FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

B-tým i dorost vstupují do jara

Zdenko Frťala, trenér B-týmu O víkendu měli do jarních bojů bojů o mistrovské body vstoupit další týmy Blšan. Jedná se o divizní B-tým a dvě dorostenecká A-družstva, která hrají v letošní sezoně Českou ligu dorostu. Bohužel zápas B-týmu zhatí počasí.

Béčko v klidném středu tabulky

Blšanské Béčko vstupuje do jara, v němž nebude mít příliš o co hrát. Na podzim rezervní mužstvo vedené mladým trenérem Frťalou vybojovalo 21 bodů, což mu zaručuje 7.pozici. Ztráta na vedoucí Ovčáry 14 bodů je příliš velká na to, aby dovolovala myšlenky na postup do ČFL. Na druhou stranu, náskok na setupové příčky je také slušných 8 bodů a pokud naši mladíci na jaře nevyhoří, neměly by se jich týkat ani záchranářské starosti. Cílem pro jaro tak musí být především dobrý fotbal a zlepšování výkonosti mladíků. Přesto sekretář B-mužstva, pan Radek Hájek, tvrdí, že jako nováček má B-tým za cíl udržet se v divizi a zůstat na současné pozici, případně se o jednu posunout výše. Jinými slovy – čím výše, tím lépe, ale konkrétní umístění jako cíl stanoveno není. Bodová ztráta umožňuje dohnat i druhý tým tabulky, Kladno „B“.

V průběhu zimy sehrál B-tým turnaj v Mostě, kde si připsal dvě výhry, dvě prohry a jednu remízu. V závěru přípravy ještě v Souši překvapivě „B“ mužstvo nedokázalo porazit Domoušice (I.A třída !), utkání skončilo 2:2, přičemž v sestavě byl i Radek Šourek z ligového výběru. Přesto bylo vedení Béčka s přípravou spokojeno. Na jaře by mělo být mužstvo stejně silné jako na podzim, došlo jen k drobným změnám na soupisce. Někteří fotbalisté se v zimě připravovali s A-mužstvem- Klasna, Susser, Loos. Ti budou na jaře hrát dál za B-tým, zatímco Trapp se usadil u trenéra Bílka. Odešel také Kožíšek, Čonka a Ondřej Susser. Naopak přišel Vrábík a z dorostu byl přeřazen Uhliar. Soupisku mužstva najdete v sekci B-tým na našem webu. Jarní měla odstartovat pro Béčko v sobotu od 10:15 v Kryrech, ale duel s Litvínovem byl pro nezpůsobilý terén odložen na zatím neurčený náhradní termín.

Dorost bude hrát i o záchranu

Jestliže B-tým se o svou záchranu bát nemusí, pak starší dorostenci už v takovém lidu být nemohou. Mají z podzimu 18 bodů, jsou na 11.příčce tabulky a náskok na sestupové pásmo činí pouze 6 bodů. „Samozřejmě cílem je dostat mužstvo ještě více do klidnějších pater tabulky, tzn. minimálně do středu.“ řekl nám k tomu trenér staršího dorostu Pavel Koutenský. Ten si také postěžoval na odchody několika hráčů v průběhu zimy, kteří nebyli dostatečně nahrazeni: „Kádr není úplně podle mých představ, je nedostatečný počtem hráčů a není kam sáhnout. Chybí nám minimálně čtyři hráči- především do útoku“ sdělil trenér.

Kouč dorostu A zároveň připustil určitou nespokojenost s průběhem zimní přípravy dorostenců. Nebyl totiž splněn počet plánovaných tréninkových jednotek. Důvodem bylo, že se klubu nedařilo zabezpečit přepravu dorostenců k tréninkům do Blšan a navíc ani nebylo uskutečněno soustředění- to proběhlo pouze v areálu klubu. I tak trenér Koutenský vyzdvihl práci mužstva, které bylo zodpovědné, kostra 12 hráčů kromě tří dlouhodobě zraněných pracovala dobře. Zároveň si pochvaloval účast na turnaji v Souši, kde dorost sehrál kvalitní zápasy s dospělými, což by mohlo týmu přinést velké zkušenosti. „Z posledních přípravných zápasů mám velice dobrý pocit, co se týče výkonnosti mužstva, je vidět posun u většiny hráčů“ pochvaloval si trenér, ale upozornil, že důležité budou až mistrovské zápasy. Ten první mladíky čeká již v sobotu doma proti Siadu Most.

V dorostu mají vyrůstat budoucí naděje klubu. Kdo má ze současného mužstva největší šance jednou dosáhnout do vrcholového fotbalu? „Především hráči ,kteří jsou samozřejmě nejlepšími už teď v našem dorostu: Trenčanský, Hudec, Trup, Zlatohlávek, dobře se zatím prosazuje posila Slípka, některým hráčům chybí ještě větší vyrovnanost výkonů a formy – Vavroušek, Řehák.“ popsal kouč Koutenský a upozornil na známou pravdu, že záleží především na nich samotných a jejich přístupu k fotbalu. Tým dorostu je v současnosti poměrně mladý- kostru tvoří ročník 1988, který bude moci hrát za dorost i v příští sezoně. Trenér nakonec zmínil zkušenosti z posledních let, kdy se mezi muži prosadilo značné množství blšanských dorostenců. Současní hráči A dorostu mají šanci jít jejich stopách.

V nejhorší situaci je před startem jara mladší dorost A. Ten je předposlední v tabulce s pouhými 12 body, ale o sestupu či postupu vždy rozhodují výhradně výsledky staršího dorostu. B-týmy dorostů vstoupí do svých soutěží až za dva týdny, stejně jako divizní žáci Blšan. Přeborové přípravky čeká jarní sezona až od prvního dubnového víkendu. O výsledcích všech družstev vás na našem webu budeme pravidelně každý víkend informovat v samostatném článku věnovaném vždy jen klubové mládeži a B-týmu.

FK Chmel Blšany | 9.3.2006 12:19 | 685x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:56:23