B-tým v Kryrech končí, stěhuje se do Libočan

Fanoušci Blšan už nebudou moci chodit na blšanský fotbal v Kryrech, ačkoliv   původně to tak mělo být. Pro sezonu 2006/07 se novým působištěm Blšan „B“   stanou Libočany u Žatce.

Tomuto kroku přecházela dlouhá jednání těch, kterých se záležitost týká. Libočany v minulé sezoně sestoupily z okresního přeboru až do nejnižší III.třídy. Přesto by hráči, kteří v minulé sezon patřili v dresu Libočan k nejlepším, mohli získat místo v sestavě Blšan „B“. Jedná se o např. o Bešíka, Paclta či Břečku. Jinak bude kádr rezervy tvořen stále hráči končícimi v blšanském dorostu, fotbalisty nenominovanými do A-týmu a těmi, kteří byli dosud z Blšan na hostování v jiných klubech. S přestěhováním týmu souvisí i změna hlavního trenéra- mužstvo nyní vede kouč Jan Laibl místo avizovného Františka Mikeše.

Jak nám sdělil blšanský sekretář Lubomír Trnka, vedení klubu se k přestěhování „Béčka“ do Libočan rozhodlo „z různých důvodů“, konkrétní však prozatím nebyl. Nicméně slíbil, že další informace k tomuto čerstvému kroku postupně dodá.

Libočany jsou vesnice ležící v těsné blízkosti města Žatec- na jeho západní straně, dalo by se říci, že jsou jeho předměstím. Pro obyvatele Žatce bude krajský přebor nejvyšší fotbalovou soutěží ve městě a jeho bezprostředním okolí. Neměl by tedy být problém s nízkou návštěvností.

Fotbal zůstane i v Kryrech, i když už na mnohem nižší úrovní. Zde totiž působí klub Havran Kryry, který v současnosti hraje III.třídu, v loňské sezoně mu utekl potup do vyšší soutěže až v psoledním kole, skončil druhý v tabulce. Letos již plánuje postup.

FK Chmel Blšany | 14.7.2006 20:59 | 792x přečteno