabulky, s bezpečným odstupem od sestupových pozic. Fanoušci Blšan se mohou těšit, že i v příští sezoně skoro jistě uvidí své miláčky zase ve druhé lize, tedy v profesionální soutěži.

FC Vysočina Jihlava – FK Chmel Blšany 0:1 (0:0)

BRANKY: 81.Andrei

ŽK: Jedinák, Bogdanov, Zachariáš

DIVÁCI: 1573

ROZHODČÍ: Možíš – Kubáň, Lakomý

SESTAVA BLŠAN: Svoboda – Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa – Trup (87.Süsser), Loos, Jedinák, Andrei – Bogdanov, Smejkal

SESTAVA JIHLAVY: Tulis – Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga – Baláž (63.Faldyna), Vladyka, Lovětínský, Cihlář (77.Veselý) – Svoboda, Rabušic.

FK Chmel Blšany | 11.5.2007 20:49 | 613x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:30:25