FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšanská hymna se vrací na stadion !

  Go, go Blšany !!! Těmito slovy začíná stará známá a mezi fanoušky dodnes oblíbená   hymna FK Chmel Blšany. Již delší dobu se na stadionu bohužel nahrála, ale to se   právě nyní změní. Hlásíme návrat blšanské hymny na stadion!

Skladba oslavující blšanský fotbal vznikla ještě v době, kdy Blšany působily až ve třetí nejvyšší soutěži, v roce 1991. Tehdy ji napsal známý skladatel pan Karel Vágner a od té doby patřila neodmyslitelně k domácím zápasům FK Chmel Blšany. Její úkol byl jednoduchý – nabudit fanoušky i hráče na zápas, posílit hrdost na příslušenství ke klubu. Jednoduché verše vystihovaly mnohé, a proto se tato skladba stala mezi fanoušky velice populární. V roce 2000 vznikla hymna nová, modernější, ale ta se nechytla. Stará dobrá klasika tak zněla chmelnicemi dál.

Bohužel, existovala jen na obyčejné magnetofonové kazetě a jednoho dne se stalo, že jí zaskakující hlasatel na blšanském stadionu z používaného nosiče smazal. Od té doby, je to už pár let, se blšanská hymna při zápasech nehraje. Fanoušci nezapoměli, o čemž svědčí i citace z hymmy, které se objevily v komentářích pod našimi články. Snad jen nejmladší fanoušci a ti, kteří do Blšan na fotbal nejezdí, toto milé dílko neslyšeli.

Letos na jaře se udělalo vše pro velký návrat naší hymny! Díky věrným fanouškům Blšan, Jaromíru a Vaškovi Hyklovi z Vroutku, se podařilo z jedné zachovalé nahrávky převést hymnu do digitální podoby! Co tato skvělá zpráva znamená?

Na nejbližším domácím zápase, tedy už v neděli na utkání s Bystrcí, zažije blšanská hymna svou obnovenou premiéru! Znovu zazní stadionem před zápasem, tak jako tomu bývalo kdysi. Blšanské srdíčko zaplesá a soupeř hned dostane větší respekt před naším hrdým klubem, který se nikdy nezaprodal sponzorům a od změny režimu v roce 1989 vždy zůstal jako FK Chmel. Kolik dalších klubů to v českém profesionálním fotbale může říct?

A poté, až zazní hymna, začneme na hřišti naplňovat její obsah. Aneb, „když hraje doma FK Chmel, těšte se hoši na příděl, rozcupujou vás dračky, blšanské zlaté kopačky…“

Nezapomeňtě v neděli dopoledne přijít na blšanský stadion, shlédnout fotbal a po letech si zase poslechnout hymnu. Takové lákadlo není na každý zápas, tak neváhejte ! A co víc, když vše dobře půjde, budeme krátce po poledni slavit záchranu ve druhé lize…

Go, go, Blšany…

FK Chmel Blšany | 30.5.2007 1:40 | 1126x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:39:45