FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Baník s Blšany neměl slitování a je třetí

Roman Nešetřil / Rodinný souboj Tesaříků a Sieglů. I tak by se dal nazvat zápas osmého kola krajského přeboru mezi Baníkem Modlany a Chmelem Blšany. Z tohoto pohledu byli jednoznačným vítězem Tesaříci. Na vysoké výhře Baníku 6:2 se Dušan junior podílel dvěma brankami, přičemž ta, kterou vstřelil ve 26. minutě, byla jeho premiérová v dresu áčka.

Přestože termín zápasu částečně kolidoval s derby pražských S, do Modlan dorazil jak Horst Siegl senior, tak i fotbalový expert Josef Němec. „Jsem vlastně trenér, vedoucí mužstva i hráč v jedné osobě,“ usmíval se Němec, do zápasu ale jako hráč nakonec nezasáhl. V dresu Blšan se rovněž objevili tepličtí odchovanci Patrik Lácha a Lukáš  Prückner. Do domácí sestavy se vrátil uzdravený Jan Vavrinec. K marodům Rudovi a Kunclovi ovšem přibyl zkušený Pavel Karlík, který po vyloučení v Děčíně neudržel nervy na uzdě a za slovní výpad směrem k delegátovi si odnesl distanc na šest zápasů.

I přes toto oslabení byli hráči Baníku od začátku utkání jednoznačně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy půjdou do vedení. Jedinou vážnější překážkou byl výborně a s přehledem chytající Milan Matějka v blšanské brance. Ani sebelepší výkon jej však nakonec neuchránil od půltuctového přídělu, pod kterým se ovšem podepsala neuvěřitelná okénka v obraně hostí a také velký přehled a rychlost modlanských. Poprvé si diváci zakřičeli v 11. minutě. Na začátku byl výborný centr Doležala, po kterém se skvěle uvolnil Jan Vavrinec, přestože sám měl dobrou pozici, všiml si úplně volného Kousala, který pohodlně dával do sítě bezmocného Matějky. O tři minuty později se poprvé do vápna Modlan vydal Horst Siegl starší, který jinak hrál posledního. Trestný kop zprava se mu sice další zkušený hráč Pilař snažil poslat přímo na hlavu, ale domácí brankář Hanus byl pozorný. To byl ale jeden z mála momentů, kdy se v prvním poločase Blšany dostaly za půlku. V polovině prvního dějství nejprve Matějka zlikvidoval sérii čtyř modlanských rohů, jenže pak přišla výborná akce Džubana, který našel Tomáše Vavrince, ten dal osamocenému Tesaříkovi mladšímu a junior slavil svojí první branku v krajském přeboru – 2:0. Ráz hry se i nadále neměnil, z obrovské převahy vytěžil Baník ještě jeden gól. Jan Vavrinec doslova vyloudil míč na Pilařovi, pohrál si i s Matějkou a zvýšil na 3:0. Teprve v závěru poločasu ztratili domácí na chvíli koncentraci a toho využil Jakub Novák, který předvedl krásný slalom mezi třemi zadáky a poslal míč přesně na hlavu Lukáše Prücknera. Nejlepší střelec loňské sezony neměl problém – 3:1.

Kromě zahřívací úvodní desetiminutovky, kdy se v podstatě nic nedělo, se obraz hry nezměnil ani ve druhém dějství. V 56. minutě poslal krásnou uličkou Tomáš Vavrinec do brejku Kousala, ten posunul opět zcela volnému Tesaříkovi mladšímu a bylo 4:1. V 65. Minutě se k jedinému zakončení dostal Siegl. Po dalším trestném kopu Pilaře hlavičkoval vysoko nad. Nejvýrazněji tak legendární fotbalista zasáhl do děje v 70. minutě, kdy Tesařík ml. rozehrál rohový kop nakrátko Doležalovi a jeho střelu z úhlu Siegl vyhlavičkoval mimo branku. Čtvrt hodiny před koncem předvedl mladší Tesařík parádní průnik, našel volného Tomáše Vavrince a ten neváhal – 5:1. Vzápětí se mohl poprvé mezi střelce zapsat i další mladíček, střídající Šípek. Po nádherné přihrávce Formánka ale střílel těsně vedle. Namlsané Modlany i nadále koncertovaly. Další střídající hráč Kordule skvěle našel Kousala a ten nadvakrát překonal Matějku – 6:1. Vzápětí Tesaříkovi mladšímu zkazil hattrick fantastickým zákrokem Matějka. Domácí trenér dal v poslední desetiminutovce příležitost všem náhradníků včetně brankáře Trhlíka. Tečku za utkáním po dalších velkých a neproměněných šancích Šípka a Kousala napsal Lukáš Prückner. Po krásném centru Pilaře zprava poslal nádhernou střelu podél vybíhajícího Trhlíka přesně k tyči – 6:2.

Baník zůstává po vysoké výhře na třetím místě se třinácti body. Na vedoucí Litvínov ztrácí dva body, na druhý Horní Jiřetín jeden. V příštím kole hrají modlanští ve Štětí, kde nastoupí již v sobotu od 10.15. 

steppery, veslovacie trenazery, rotopedy, cinkove tyce 

TJ Baník Modlany – FK Chmel Blšany 6:2 (3:1)
Branky: 11. Kousal 1:0, 26. Tesařík ml. 2:0, 38. J. Vavrinec 3:0, 30. L. Prückner 3:1, 56. Tesařík ml. 4:1, 76. T. Vavrinec 5:1, 79. Kousal 6:1, 89. L. Prückner 6:2
rozhodčí: Holub, Novotný, Moder, ŽK: 59. J. Vavrinec – 17. Siegl ml., diváků: cca 170
Modlany: Hanus (84. Trhlík) – Formánek, Tesařík st. (78. Kordule), Džuban, Cholenský (82. Ludík), Doležal, J. Vavrinec (72. Šípek), Kupka, Tesařík ml., T. Vavrinec (80. Chabr), Kousal
Blšany – Matějka – M. Černý, Siegl st., Ferstel (38. Teftag), T. Pilař, Siegl ml., Lácha, Zdichynec, M. Novák, J. Novák, L. Prückner

Fotografie z Utkání http://www.modlany.cz/…treti/d-2807

Převzato z webu Modlan

FK Chmel Blšany | 1.10.2014 14:50 | 1086x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 25.9.2023 19:28:40