FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšanský "B" tým po sezoně končí

  Kdo pečlivě sleduje výsledky B-mužstva Blšan a trápí se jeho v současnosti velmi   špatnými výkony a posledním místem v tabulce, nemusí tak smutnit. Skutečnost je   totiž taková, že Blšany prakticky letos už rezervní mužstvo nemají.

Připomeňme si letošní historii. Na jaře B-mužstvo Blšan sestoupilo z divize do krajského přeboru a objevily se spekulace, že náš klub už nebude mít o tuto soutěž zájem. Nakonec ale Chmel přihlásil svůj B-tým do krajského přeboru a zdálo se, že rezerva bude pokračovat dále, jen v nižší soutěži. Ovšem další události situaci změnily. Blšanům se nepodařilo najít dostatek hráčů, kteří by chtěli v Kryrech dál nastupovat za Blšany, naopak Libočany u Žatce měly zájem o krajský přebor. Těsně před začátkem letošního ročníku fotbalových soutěží proto proběhla složitá jednání mezi FK Chmel Blšany a ISOS Libočany o postoupení soutěže ve prospěch Libočan. Tak se také stalo. Libošany si dosadily vlastního trenéra a obstaravají i další záležistosti spojené s chodem mužstva. Blšany už tak mají se svou rezervou společný jen název.

A proč se tým Libočan stále honosí názvem Blšany „B“ ? Důvod je prozaický- přejmenovat už se tým nestihl, protože bylo po termínu daném ČMFS. Proto celou sezonu 2006/2007 hrají a budou hrát Libočany pod názvem „Blšany "B“. Žádost o oficiální převod soutěže na ISOS Libočany musí být na ČFMS podána do 30.dubna 2006. To nic nemění na tom, že už v letošní sezoně má vedení Libočan za svůj tým plnou zodpovědnost. Přesto se zatím využívá výhod které má oficiální vedení mužstva jako Blšany „B“. Například to umožňuje, že v Libočanech mohou nastoupit i hráči Blšan, aniž by se muselo vyřizovat hostování či přestup. Naposledy toho bylo využito hlavně 13. září ve vloženém kole, kde za přeborové „Béčko“ nastoupilo sedm hráčů širšího A-mužstva. Tímto si mohl trenér Bičovský otestoval jejich výkonost při zápase.

Proč vlastně Blšany už nemají o B-mužstvo zájem? Protože tato forma přechodu hráčů z dorostu mezi dospělé se neosvědčila, loni tým mladíků sestoupil z divize. Blšanský dorost, zvlášť po sestupu do divize, není schopen dodávat dost kvalitních hráčů, aby na nich mohl být postaven B-tým. Jako výhodnější a perspektivnější se ukazuje spolupráce s prvoligovým Mostem, který má svůj B-tým umístěný v divizi, což je ideální soutěž pro hráče vyšlé z dorostů Blšan i Mostu. Zde mohou fotbalisté přijít do kontaktu mužským fotbalem a později se třeba vrátit do druholigového kádru Chmelu. Už v současné době v juniorce Mostu působí blšanští mladíci Vojtěch Trup (přechod z dorostu) a Jan Klasna (návrat po zranění).

Na druhou sarnu je třeba zmínit, že spolupráce se Siadem Most je zatím jen zkušební a podepsaná na dobu 1 roku, tedy na sezonu 2006/07. Teprve až bude úspěšnost spolupráce vyhodnocena, může dojít k prodloužení na další roky, pokud se tedy osvědčí. K tomu by bylo třeba, aby soutěže mužů zůstaly u obou klubů takové, jaké jsou nyní- tj. Most 1.liga, Blšany 2.liga a Most „B“ divize. Především sestup mosteckých družstev by znehodnotil smysl další spolupráce. O stavu spolupráce mezi Mostem a Blšany se vás pokusíme informovat v nejbližší době.

A co současné mužstvo Libočan? Za něj hrají někteří loňští dorostenci Blšan. Ti se po plánovaném převodu soutěže na Libočany vrátí do Blšan, Libočanům zůstanou jen vlastní hráči. Je třeba ale zmínit, že současní mladíci Blšan jsou u nás často jen na hostování ze svých mateřských klubů, kam se vrátí po ukončení studia na fotbalové akademii v Podbořanech. To se týká třeba brankáře Trenčanského dále např. Erlera a dalších. Pro chod našeho klubu tak výsledky B-tým nejsou příliš důležité. Daleko potřebnější by byl návrat dorostecnů zpět do České ligy. Zde by se mohli vychovávat hráči, kteří by mohli přejít do divizní rezervy Mostu, abychom i my měli v partnerství co nabízet. Zázemí pro trénování je v Blšanech na takové úrovni, že by odsud měli vycházet hráči s velkou perspektivou. kteří by časem mohli hrát i nejvyšší soutěž třeba za Most. Zde totiž celý ideální postup talentovaného fotbality končí…

Jaké máme ve spolupráci s Mostem k dispozici soutěže?

krajský přebor přípravek

divize žáků
česká liga žáků

krajský přebor dorostů
divize dorostů
česká liga dorostů

divize mužů
druhá liga mužů
první liga mužů

FK Chmel Blšany | 27.9.2006 6:22 | 826x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 15:03:13